Sosyal medya

Genel

Windows 10 Güncellemesi Alt+Tab Kısayolunu Bozdu

windows 10 güncelleme kapatma

Alt+Tab, Windows kullanıcıları tarafından kullanılan en kullanışlı kısa yollardan birisidir. Ancak, yeni Windows 10 güncellemesi, bazı kullanıcılar için kısa yolu bozmuş gibi görünüyor. Gelen geri bildirimlere göre bir oyun ile masaüstü arasında geçiş yapmak istediklerinde masaüstünü kilitleyerek, Alt+Tab ile oyuna geri dönmelerini engellemiş.

Sorun, iki Windows 10 güncellemesi için geçerli gibi görünüyor. İlk 29 Temmuz (KB5004296) güncellemesi ile kullanıcıların sorunlarla ilgili gönderiler başladı. İkinci güncelleme ise 10 Ağustos’ta yayınlanan bir güncelleme (KB5005033). Kullanıcılar bu güncelleme ile sorunun çözülmesini bekliyordu ancak bu konu hakkında bir güncelleme gelmedi. Bunun yerine güvenlik açıklarını kapatmak için güvenlik güncellemeleri göndermiş.

Alt+Tab, Windows 10‘da farklı pencereler arasında hızla geçiş yapmanızı sağlar, ancak her zaman stabil olarak çalışmaz. Özellikle tam ekran bir uygulamada veya oyunda simge durumuna küçültülmüş bir pencereye geçiş yaparken, kısa yolda bazı takılmalar gerçekleşebiliyor. Bu sorun yalnızca bir oyuna geri dönmek için Alt+Tab kullanıldığında ortaya çıkıyor.

Windows 10’da Alt+Tab Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Biri diğerinden çok daha az acı verici olsa da bu sorunu çözmenin iki yolu vardır. İlk seçenek, çok tavsiye etmeyeceğimiz ve de çok kullanılmayacak olan bir önceki Windows 10 sürümüne geri dönmek olacak. Yine de bu yöntemi kullanmak isterseniz,

  • Windows Update Ayarlar ekranını açın
  • Güncelleme Geçmişini Görüntüle seçeneğini seçin
  • Açılan ekranda üstte bulunan Güncelleştirmeleri Kaldır seçeneğini seçin
  • Söz konusu hatalı olan güncellemeyi bulun (KB5005033) ve kaldırma işlemine başlayın.
Windows 10 Güncelleme Kaldırma

Resmi Büyüterek İşlemleri Görüntüleyebilirsiniz.

Bu seçenek dışında kullanabileceğiniz başka bir çözüm daha var. Sorunun, doğrudan masaüstünüzden devre dışı bırakabileceğiniz Windows 10’daki Haberler ve İlgi Alanları simgesi ile alakalı olduğu bildiriliyor. Bu yöntemi kullanmak için yapmanız gerekenler;

  • Görev Çubuğunuzda herhangi bir yerde sağ tuşunuzu tıklayın
  • Açılan menüde Haberler ve İlgi Alanları seçeneğini üzerine gelin
  • Açılan menüde Kapat seçeneğini seçin. Bu Alt+Tab sorununu çözmelidir.

Haberler ve İlgi Alanları Kapatma

Önce Haberler ve İlgi Alanları sekmesini devre dışı bırakmanızı öneririz. Daha kolay ve Windows 10 için bazı kritik güvenlik düzeltmeleri içeren bir güncellemeyi korumanıza izin verecek. Umarım Microsoft, sorunu giderir ve gelecekteki bir Windows güncellemesinde çözer. Bunların dışında otomatik güncellemeyi kapatarak böyle hataların önüne geçebilirsiniz. Hemen nasıl kapatılacağını öğrenin.

Bazı kullanıcılar sorun bildirse de bu sorun herkesi etkilemiyorSorun yaşamıyorsanız ve en son Windows 10 güncellemesini yüklediyseniz, endişelenmenize gerek yok.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

Heyecanla beklenen Deathloop, Türk Telekom’la geliyor

Yazan:

Deathloop

Oyuncuların heyecanına dijital oyun platformu Playstore ile ortak olan Türk Telekom, Arkane Studios’un merakla beklenen oyunu Deathloop cazip olanaklarla oyun severlerle buluşturuyor.


Bakmakta fayda var: OPPO Satın Alma Rehberi | Hangi OPPO Telefonu Almalıyım?


Türk Telekom, dijital oyun platformu Playstore ile Dishonored serisinin arkasındaki ödüllü stüdyo Arkane Lyon imzalı Deathloop’u, dünya ile aynı anda oyuncularla buluşturuyor. Deathloop, aynı günü tekrar tekrar yaşadığı Blackreef adasında gizemli bir zaman döngüsünde tutsak kalmış Colt’un bunu kırma çabasını konu ediniyor.  İlginç atmosferiyle dikkat çeken Deathloop, oyunculara her aşamada yeni stratejiler oluşturacakları, yeni yetenekler kullanabilecekleri bir deneyim sunarak nefes kesen bir maceraya davet ediyor.

Türk

Oyunseverler Deathloop’u fiyat avantajı ile 289 TL’den satın alabiliyorken, Türk Telekom evde internet müşterileri faturaya ek 12 aya varan taksit imkânıyla, Türk Telekom müşterisi olmayan oyuncular ise mobil ödeme ve kredi kartı seçeneğiyle oyuna sahip olabiliyorlar.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Telefonlarınıza Yeni Emojiler Geliyor!

Yazan:

emojiler

Emojiler hayatımıza girdiğinden beri onları fazlasıyla kullanıyoruz. Hatta bir sohbet esnasında artık kelimeleri kullanmak yerine emojileri kullanıyoruz. Kendi duygu ve ifadelerimizi daha iyi bir şekilde ifade ettiğini düşünüyoruz.


Bakmakta fayda var: Solana’nın Fiyatı Ağdaki Kesintiler Sürerken Düşüş Yaşıyor


The Unicode Konsorsiyumu tarafından geliştirilen 37 yeni emojiyle birlikte 75 cilt tonu varyasyonu 2022 de 2022 Emoji 14.0. la birlikte gelecek. Yeni eklemeler arasında ısıran dudak, eriyen yüz, kalp eller, gözyaşlarını tutan yüz ve çok daha fazlası yer alıyor. Bu sebeple gelecek yıl akıllı telefonlarınızda ve diğer cihazlarınızda bulunan yeni simgeleri görmeyi bekleyebilirsiniz. Artık konuşmalarınızı daha az fakat duygularınıza tercüman olacak daha fazla Emoji olacak. Artık metin konuşmalarınızda tek bir kelime bile yazmadan kurtulmanızı sağlayacak daha fazla Emoji var. Unicode 14.0 ile Unicode Konsorsiyumu, toplamda 112 yeni seçenek için 37 yeni Emoji ve ek 75 cilt tonu varyasyonunun kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Dudak ısırmak, eriyen yüz, gözleri açık ve ağzı açık yüz, selam veren yüz, bakan gözle yüz ve gözyaşlarını tutan yüz bu sefer dikkat çeken eklemelerden birkaçı. Ayrıca gelecek emojiler arasında daha çok kalple ilgili hareketler var. Parmak kalp işareti ise (işaret parmağı ve başparmak çapraz olan el) K-Pop hayranları arasında popüler.

Unicode 14 new emojis announced

2022’de gelecek olan yeni emojilerle birlikte toplam simge sayısını 3.633’e çıkmış olacak. Ancak, dünyadaki en sevdiğiniz insanlara kalp elleri göndermeden önce bir bekleme süreniz olacak. Önümüzdeki yıl yeni emojileri akıllı telefonlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve diğer platformlarda görmeyi umabilirsiniz.. Bunun nedeni, Unicode Konsorsiyumu’nun yalnızca kesinleşmiş bir liste yayınlamasıdır. Daha sonra bunları uygulamak üçüncü parti geliştiricilere ve emojileri yerleşik olan uygulamalara kalmış. Peki siz günlük yaşantınızda 3633 tane emojiden kaç tanesini düzenli olarak kullanıyorsunuz?

Gelecek olan emojiler ve daha fazla ayrıntı için buradaki yazıya bakabilirsiniz: What’s New in Unicode 14.0 (emojipedia.org)

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku