Sosyal medya

Kripto Para

XRP Fiyatı Yeni Bir Zirve İçin Bu Seviyeleri Yakalamalı!

Popüler altcoinlerden biri olan ve SEC ile yaşadığı dava süreci nedeniyle büyük sarsıntılar geçiren Ripple (XRP) fiyatı, cumartesi günü yatay bir seyir izliyor. Çin Halk Bankası’nın kripto paralara yönelik yayınlamış olduğu yeni bildiriden nasibini alan altcoinlerden biri olan XRP, 0,99 dolar seviyelerinden 0,86 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Yazı sırasında 0,94 dolar seviyesinde olan XRP fiyatı ile ilgili analistlerden tahminler ve teknik grafikler gelmeye devam ediyor.

xrp fiyatı

 


İlginizi Çekebilir: Vergi Reformu Paketi Son Şeklini Aldı: Kripto Paralar Dahil Mi?


Deneyimli bir kripto para analisti olan Sergio Goschenko, XRP fiyatının 1 dolar seviyesine ulaşmasının olduça önemli ve kritik olduğunun altını çizdi. Popüler altcoinin fiyatının öncelikli ve en önemli hedefinin 1 dolar olduğunu belirten Goschenko, 1 dolar seviyesinin kırılması durumunda yeni varış noktasının 1,20 dolar olabileceğini söyledi. Goschenko, bu seviyelerin görülmesi halinde XRP fiyatı için yeni zirvelerin 1 ay içerisinde oldukça muhtemel olduğunu belirtti.

Bir başka önemli analist olan Bob Mason da XRP fiyatı ile ilgili durumu ve beklentilerini paylaştı. 1 dolar seviyesinin önemini vurgulayan Mason, 0,94 dolar desteğinin korunması gerektiğini belirtti:

“Ripple’ın XRP’sinin, ilk büyük direnç seviyesini 1.0019 dolara getirmesi için 0.9446 dolar pivot üzerinden geri gitmesi gerekecek. Bununla birlikte, Ripple’ın XRP’sinin 1,00 dolar seviyelerine geri dönmesi için desteğe ihtiyaç duyacak.”

“Geniş tabanlı bir kripto rallisi durumunda, Ripple’ın XRP’si, herhangi bir geri çekilmeden önce 1.0659 dolarlık %38.2 FIB’de direnci test edebilir. İkinci ana direnç seviyesi 1.0602 dolar.”

SEC ile aylardır süren ve oldukça çekişmeli devam eden dava sürecine rağmen dev blok zincir şirketi Ripple genişlemeye ve gelişmeye devam ediyor. Gelen açıklamalara göre şirket, blok zincir teknolojisinin en son ürünü olan ve büyük bir kitlesi olan NFT alanına yönelik çalışmalar sürdürüyor. Ripple’ın geliştirici kolu RippleX, resmi sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile XRP ekosistemini geliştirecek 10 ülkeden 25 projeye toplamda 2 milyon dolarlık destek sunduklarını açıklamıştı. Duyuruda, bahsedilen projelerin önemli bir kısmının NFT üzerine olduğu belirtilmişti. Şirketin NFT alanına yönelik çalışmalarını hızlandıracağı da ifade edilmişti.

 

 

*Yatırım tavsiyesi içermez.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir