Sosyal medya

Kripto Para

Elon Musk önce dalga geçti, ardından Jack Dorsey’in davetini kabul etti!

Elon Musk, Jack Dorsey’in Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesini tartışma davetini kabul etti. Twiter CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin Konferansı ile ilgili tweetlerine yanıt veren Elon Musk, Dorsey’in davetini kabul etti.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin odaklı yeni topluluk  “The B World”ü duyurdu. Bu duyurunun ardından Elon Musk, bazı tatsız tweetler ile Bitcoin maksimalistine yanıt verdi. Ayrıca Elon Musk, bir ampul şakasıyla da Bitcoin maksimalistleriyle alay etti.

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da tepki çeken mizah anlayışını bir kez daha sergiledi. Tesla CEO’su, bir ampulü takmak için kaç Bitcoin maksimalistine ihtiyaç olduğunu soran bir tweet attı. Musk ayrıca, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Ark’tan Cathie Wood’un ev sahipliği yapacağı “The B Word” CCI girişimi hakkında konuşarak “B word”un aslında “bicurious” anlamına geldiğini söyledi. Buna karşılık Dorsey, etkinlikte Musk’ın “tüm meraklarını” paylaşabileceğini belirtti ve onu etkinliğe davet etti. Dorsey’in davetine Elon Musk’tan yeşil ışık geldi.

21 Temmuz’da gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikte Jack Dorsey ve Elon Musk’ın yanısıra sektörün önemli isimleri yer alıyor. ARK Invest CEO’su Cathie Wood ve Blockstream CEO’su Adam Back konuşmacılar arasında bulunuyor.

Musk, bir çeyrek içinde bir Bitcoin kahramanı olmaktan bir Bitcoin kötü adamına dönüştü ve o zamandan beri trolleme çılgınlığı devam ediyor. Tüm bunlar boyunca Musk, fiyattaki yarı yarıya düşüşe rağmen Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımını elinde tuttuğunu belirtiyor. Pek çok kişi Elon Musk’ı tatsız ve çocukça şakalarıyla nedeniyle bifobik ve homofobik olmakla suçluyor. Attığı tweetler ile kripto paranın fiyatında olağanüstü dalgalanmalar yaratan Musk’ın bugünkü ifadeleri ise şaşırtıcı bir şekilde BTC fiyatını etkilemedi.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir