Sosyal medya

Müzik

YouTube Müzik, ana sayfada hareketli klip görselleri oynatacak!

YouTube Müzik, ana sayfada hareketli klip görselleri oynatacak!
Darüşşafaka

Medya ve içerik üreticilerinin hoşuna en çok giden özellik olan kısa ön izlemeler, YouTube Müzik platformuna da geliyor. YouTube Müzik kullanıcılar artık ana sayfa ve keşif ekranlarında video klipleri bulunan müziklerin, GIF benzeri hareketliön izleme görsellerini izleyebilecek.


İlginizi çekebilir: YouTube 2020 başkanlık seçimlerine itiraz eden videoları kaldıracak!


Netflix’ten YouTube’a birçok farklı platformda olduğu gibi kısa ön izlemeler, yapımcı ve içerik üreticilerin talep ettiği bir özellik. Kendilerini tanıtmaları ya da içeriklerine daha fazla izleyici toplamaları açısından bu birkaç saniyelik ön izlemelerin bu kitle açısından oldukça önemli olduğunu fark eden Google, bu özelliği Youtube Müzik bünyesine de taşıyor. Son gelen güncellemeyle beraber kullanıcılar, hareketli ön izlemeler ile videoklipleri açmadan görebilecekler.

YouTube Müzik, ana sayfada hareketli klip görselleri oynatacak!

reklam
Aorus reklamı

Ön izlemeler ile YouTube Müzik üzerinden aramalar kolaylaşacak

Canlı bir performans ya da birden farklı versiyonu olan bir müzik klibi arandığında YouTube Müzik üzerinden ilgili parçanın açılması ve video olarak oynatılması gerekiyordu. Kapak görselinin hatırlanmadığı durumunda işlevsel olacak bu özellikle beraber şirket, kullanıcıların aramalarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bunun haricinde ise keşfet bölümünde sayfayı kaydırdıkça önünüze gelen parçaların video klipleri de hareketli olarak ön izlenebilecek. Bu sayede YouTube Music, kullanıcıların parça detaylarına daha hızlı göz atmasını sağlayarak içeriklerin ilgi çekme potansiyellerini de arttırıyor.

 

Özelliğin kontrolü, kullanıcılara ait olacak

YouTube’un mobil versiyonundan da alışkın olduğumuz bu özellik, bazı durumlarda can sıkıcı olabiliyor. Hem veri tasarrufu hem de gereksiz içerik görüntülenmesinin önüne geçmek maksadıyla YouTube Müzik, denetimi kullanıcılara bırakıyor. Uygulama seçenekleri altından ilgili ön izleme özelliği ayarına giderek seçeneği kapalı ya da ‘sadece Wi-Fi’de oynat’ şeklinde ayarlamanız mümkün. Bu özelliğin kullanılabilir olması için ise tek yapmanız gereken (4.07.51 sürümü ve üstü) uygulamayı güncellemek. Güncelleme ile özelliğin gelmemesi durumuna karşın ise dağıtımın halendaha devam ettiğini ve bazı kullanıcılara gelmesinin bir miktar daha zaman alabileceğini de belirtelim.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Geek tadında derlediğim haberleri, Hardware Plus bünyesinde paylaşıyorum. Teknoloji, bilim ve popüler kültür adına her şeye meraklı, tasarımcı adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Sony yeni X-Serisinin üç hoparlörünü tanıttı!

Yazan:

Sony
Darüşşafaka

Sony’nin yeni piyasaya çıkan X-Serisi hoparlör yelpazesi, hayatı dolu dolu ve sesli yaşayan kullanıcılar için uzun yıllar hatırlanacak anılar yaratıyor. SRS-XP500 ve XP700 teknolojisi ile parti sesini deneyimleme imkanı sunuyor.


Bakmakta fayda var: Huawei, akıllı telefon satışlarında ilk 5’ten çıktı!


Yeni X-Serisi hoparlörler, kullanıcılara müziği sonuna kadar açıp bütün gece net ve zengin bir ses deneyimi yaşatırken,  tasarımı sayesinde her türden müziğe can veren  bir ses sistemi sunuyor. İster içeride ister dışarıda tek başınıza ya da arkadaşlarınızla dinleyin, yeni X-Serisi hoparlörler herkesin tarzına son derece uyumlu tasarımıyla göze çarpıyor. Bu sayede kullanıcılar, ses kalitesi, taşınabilirlik, dayanıklılık ve aydınlatma bakımından sunulan çok çeşitli seçenekler arasından kendi tarzına en uygun hoparlörü seçebiliyor.

reklam
Aorus reklamı

Hoparlörlerin hepsinde, Sony’nin X-balanced Hoparlör üniteleri bulunuyor. Dairesel olmayan diyafram, hoparlörün alanını maksimize ederek ses basıncını artırırken daha az distorsiyon oluşmasını sağlıyor; bu da hangi tür müzik dinlenilirse dinlensin daha net bir ses elde edileceği anlamına geliyor.

XP700 için Çok Yönlü Parti Sesi 

Sony

 XP700’de, vurucu ve derin baslar ve ses netliğiyle çok yönlü parti sesi sağlayan üç ön yüksek verimli tweeter ve bir arka yüksek verimli tweeter mevcut. Ayrıca XG500, net bas sesini yeniden üretmek üzere optimize edilmiş pasif radyatörlere sahiptir. Tüm bunlar kullanıcıların paylaşmaya değer bir ses elde etmesini sağlar.

Mega Bass ve Canlı Sesler

Sony

 Tüm seride bulunan MEGA BAS özelliği, hoparlörlerde bası yükseltmeye olanak tanıyarak derin ve vurucu baslar sunuyor. Yeni X-Serisi hoparlörler, sanki canlı çalınıyormuşçasına müzik dinleme keyfi yaşatıyor. CANLI SES modu ile o atmosferi yaratabilir ve favori müzikal deneyimini tekrar tekrar yaşatıyor.

Partiyi Dışarı Taşıma Zamanı

Sony

Yeni XG500, IP66 sınıfı suya ve toza dayanıklılık özelliğine sahip. Bu da güçlü parti sesinin keyfini istenilen hemen her yerde çıkarabilme anlamına geliyor. Bu hoparlör dayanıklı yapısı sayesinde havuz kenarında, piknikte, parkta ya da plajda, her yerde kullanılabiliyor. XG500, hoparlörün kuru kalmasını ve müziğin hiç durmamasını sağlayan dayanıklı, su tutmayan bir örgü süzgeçle yapılandırılmış. XP700 ve XP500, IPX4 sınıfı suya dayanıklılık özelliği sayesinde açık hava partilerinde aniden bastıran yağmura karşı bile partinin kaldığı yerden devam etmesine imkan sunuyor.

Uzun pil ömrü 

Sony

XG500XP700 ve XP500ün uzun pil ömrüyle müzik istenilen yere taşınabilir. Bu hoparlörlerin hızlı şarj özelliği sayesinde, pilin azaldığı görüldüğünde endişelenmeye gerek kalmıyor. Her 3 hoparlörde de pil ömrünü uzatmak amacıyla, hoparlörünüzün %100 şarja ulaşmasını engelleyen Pil Bakım Modu bulunur.

Tasarımıyla dikkat çekici

Sony

Tasarımdaki yepyeni ortam aydınlatması, modern ve incelikli bir ambiyans elde etmeyi sağlar. Partiye enerji katacak ya da sakin bir geceyi yumuşak loş tonlarla bezeyecek bir dizi farklı aydınlatma opsiyonu arasından kullanıcılar dilediğini seçebilir. Bununla birlikte yeni X-Serisinin tamamında taşımayı kolaylaştıran konforlu birer kayış bulunur. Konforlu kayış sayesinde hoparlör rahatlıkla tutulup başka odaya veya bahçeye götürülebilir.

Eğlencenin ritmi hep yüksek

Sony

Gece eğlencesi için en ideal seçim olan X-Serisi hoparlörler, mikrofon ve gitar girişlerine sahip olmasıyla eğlenceli karaoke deneyimi sunuyor. Ek olarak hem XP700 hem de XP500, dikey ya da yatay konumlandırma için uygun. Hangisi tercih edilirse edilsin, XP700 üzerindeki sensör, sesi o pozisyon için optimize edişmiş şekilde kullanıcılara ses sunuyor.

Bluetooth uyumlu

Sony

Hoparlörlerin üçü de Bluetooth uyumlu. Böylelikle hoparlörü doğrudan Bluetoothlu cihazla eşleştirebilir ve cihazın sesini hoparlöre kolaylıkla aktarabilir.  Hoparlörlerin üçü de 100’e kadar uyumlu hoparlörü birbirine bağlamanıza olanak veren Party Connect özelliğine sahip; bu bağlantı sağlandığında müzik ve ışıklar da senkronize oluyorr.

USB Bağlantı Noktaları

Sony

Yeni X-Serisi hoparlörler, parti hoparlörü olabilmeleri için USB oynatma ve USB şarj özellikleriyle donatılmış. Kullanıcılar dijital dosyaları çalmak için USB bağlantı noktasına USB takabilir ve müziği çalabilir. Eğer akıllı telefonun şarjı bitiyorsa hoparlöre takılabilir ve doğrudan şarj edebilir.

Sony | Music Center ve Fiestable

Sony

 

Yeni seri, hem Sony | Music Center hem de Fiestable aplikasyonlarıyla uyumlu. Sony | Music Center ile dans pistinden ayrılmadan oynatma listenizi seçebilir, şarkıyı sıraya ekleyebilir, aydınlatma ve ses modlarını değiştirebiliyorsunuz. Fiestable; parti oynatma listesi hazırlamak, Ses Değiştirici, Eko özelliği ve ses efektleri eklemek için DJ kontrol gibi karaoke fonksiyonlarını kullanarak parti atmosferini yaratmaya yardımcı olacak eğlenceli özelliklere erişebilmeyi sağlıyor.

SRS-XP700, SRS-XP500 ve SRS-XG500 modeli, Haziran 2021’den itibaren piyasaya sunulacağını da söylemeden geçmeyelim. Ürünlere detaylıca göz atmak için buradaki linke bakabilirsiniz.

 

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

TP Vision Ekibi, Jumbo-Visma’yla Resmi Ortaklığını Duyurdu

Yazan:

TP
Darüşşafaka

TP Vision, Philips Spor Kulaklık serisinin antrenman süresince canlı olarak test edilmesi amacıyla bisiklet ve profesyonel hız pateni yarışması olan UCI Yol Dünya Şampiyonası’yla önümüzdeki yıllarda da devam edecek bir anlaşma imzaladı.


Bakmakta fayda var: Philips OneBlade | Kusursuz Tıraş Teknolojisi


Dünyanın önde gelen profesyonel bisiklet ve hız pateni takımlarından Team-Jumbo Visma, markanın spor serisi kulaklıklarının pazarda marka olma yolculuğunda destekliyor. Ayrıca Team Jumbo-Visma’nın 60 sporcusu, ortaklık kapsamında Philips’in spor kulaklıklarını antrenmanlarda deneyimleyerek ürün performansıyla ilgili canlı olarak geri bildirim verecek. Diğer yandan Philips Sound Marka elçisi olarak da konumlandırılan sporcular; verdikleri geri bildirimler sayesinde ürünlerin gelecekteki konsept, özellik ve performanslarına da katkıda bulunması umuluyor.

reklam
Aorus reklamı

Aktif olarak spor yapanların neredeyse üçte ikisinin antrenman süresince kulaklık kullanmasıyla true wireless spor kulaklıkların popülaritesi her geçen gün artıyor. Ayrıca halihazırda pazarda önemli yere sahip olan Philips Audio; son olarak uyum, rahatlık, dayanıklılık, ses performansı, güvenlik ve hijyen özellikleri sunan serisini tanıttı. Philips Spor Serisi Kulaklıkların ilk serisinin amiral gemisi ürünü olan A7306 True Wireless kulaklıklar; Team-Jumbo Visma’ya uyum ve konforun yanında pasif gürültü önleme, ses kalitesi, ekstra uzun pil ömrü garantisi sunarak uzun süreli antrenmanlarda bile yüksek performans sunuyor.

TP Vision Ekibi, Jumbo-Visma’yla Ortaklığı Resmileşti

TP Vision’ın Avrupa CMO’su Martijn Smelt ortaklıkla ilgili heyecanını ‘’Philips Spor Kulaklıkları ve Team-Jumbo Visma arasında inanılmaz bir sinerji var.  Ortaklığımız kapsamında biz marka olarak sporcuların antrenmanlarını daha konforlu ve keyifli hale getirerek antrenmanlarına odaklanmalarına yardımcı olurken,  sporcularımız da kulaklıklarımızın gelişiminde aktif rol oynuyor. Müşterilerimiz; Philips spor kulaklıklarının, sektördeki en iyi takım ve sporculardan antrenmanları süresince alınan geri bildirimler doğrultusunda sürekli gelişim halinde olduğundan emin olabilirler.‘’ sözleriyle aktardı. Aynı zamanda Team Jumbo Visma’nın CEO’su Richard Plugge da ortaklıkla ilgili ‘’ TP Vision’ın resmi ortağı olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ürünlerin inovasyon sürecinin ve sürekli gelişiminin bir parçası olmak çok güzel. Bu ortaklığın ideal spor kulaklığın gelişimine büyük katkı sağlayacağından hiç şüphem yok, kesinlikle katkıda bulunacak’’ dedi.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

Metallica’nın BlizzCon performansı Twitch yüzünden mahvoldu!

Yazan:

BlizzCon
Darüşşafaka

BlizzCon etkinliği ilginç bir olay ile gündem oldu. Merakla beklenen etkinlikte sahne alan Metallica performansını Twitch’in resmi kanalında dinletemedi.


Göz atmak isteyebilirsiniz: World of Warcraft: Burning Crusade Classic, resmi olarak onaylandı!


BlizzCon etkinliğinde telif yeme korkusu!

Oyun dünyası yeni gelişmelere sahne olmaya devam ediyor. Firmaların yeni etkinliklerini bir bir gerçekleştirdiği şu günlerde, Blizzard firması da kolları sıvadı. BlizzCon etkinliğini gerçekleştiren ünlü oyun üreticisi yeni yapımlarını tanıtmaya başladı. Ancak bu yazımızın konusu etkinlikte tanıtılan oyunlar veya içerikler değil. Etkinlikte sahne alan Metallica‘nın performansı Twitch resmi kanalındaki yayında hayranlara sunulamadı. Bunun nedeni ise tahmin edeceğiniz üzere son dönemlerde sıkıntı yaratan telif mevzusu.


Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!

reklam
Aorus reklamı

Her ne kadar Twitch bunu iyi bir şey için yapmış gibi gözükse de, etkinlikte yer alan hayranların tepkisi internette konu oldu. Zira firma, Metallica performansı sırasında 8 bitlik bir zil sesini yayına verdi. Dalga konusu olan bu gelişme bazı çevrelerde kötü bir sansür uygulaması olarak algılanmakta. Öte yandan sevilen metal grubunun da bu gelişme nedeniyle durumdan pek memnun olmadığı gelen bilgiler arasında. Kendi şarkısını telif yüzünden çalamayan Metallica konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ayrıca Twitch ve Blizzard cephesinden de bir geri dönüş olmadı. 20 Şubat tarihine kadar devam edecek olan BlizzCon etkinliğinde olası yeni gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku
Darüşşafaka

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler