Sosyal medya

Uygulama

WhatsApp artık reklam gösterecek

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, artık reklam göstermeye başlayacak. Facebook’un bünyesinde bulunan uygulama bu değişiklikle birlikte gelir elde etmeyi düşünüyor.


İlginizi çekebilir: Porsche 911’in 2020 modeli tanıtıldı

reklam
MSI reklamı

WhatsApp reklamları durum güncellemelerinde gösterecek

İlk çıktığı günlerde ücretli bir şekilde kullanılan uygulama, Facebook satın alması sonucunda ücretsiz olmuştu. Bu satın alma sırasında Facebook, uygulama için herhangi bir ücret almayacağını belirtmişti. Bu sözünde durmak isteyen firma gelir elde etmek için reklam yöntemini seçmiş durumda.

WhatsApp

Yakın bir tarihte gelmesi planlanan bir güncelleme ile görülecek olan reklamlar, durum kısımda yer alacak. 2019’un ilk aylarında devreye girecek olan güncelleme, uygulamanın kurucuları tarafından oldukça fazla eleştiriye tutulmuştu. Bu eleştiriler sonucunda sıkıntı yaşayan kurucular, Facebook’ta bulunan görevlerinden istifa etmişlerdi.

 

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Teknoloji tutkunu, yazılım meraklısı bir teknoloji editörü.

1 yorum

1 yorum

  1. Salih

    28 Kasım 2018 at 16:52

    Alternatif bütün mesajlaşma uygulamalarını indirdim baktım whatsapp çok şarj yemeye başladı netim yetmiyor kaldırırım anında

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil

WhatsApp, çoklu cihaz desteğini yakında kullanıma sunacak!

Yazan:

WhatsApp, çoklu cihaz desteğini çok yakında kullanıma sunacak!

WhatsApp, aynı hesabın birden fazla cihazda aktif olarak çalışabilmesi için çalışmalarını sürdürüyordu. Son gelen haberlere göre şirket, özelliğin test aşamasını bitirdi; özellik, çok yakında kullanıma sunulabilir.


İlginizi çekebilir: WhatsApp Web yakında parmak izi desteği alabilir

reklam
MSI reklamı

Birden fazla cihazda aynı hat üzerine kaydedilmiş WhatsApp’ını kullanmak isteyen kullanıcılar, uygulama senkronizasyonu nedeniyle bir yerden çıkış yapmadan başka bir cihazda uygulamayı kullanamıyordu. Kullanıcıların isteklerini genellikle dinleyen WhatsApp’ın, geçtiğimiz günlerde bu özellik üzerinde çalıştığını sizlerle paylaşmıştık. Şirket beta olarak sunduğu özelliğini sınırlı sayıdaki kullanıcıyla teste devam ederken gelen son haberler özelliğin son aşamaya geldiğini gösteriyor.

WhatsApp, çoklu cihaz desteğini çok yakında kullanıma sunacak!

Dört cihaza kadar aktif oturum

WaBetaInfo tarafından paylaşılan bilgiler, özelliğin beta aşamasının sonlanarak final versiyonuna geldiğini gösteriyor. Rapora göre özellikle beraber kullanıcılar aynı anda 4 cihaza kadar aktif olarak oturumu açık tutabilecek. Her cihazda aynı anda veri senkronizasyonu da sağlayan özellikle beraber kullanıcılar internet bağlantısının azizliğine uğramadan iletişimde kalmayı sürdürebilecek.

Web WhatsApp güvenliği arttırılıyor

Bu özelliğin yanında WhatsApp bir dizi değişikliği daha kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Oldukça fazla kullanılan Web WhatsApp’ta da güvenlik odaklı yenilikler kullanıcılarla buluşacak. Uçtan uca şifreleme ve sohbetlerin taşınması hakkında detaylı bilgiler veren geliştirmeyle beraber Web WhatsApp daha güvenli hale gelecek.

WhatsApp, çoklu cihaz desteğini çok yakında kullanıma sunacak!

Bu özellikleri erken deneyimlemek isteyen kullanıcılar beta programına dahil olarak çoklu cihaz desteğine ‘deneysel’ olarak kavuşabilirler. Ana bir cihaz üzerinden diğerleriyle senkronizasyonun gerçekleştirildiği özellikte beta sürecinde hatalar yaşanması olası. Geliştirmeler tamamlanıp hatalar giderildikten sonra kararlı sürümle beraber WhatsApp, özelliği tüm kullanıcılarına sunmuş olacak.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Apple

Shazam, iOS kontrol merkezine entegre ediliyor

Yazan:

Shazam

Shazam, 2017 yılında Apple tarafından satın alınmıştı. Shazam uygulaması, herhangi bir şarkının ve sanatçının adını birkaç saniye içinde tespit edebilme özelliğine sahip.


İlginizi çekebilir: Apple One, bütün Apple servislerini birleştirecek

reklam
MSI reklamı

Shazam’a erişiminde büyük kolaylık sağlanacak

MacRumors’un aktardığı bilgilere göre; Apple’ın geliştiriciler için sunduğu iOS 14.2 beta sürümünde, Shazam’ın iOS kontrol merkezine entegre edildiği söyleniyor.

Shazam
Shazam’a olan ihtiyaç anlık olarak gelişebildiği için, uygulamayı kısa sürede açabilmek oldukça önemli. Şu anda iPhone modellerinde Shazam’ı başlatmak için uygulamaya gitmek ya da Siri’ye komut vermek gerekiyor. Son güncelleme ile bu sorun tamamen ortadan kalkacak gibi gözüküyor.

Apple’ın söz konusu beta sürümüne müzik ile ilgili birkaç yenilik daha eklediği belirtiliyor. Örneğin, müzik çalmadığınız anda da, iOS kontrol merkezinde Apple Music önerileri gözükecek. Çalmakta olan şarkıyı gösteren araç “Now Playing Widget”, yeniden tasarlanmış müzik kontrol butonlarıyla karşımıza çıkacak.

iOS 14.2 final sürümünün yakın zamanda dağıtımına başlanması bekleniyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Genel

Çin Hükümeti’nin, satılmaktansa TikTok’u kapatmayı tercih ettiği bildirildi

Çin, TikTok’un ABD’deki geleceğini güvence altına alma girişimlerine bir adım daha atabilir. Reuters, ülkedeki yetkililerin satış yapılmasına karşı olduklarını ve uygulamanın bir Amerikan şirketine satılmasındansa yasaklanmasını tercih ettiklerini bildirdi. “Konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan üç kişinin” yer aldığı raporda, “Çinli yetkililer, zorla satışın hem ByteDance hem de Çin’in Washington baskısı karşısında zayıf görünmesine neden olacağına inanıyor.” ifadelerine yer verildi.

TikTok bilmecesi nasıl çözülecek?

Donald Trump’ın 15 Eylül’de TikTok’a bir Amerikan şirketiyle yeni bir yuva bulması için son teslim tarihinden yalnızca günler öncesine denk geliyor. Uzmanlar, bir anlaşmanın bu kadar çabuk gerçekleşmesinin olası olmadığını söyleseler de, Trump Perşembe günü son teslim tarihini uzatmayacağını söyledi.

reklam
MSI reklamı

Bir alıcının, TikTok’un öneri algoritmasını satın almasını engelleyen yeni Çin ticaret kuralları, işleri daha karmaşık hale getiriyor. Reuters, Çin’in “gerekirse ByteDance tarafından ulaşılan herhangi bir anlaşmayı erteleme” politikasını kullanmaya hazır olduğunu bildirdi. Şirket şu anda bir teklif için ekip oluşturan Oracle, Microsoft ve Walmart’tı aklında bulunduruyor. TikTok’un mevcut sahibi ByteDance, uygulamanın algoritmasını içermeyen anlaşmaları düşündüğünü bildiriliyor.

Bir ByteDance sözcüsü yaptığı açıklamada, “Çin hükümeti, şirketin ABD’de veya başka herhangi bir pazarda TikTok’u kapatması gerektiğini asla önermedi” dedi. TikTok’un ABD’deki şu anki üst düzey yöneticisi Vanessa Pappas daha önce şirketin, uygulamanın ABD’de kalmasına izin verecek “ileriye yönelik birden fazla yol” olduğuna inandığını söylemişti.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu