Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Uygulama

WhatsApp durumları Facebook hikayelerinde paylaşılabilecek!

WhatsApp
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

WhatsApp son beta sürümünde test edilen bir özellik sayesinde kullanıcılar artık durumlarını Facebook hikayelerinde de paylaşabilecekler.

İlginizi çekebilir: Google Go uygulamaları 100 milyon indirme sayısına ulaştı

reklam
MSI reklamı

Yeni WhatsApp özelliği nasıl işliyor?

Mesajlaşma uygulaması kullanıcıların deneyim memnuniyetini artırmak için çeşitli özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bunların sonuncusu ise uygulamanın son beta sürümünde test edilen, kullanıcıların durumlarını Facebook hikayelerinde de paylaşabilme özelliği. Fakat bu işlemde standart Android ve iOS veri paylaşım API‘leri kullanıldığı için kullanıcı kimlikleri Facebook hesabına bağlanmamış olacak. 

WhatsApp

Böylece kullanıcılar; Instagram, Gmail, Google Photos vb. gibi Facebook‘la ilişkili uygulamalarda durumlarını paylaşabilecekler. Facebook bu paylaşım işlemlerinin birbiriyle bağlantılı olmayacağını da ekliyor. Beta programındaki kullanıcılar durumlarının altında bulunan paylaşım ikonuna dokunarak paylaşım yapabilecekler. 

Ülkemizde fazla yaygınlaşmasa da dünya genelinde günde ortalama 500 milyon kullanıcı, mesajlaşma uygulaması üzerinden durum paylaşımı yapıyorlar.

 

 

Teknoloji ve sinema sevdalısı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

RTÜK’ten TIDAL platformuna erişim engeli geldi!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TIDAL ve Deezer’ın da aralarında bulunduğu bazı platformları yayın lisansı alması konusunda uyarmıştı. Kurul, yaptığı açıklamada son ihtara rağmen lisans başvurusu yapmadığı tespit edilen TIDAL’a erişimin engellendiğini duyurdu!


İlginizi çekebilir: Super Mario Maker Wii U desteği son buluyor

reklam
MSI reklamı

Lisans başvurusu yapmayan TIDAL, Türkiye’de engellendi!

Türkiye’de internet ortamından yayın yapan platformlar için uygulanan yeni yönetmelik, RTÜK’ten yayın lisansı alınması ve yasal temsilci atanması gibi şartları getiriyor. Koşulları yerine getirmeyen platformlar ise 72 saatlik uyarı sürecinin ardından erişim engeli gibi yaptırımlar ile karşı karşıya kalabiliyor.

tidal rtük

Lisans konusundaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen platformları düzenli olarak açıklayan RTÜK, 9 Kasım’da yaptığı açıklamada dijital müzik platformları Deezer ve TIDAL’i uyarmıştı. İki platforma verilen 3 günlük yasal süre çoktan sona ererken, bu alanda erişim engeli getirilen ilk platform TIDAL oldu. Süreç içerisinde lisans talebine ilişkin herhangi bir evrakın kendilerine iletilmediğini belirten RTÜK, Sulh Ceza Hakimliği tarafından uygulama ve internet sitesine erişimin engellendiğini açıkladı.

Türkiye’de kısıtlı bir kullanıcı kitlesine sahip olan TIDAL, özellikle yüksek kaliteli müzik deneyimi arayan odyofil kesim tarafından tercih ediliyor. Ancak platform, çeşitli dönemlerde yaptığı kampanyalarla adını hatırlatmayı başarıyordu. TIDAL’a erişim engellense de RTÜK, gerekli işlemlerin başlatılmasının ardından uygulamaya erişimin tekrar açılabileceğini belirtiyor. Ayrıca lisans konusunda uyarılan bir diğer platform olan Deezer’ın ise gerekli başvuruları gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

Devamını oku

Apple

Gmail, iOS 14 için araç takımı desteği kazandı

Gmail
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Google bugün iPhone ve iPad için tasarlanmış Gmail uygulamasını güncelledi. Diğer araç takımlarının yanı sıra, iPhone’da Ana Ekrana eklenebilecek yeni bir araç takımı sundu.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro Max en iyi ekrana sahip telefon seçildi

reklam
MSI reklamı

Gmail güncellemesi araç takımı desteğine kavuştu

AppStore’dan gerekli güncellemeyi sağladıktan sonra, Ana Ekranda bir araç takımına veya boş bir alana dokunun ve uygulamalar titreyene kadar basılı tutun. Ardından “+” düğmesine dokunarak araç takımı menüsünü açın. Buradan, araç takımını eklemek için aşağı kaydırın ve Gmail’e dokunun, parmağınızı kullanarak uygun noktaya sürükleyin.

 

Gmail

Gmail araç takımı, Gmail uygulamasında arama yapmak, yeni bir e-posta iletisi oluşturmak veya okunmamış e-posta iletilerini görüntülemek için kullanılabilir. Araç takımı yalnızca bu görevler için kısayollar sağlar ve hassas e-posta bilgilerini listelemez veya diğer işlevlerle özelleştirilemez.

Devamını oku

Apple

TestFlight, Apple 10 Kasım Etkinliği’nde macOS’a gelebilir

TestFlight
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple’ın, yaklaşan 10 Kasım Etkinliği’nde yapacağı bir duyuruyla macOS için TestFlight uygulamasını tanıtması bekleniyor.


İlginizi çekebilir: Apple, 10 Kasım Etkinliği’ni duyurdu!

reklam
MSI reklamı

TestFlight iOS ve iPadOS’dan sonra Mac’e mi geliyor?

10 Kasım Salı günü Apple, üç aydan kısa bir süre içinde üçüncü donanım etkinliğini gerçekleştirecek. “Ve bir şey daha” sloganıyla isimlendirilen etkinliğin büyük olasılıkla Mac merkezli olacağı ve Apple Silikon’a odaklanacağı tahmin ediliyor.

Bir sızıntı, Cupertino merkezli teknoloji devinin etkinlik sırasında TestFlight’ı Mac’e getireceğini öne sürdü. Tweet, The Verifier teknoloji blogu editörü Avi David tarafından yayımlandı ve daha sonra The Verifier’ın resmi Twitter profilinden alıntı yapılarak paylaşıldı.

Sızıntı kaynağı, nispeten bu konularda toy ve sızıntılar söz konusu olduğunda karışık bir geçmişe sahip. Blog daha önce TestFlight’ın 2019 WWDC etkinliğinde macOS’a geleceğini belirtmişti.

2014 yılında Apple tarafından satın alınan TestFlight, Apple’e ait olan ve yalnızca iOS Geliştirici Programı içindeki geliştiricilere sunulan mobil uygulamaların kablosuz olarak kurulması ve test edilmesi için kullanılan çevrimiçi bir hizmettir. Şimdiye kadar, TestFlight yalnızca iPhone ve iPad gibi iOS cihazları için kullanılıyordu.

TestFlight

Apple’ın iki yeni 13 inç MacBook Pro modelini 10 Kasım etkinliğinde piyasaya süreceği tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra teknoloji devinin, uzun süredir dedikoduları dolaşan yeni AirPods’larını aynı zamanda yine Apple tarafından açıklanması heyecanla beklenen AirPods Studio ve AirTags aksesurlarını tanıtması bekleniyor

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler