Sosyal medya

Kripto Para

Ripple, Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık kurdu!

Kripto para piyasasında sallantılar devam ederken blockchain devi Ripple yeni ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Dev blockchain şirketi Ripple, Mısır Ulusal Bankası ile yeni ödeme kanalı için ortaklık kurdu.

Ripple Mısır

San Francisco merkezli blockchain devi Ripple, MENA bölgesindeki çalışmalarını ve varlığını artırıyor. RippleNet ağına katılan Mısır Ulusal Bankası, havale işlemlerini artık Ripple altyapısı ile gerçekleştirecek. Mısır, denizaşırı işçilerin geçtiğimiz yıl tahmini şekilde 24 milyar dolar gönderdiği, dünyadaki en büyük 6. havale alıcısı.

BAE ve Mısır arasındaki ödeme kanalında Mısır cephesinden Mısır Ulusal Bankası sorumlu olacak. Birleşik Arap Emirlikleri cephesinden de LuLu borsası sorumlu olacak. Yapılan bu anlaşma sayesinde Mısır ve BAE arasındaki ödemeler artık çok daha hızlı ve ucuz olacak. Ripple’ın Güney Asya ve MENA bölgesinden sorumlu Navin Gupta şunları kaydediyor:

“Bugün hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderme ve alma yeteneği, her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Ripple, MENA bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumu için sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için NBE ve LuLu Exchange ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyor.”

Geçtiğimiz ocak ayında Abu Dabi merkezli LuLu Financial Holdings ile ortaklık kurmuş olan Ripple için MENA bölgesi her zaman çalışmalarını sürdürmek istediği bir bölge olmuştu.

Blockchain devi şirket bundan önce de Kuveyt, Umman ve BAE ile de benzer ortaklıklar kurmuştu. Bu hamleleri Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki gücünü artırmaya önem verdiğini gösteriyordu.

Ripple fiyatında son durum

Hızlı bir şekilde 1 dolar seviyesine ulaşıp bu seviyeyi geçmiş olan XRP fiyatı, kripto para piyasasındaki genel düşüşe ayak uydurmuş durumda. yatırımcılarının dört gözle beklediği 2 dolar seviyesine henüz ulaşamamış olan XRP, son 24 saatte yaşadığı %9’luk düşüş ile 1,44 dolardan işlem görüyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval