Sosyal medya

Video

Samsung Galaxy M51 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite karşılaştırma

Samsung Galaxy M51 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite karşılaştırma videomuzda, iki popüler cihazı kıyaslıyoruz. Bakalım Samsung Galaxy M51 mi, yoksa Xiaomi Mi Note 10 Lite mı?

reklam

Fiyat bilgilendirmesi ve tasarım

Samsung ülkemizde 8 GB RAM ve 128 GB depolama olan M51 sürümünü satıyor. O nedenle fiyat kıyaslamasında Xiaomi Mi Note 10 Lite’ın 8/128 sürümünü baz almamız gerekiyor. Bu konuda M51 modeli yaklaşık 3800 TL, Mi Note 10 Lite ise 3900 TL bandında yer alıyor.

reklam
Aorus reklamı

Tasarım konusunda materyal ve görünüm olarak Mi Note 10 Lite‘ın daha iyi olduğunu görüyoruz. Zira kavisli ekran, metal yan çerçeveler ve cam yüzey; Galaxy M51‘in plastik kasasına göre daha premium bir his uyandırıyor. Öte yandan kulaklık performansları benzer olsa da, özellikle hoparlör ses kalitesi noktasında da Mi Note 10 Lite’ın avantajlı olduğunu görüyoruz.

Ekran ve performans kıyaslaması

Her iki model de AMOLED panel kullanan ekranlar ile geliyor. Xiaomi Mi Note 10 Lite modelinde 6.47 inç AMOLED ekran, Galaxy M51 modelinde ise 6.7 inçlik Super AMOLED Plus panelli bir ekran yer alıyor. Kalite olarak aslında iki cihazın da paneli ve parlaklık gibi konuları çok benzer. Burada belirleyici ayrım boyut farkı ve Mi Note 10 Lite’ın HDR desteğine sahip olması.

Performans tarafında her iki modelde de Snapdragon 730G olduğu için belirgin bir fark yok. Ancak M51‘in microSD kart girişine sahip olması dolayısıyla bu noktada Mi Note 10 Lite’a göre bir avantajı söz konusu.

Samsung Galaxy M51

Kamera ve bataryada bir galibimiz var!

Samsung Galaxy M51 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite karşılaştırma makalemize kamera ile devam edelim. Kamera kıyaslamasında her iki cihazın da ana kamerası 64 MP olmasına karşın, verdiği sonuçlar aynı değil. Zira Galaxy M51 modeli yaptığımız denemelerde başta gece çekimleri olmak üzere genel toplamda daha iyi sonuçlar verdi. Ancak tabii ki her iki telefonun da fiyat segmentine göre iyi kamera deneyimleri sunduğumu belirtmemiz gerek. Yine de ikili kıyaslamada kazanan Samsung oldu.

Pil konusunda da tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy M51 modeli 7000 mAh pil kapasitesiyle şu an zaten rakipsiz. Ancak Mi Note 10 Lite’ın da 5126 mAh seviyesindeki pilini de yabana atmamak gerek. Burada Samsung 25W, Xiaomi ise 30W hızlı şarj sunuyor.

Adventure İstanbul

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Markalara Sorun

Markalara Sorun: vivo | Selin Dayıoğlu

Markalara Sorun: vivo | Selin Dayıoğlu

Markalara Sorun serimiz vivo Türkiye Marka ve Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu ile devam ediyor. Türkiye’de yeni faaliyete başlayan vivo markasnının Türkiye Marka ve Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu, sorduğunuz sorulara içtenlikle cevap veriyor.


İlginizi çekebilir; Vivo X51 İnceleme | Kameranın telefonu var!

reklam

Markalara Sorun: vivo | Selin Dayıoğlu

Soruların Zaman Çizelgesi;

00:35 – eenes_bayramm
Türkiyede resmi mağazalar açmayı düşünüyor musunuz

reklam
Aorus reklamı

02:22 – talha_altuntass
Fiyat politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

03:33 – Erenimdat
Üst seviye dediğimiz amiral modeller (X60-X60 Pro- X60 Pro+) Türkiye’ye gelecek mi? Türkiye’de üretim yapmayı planlıyor musunuz?

05:07 – tutkucemcivelek
Vivo Türkiye pazarında öncelik olarak hangi kitleyi hedef almayı planlıyor.

06:27 – onurkaradem1r
Vivo her zaman malzeme kalitesinde premium seviyeyi mi hedefliyor? Bu fiyatlar bu yüzden mi yüksek?

07:17 – elhi95
Kızaklı kamerayı ilk Vivo mu çıkardı? Çünkü ilk defa X27 ve X27 Pro’da gördüm.

08:27 – kralice.eclipsa
vivo Türkiye, hangi tarihe kadar Türkiye’de yüzde kaçlık pazar payı hedefliyor? Bu hedefine ulaşmak için nasıl bir yol izlemeyi, ne gibi projelere imza atmayı planlıyor?

10:07 – muratboyraz58
Satış sonrası teknik servis için kendi teknik servis merkeziniz varmı? Varsa sattığınız ürünün bozulması durumunda müşterinizin mağduriyetini gidermek için ekstra bir hizmetiniz olacak mı. Mesela general mobile 1 saatte tamir garantisi veriyordu. Kargo ile gelen ürünlere de 24 saat bu süre aşılır ise ürünün yenisini vermeyi taahhüt ediyor du.

11:13 – Kutay Çetinkurt
Çince ve İngilizce bilen yeni mezun veya mezun olmak üzere olan bir endüstri mühendisi Vivo Türkiye’de çalışabilir mi? Çalışmak için ne yapmalı?

12:32 – Selim Akdag
Vivo markası Asya ülkelerindeki gibi fiyat performans markası olan İQOO markasını Türkiye şartlarında rekabetçi fiyatlarla sunabilecek mi malum Türkiye şartlarında ulaşılması zor bir marka

Adventure İstanbul
Devamını oku

İnceleme

Philips OneBlade | Kusursuz Tıraş Teknolojisi

philips oneblade

Hayatımı kolaylaştıran teknolojileri seviyorum. Bunun her zaman cep telefonu veya bilgisayar olması da gerekmiyor. Philips OneBlade de bu teknolojilerden biri.


İlginizi çekebilir: Philips Fidelio X3 ilk bakış | Kulaklık değil, Hi-Fi kulaklık!

reklam

Philips OneBlade neler sunuyor?

Philips OneBlade de günlük hayatta yapmaktan keyif almadığım şeylere daha az zaman ayırmamı sağlayan ürünlerden biri olarak hayatıma girdi. Bu cihaz sayesinde yapmaktan keyif aldığım şeylere daha çok zamanım kalıyor. Kolayca anlayabileceğiniz gibi tıraş olmayı, tıraş olmaya zaman ayırmayı, berbere gitmeyi sevmiyorum. O nedenle de çoğunlukla suratımda bir karış sakalla dolaşıyorum. Daha doğrusu dolaşıyordum. Philips’in OneBlade isimli hibrid tıraş makinesiyle tanıştıktan sonra işler değişti.

OneBlade’in saniyede 200 kesim yapabilen makasları ve kutusundan çıkan 1 mm’lik, 3 mm’lik ve 5 mm’lik tarakları sayesinde artık hızlıca tıraş olabiliyorum. Üstelik suratımı kesmiyorum, cildim tahriş olmuyor.

reklam
Aorus reklamı

Ersin’in kullandığı Philips OneBlade’i Hepsiburada’da incelemek ve arzu ederseniz satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Adventure İstanbul
Devamını oku

Sizden Gelenler

Yeni Konsept | Hangi Film karakterini oynamak isterdik? Sorun Söyleyelim #14

Yazan:

Sorun Söyleyelim #14 videosuyla karşınızdayız. Yeni konseptimizle beraber Dilşah’ın herkese tek bir soru soracak Kahkahanın bol olduğu serimizde sizler de bu konsepte sorularınızın yanıtlanmasını istiyorsanız sosyal medyada yapılan Sorun Söyleyelim konsepti paylaşımlarına sorularınızı iletebilirsiniz.

Dilşah’ın sunduğu Sorun Söyleyelim serimizde bu hafta Aydoğan, Yıldıray, Eray ve Ersin sizlerden gelen soruları cevaplıyor. Instagram, Twitter ve Facebook üzerinde yapılan paylaşımın altına verdiğiniz cevaplardan biri seçilerek, her hafta cumartesi günü Hardware Plus ekranlarında cevaplanacak. Sizler de bu konsepte sorularınızın yanıtlanmasını istiyorsanız sosyal medyada yapılan Sorun Söyleyelim konsepti paylaşımlarına sorularınızı iletebilirsiniz.

reklam

Haftanın Sorusu;

Hangi film karakterini oynamak isterdik?

Adventure İstanbul
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler