Sosyal medya

Kripto Para

TikTok ile blok zincir tabanlı müzik platformu ortaklığı!

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulaması olan TikTok, kripto para sektörüne adım atıyor.  Geçtiğimiz aylarda platformda adı geçen SafeMoon ve Dogecoin bazı kripto paraların değerlerinde ciddi bir artış yaşanmıştı. Platform şimdi ise direkt olarak blok zincir ve kripto para şirketleri ile ortaklık kuruyor. TikTok ile blok zincir tabanlı müzik platformu ortaklığı, blok zincir teknolojisinin her alandan benimsenmeye devam ettiğini gösteriyor.

TikTok ile blok zincir tabanlı müzik

Bir Rolling Stone raporuna göre TikTok, blok zincir tabanlı kripto para projesi Audius ile ortaklık imzaladı. Audius müzik platformunu kullanan sanatçılar artık müziklerini “TikTok Sesleri” bölümü altında yayınlayabilecekler.

Audius, ilk olarak Ethereum tabanlı POA ağında başlatılmış ancak ekim ayında proje nispeten daha yüksek verimli rakibi olan Solana’ya geçiş yapmıştı. Bu ayın başlarında aylık beş milyon kullanıcıya ulaştığını duyuran Audius’un bu büyüklüğü, onu blok zincir teknolojisiyle desteklenen en yaygın kullanılan uygulamalardan biri haline getirdi. Audius, az bilinen sayısız sanatçının yanı sıra, Amerikan DJ Skrillex gibi bazı büyük isimleri de çekmeyi başardı. Dünyada oldukça popüler olan video akış platformu TikTok’un da hatrı sayılır olan büyüklüğü göz önüne alındığında, imzalanan ortaklık her iki platform için oldukça iyi gelişmelere kapı açacak gibi görünüyor.

Bir diğer popüler müzik uygulaması olan Spotify, sanatçılara ödediği düşük ücretler nedeniyle eleştiri oklarını üzerine çekiyor. TikTok bunun üzerine Spotify ile ortaklık kurmuştu. Audius, sanatçılara stake yoluyla kazanç elde etmek için kullanılabilecekleri AUDIO isimli kendi kripto para birimini sunuyor. Dileyen sanatçılar direkt olarak AUDIO ile ödeme alabiliyor, dileyenler de staking yapabiliyor. Ayrıca geçtiğimiz mart ayında Audius, platforma NFT entegrasyonu sağlanacağını duyurdu.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir