Sosyal medya

Video

TCL’in İlk Yerlisi! | TCL 20 SE Kutu Açılışı

TCL, Türkiye’de akıllı telefon üreteceğini duyurduğu günden bu yana uzun zaman geçti. Birçok markadan beklediğimiz gibi TCL’den de ilk yerli üretim akıllı telefonu görme şansını yakaladık. Bakalım bizleri heyecanlandıran ilk yerli üretim TCL modeli yani TCL 20 SE kutusundan neler çıkıyor?


İlginizi çekebilir: TCL, Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefonu olan TCL 20 SE modelini tanıttı


TCL 20 SE, Snapdragon 460’la sunuluyor

Şüphesiz ki TCL 20 SE’nin en çok merak edilen tarafı işlemcisi. Pek de görmeye alışkın olmadığımız bir işlemciyle yani Snapdragon 460’la sunulan TCL 20 SE’nin performansı şuanda bizim için bile büyük bir merak konusu. Snapdragon 460’ın neler yapabileceği veya yapamayacağı kullanıcıların kafasındaki en büyük soru işaretlerini oluşturuyor. Sizler için Snapdragon 460’ın performansını da en detaylı şekilde test edip aktarmaya çalışacağız.

Cihazın kutusunu açtığımızda devasa ekranıyla beraber bizi TCL 20 SE karşıladı. 6.82 inçlik bu ekran, HD+ çözünürlüğe sahip. Şayet biz böyle büyük boyutlu bir ekranda en az Full HD+ bir ekran görmek isterdik. Fakat cihazın giriş segmenti için üretildiğini de unutmamak lazım. TCL 20 SE her ne kadar giriş segmentinde konumlanmış gibi gözükse de; bu segmentte alışkın olmadığımız şekilde stereo hoparlörlere sahip. Ayrıca kutudan Android 11’le geliyor. Ek olarak, bana kalırsa kullanımı Samsung’un ONE UI arayüzü kadar kolay ve akıcı olan TCL UI ile gelmesi de ayrı bir güzellik. TCL UI’a alıştığınız zaman, diğer arayüzler biraz sıkıcı gelmeye başlıyor dersek de abartmış olmayız.

Cihazın ağırlığıysa 206 gram. 206 gramlık ağırlık psikolojik sınırın üstünde gibi gözükse de; cihazın boyutlarını dikkate aldığımızda bunun gayet kabul edilebilir bir ağırlık olduğunu görüyoruz. Ekranın en boy oranı da 20.5 / 9 olarak seçilmiş ve bu en boy oranı gerçekten de alışılmışın dışında. Böylelikle cihazın uzun ince bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Şarj tarafında da kutudan 10W şarj aleti çıktığını görüyoruz. Cihazın 5.000 mAh kapasiteye sahip olan bataryasını 10W şarjla doldurmak biraz zor olabilir. Cihazın şarjını sıfırdan tam şarja getirmenin uzunca bir vakit alacağı kesin. Fakat batarya kapasitesi 1 tam günü çıkarmak için fazlasıyla yeterli görünüyor. Yalnız bu noktada Snapdragon 460’ın pil tüketim performansının da pil ömrüne ciddi manada etki edebileceğini belirtmek lazım.

En kısa zamanda TCL’in yerli üretim ilk akıllı telefonu TCL 20 SE’nin incelemesiyle karşınızda olmaya çalışacağız. O güne dek kendinize iyi bakın.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

2 yorum

2 Comments

  1. Elppa kalitesiz

    17 Temmuz 2021 at 11:15

    Aşko 460 ile yol alınmaz bunlar güzelim telefona 460 koymuşlar bu telefon 2400tl dahi olamaz

  2. Yunus kalay

    21 Temmuz 2021 at 10:39

    Ben tcl 10 se kullanıyorum bir kere bile güncelleme almadi almiyacakmiş se modelleri ni hiç güncellemiyor bence almayin

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir