Sosyal medya

Kripto Para

Elon Musk ve Jack Dorsey yarın Bitcoin’i konuşacak! Neler yaşanacak?

Kripto para piyasasının tartışmalı ismi Elon Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey ile yarınki Bitcoin konferansında Bitcoin hakkında konuşacak. Elon Musk ve Jack Dorsey arasında yarın yaşanacaklar Bitcoin fiyatına nasıl etki edecek? Neler yaşanacak?

Elon Musk ve Jack Dorsey


İlginizi çekebilir: Elon Musk önce dalga geçti, ardından Jack Dorsey’in davetini kabul etti!


Bitcoin, mayıs ayından beri sert ve ani düşüşler yaşayarak 64 bin dolardaki rekor seviyesinden sürekli uzaklaşıyor. Yarın Elon Musk ve Jack Dorsey arasında yapılacak konuşma Bitcoin’in fiyat hareketinin yönü için oldukça önem arz ediyor. Bilindiği üzere Jack Dorsey büyük bir Bitcoin destekçisi. Elon Musk’ın Tesla’nın BTC ödemelerini almayı durdurması ile beraber başlayan Bitcoin karştı ifadeleri ile zaman zaman fikir ayrılıklarına düşüyorlar. Ancak Musk’ın da Bitcoin’e karşı boş olduğu söylenemez. Yarınki konuşmada Musk’ın kafasındaki Bitcoin’in tükettiği enerji miktarı ve çevreye verdiği zararların ve bu gibi soruların Jack Dorsey tarafından dile getirilip cevaplanması bekleniyor.

Elon Musk Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasını kolayca etkiliyor. Jack Dorsey’in Bitcoin destekçisi paylaşımlarının fiyatta pek bir hareket yaratmaması ile dalga geçen Musk, Dorsey ile ufak bir atışma yaşamıştı. Musk, yarın Bitcoin’in çevreye zararlı olmadığı konusunda ikna olursa BTC fiyatında yeniden bir yükseliş görmemiz olası.

Yarın, kripto para piyasası yatırımcıları tarafından heyecanla beklenirken, piyasada konuşma sonucuna yönelik tahminlerin çoğu olumlu yönde. İki önemli isim konuşmalarında Bitcoin için olumlu ifadelerde bulunursa, Bitcoin fiyatının yukarı yönlü bir seyre geçmesi şaşırtıcı olmayacak. Gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

 

 

*Yatırım tavsiyesi içermez.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir