Sosyal medya

Kripto Para

Meme coinler yükselişe geçti! Neler oluyor?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son günlerde yaşadıkları yükselişler ile kripto para yatırımcılarının dikkatlerini çekse de, meme coinler cephesinden de yükseliş sinyalleri geliyor. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi meme coinler %20’den fazla artış yaşıyor.

meme coinler

Lider kripto para birimi BTC, uzun zaman sonra 45.000 dolar seviyesinde oldukça yakın bir düzey olan ve aynı zamanda kritik direnç seviyesi olan 44.800 doların üzerinde seyrediyor. ETH fiyatı da 3.000 doları aşarak 3.153 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu iki büyük kripto paranın yönünün yukarı çevrilmiş olması, piyasanın genelini de oldukça olumlu yönde etkiliyor. Yeşil bir hafta sonu yaşayan piyasada meme coinler de kendilerinden söz ettiriyor.

DOGE fiyatı son 24 saatte %20 artarak 26 dolar seviyesinden işlem görürken, SHIB fiyatı da %21 oranında bir yükseliş yaşadı. Dogecoin’in son 24 saatteki işlem hacmi 7,9 milyar doları aştı.

Kripto gazetecisi Colin Wu, meme coinlerin yükselişleri ile ilgili şunları söylüyor:

“(Diğer meme coinler); Shib %17’den fazla yükseldi ve Lowb %11’den fazla yükseldi. Bybt verileri, son 24 saat içinde, Dogecoin sözleşme tasfiyesinin miktarının, üçüncü en büyük tasfiye miktarı olan 39.3781 milyon $ olduğunu gösteriyor.”

Aşağıdaki teknik grafikte de görülebileceği gibi, Dogecoin güçlü bir yukarı yönlü momentum öneren büyük bir mum çubuğu oluşturdu.

Meme kripto para birimleri 2021 için ilgi odağı oldu. DOGE’nin bugüne kadarki getirilerine şu anda 65 kat veya %6400 gibi devasa bir oran diyebiliriz. Meme coinler, çeşitli endüstrilerdeki popüler işletmelerden sağlam destek aldılar. Buna verilebilecek en büyük örneğin şüphesiz ki Elon Musk ve Dogecoin olduğunu hepimiz biliyoruz. Milyarder iş insanı ve Tesla ile SpaceX’in CEO’su Elon Musk, büyük bir DOGE hayranı. SpaceX,  ‘Ay’a Doge-1 Görevi’ için şimdiden Dogecoin ödemelerini kabul ediyor.

Shiba Inu da son 24 saat içerisinde %20’den fazla yükseldi. Shiba Inu ekibinin kurmuş olduğu Shiba Swap isimli merkeziyetsiz borsaya, gece saatlerinde yapılan bir duyuru ile yeni çiftler eklendiği duyuruldu. Ayrıca geliştiricilerin  LEASH ve SHIB’in arzını azaltmak için yeni bir “yakım prosedürü” oluşturduğu da bildirildi. SHIB’in yükselmeye başladığı zamanlar da bu açıklamalar ile eş zamanlı gerçekleşti.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir