Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Redmi Note 8 2021 modelinin tasarımına ait detaylar ortaya çıktı!

Redmi Note 8 2021

Redmi Note 8 2021 modeli ile alakalı her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Firma 2019 yılında çıkan akıllı telefonun satış performansından oldukça memnundu. Bununla birlikte cihazın elde ettiği ilgiyi kullanmak isteyen teknoloji devi, cihazı yenilemeye karar verdi. Bu yıl piyasa çıkacak akıllı telefon ile alakalı firma yeni bir poster yayımladı. Akıllı telefonu duyuran Çinli firma, cihazın ilk görüntüsünü de paylaştı. Ön yüzü görünen akıllı telefon 2019 yılında çıkan sürüme oldukça benzer bir tasarım anlayışı ile geliyor.

reklam
Aorus reklamı

Göz atmak isteyebilirsiniz;  MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi ve MPG Coreliquid K360 ile fiyat performans kombinasyonu yapmak!


Redmi Note 8 2021 damla çentikli ekran ile geliyor!

Akıllı telefon dünyasında her zaman sıfırdan tasarlanan modeller piyasaya çıkmıyor. Android işletim sistemli akıllı telefon üreticileri bazen, eski telefonlarını içerisinde bulundukları yıla göre yeniden düzenlemeyi tercih ediyorlar. Özellikle başarılı satış rakamlarına ulaşan modeller için yapılan bu tercih, genelde orta ve giriş seviyede kullanıcılarını karşılıyor. Aynı başarıyı sağlamak isteyen firmalar, aynı zamanda daha önceden başarılı olmuş bir modelin oluşturduğu güven ortamını da kullanmak istiyorlar. Bu firmalar arasına Xiaomi‘nin alt kuruluşu olan Redmi de dahil oldu. Firma 2019 yılında çıkardığı Redmi Note 8 modelini 2021‘e uyarlıyor. 2019 yılında çıkan cihaz 25 milyonluk birim satış sayısını geride bıraktı. Bununla birlikte rakamlardan memnun olan Redmi, 2021 modeli ile birlikte yarışta tekrardan öne çıkmak istiyor. 2019 model için kutlama mesajı yayınlayan akıllı telefon üreticisi, 2021 uyarlaması için de ilk sinyalleri vermişti. Bu mesajın ardından firma cihaz ile alakalı bir de poster paylaşımı yaptı.

Paylaşılan poster ile birlikte cihazın tasarım detayına dair ilk izlenimler de ortaya çıktı. Ön yüzü poster sayesinde ortaya çıkan akıllı telefon, 2019 modele göre büyük bir farklılığa sahip olmayacak. Redmi Note 8 2021 damla çentikli ekran ile piyasaya çıkacak. Akıllı telefonun ekran boyutu ne yazık ki kesinleşmedi. Bununla birlikte akıllı telefonun tıpkı 2019 sürümünde olduğu gibi minimum 6.3 inçlik ekran ile piyasaya çıkacağı iddia ediliyor. Damla çentikli tasarımın yanı sıra akıllı telefonun alt çerçevesinde Redmi yazısı yer alıyor. Hatırlayacağınız üzere 2019 versiyonunda da aynı yazı yer alıyordu. Ayrıca akıllı telefonun arka kapak tasarımı henüz ortaya çıkmadı. İlk gelen bilgilere göre firma, 2019 yılında çıkan modelden daha farklı bir arka kapak tasarımı ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Özellikle kulaklık girişi ve USB-C girişlerinin yer almasına kesin gözüyle bakılan akıllı telefonun teknik özellikleri ile alakalı da bazı iddialar ortaya çıktı.


Göz atmak isteyebilirsiniz; REDMI NOTE 10 İNCELEMESİ | Aileye AMOLED ekran geldi!


Xiaomi

Redmi Note 8 2021 Helio G85 SoC ile gelebilir!

Redmi Note 8 2021 modelinin teknik özellikleri ile alakalı bazı bilgiler ortaya çıktı. Akıllı telefon geçtiğimiz günlerde FCC platformundan bazı sertifikalar aldı. Bununla birlikte listeleme sayesinde akıllı telefonun kullanacağı işlemci de ortaya çıktı. Redmi Note 8 2021 modeli MediaTek yapımı işlemci ile piyasaya çıkacak. Akıllı telefon Helio G85 yonga setinden gücünü alacak. 2019 yılında piyasaya çıkan model ilse Snapdragon 665 kullanıyordu. Özellikle 5G’nin yaygınlaştığı şu günlerde firmanın neden 4G’de ısrar ettiği ise henüz belli olmadı. Zira artık giriş seviye modellerde dahi 5G’yi görmek mümkün. İşlemcinin dışında akıllı telefon 4 GB RAM kapasitesi ile piyasaya çıkacak. 2019 sürümünde 3/4/6 GB RAM seçenekleri yer alıyordu. İlerleyen dönemlerde RAM konusunda daha detaylı bilgilere ulaşmak mümkün. Ayrıca akıllı telefon 64/128 GB depolama alanına sahip olacak gibi gözüküyor. Firma artık depolama alanında 32 GB‘ı kullanmayacak gibi duruyor. Kamera özellikleri belli olmayan akıllı telefon bünyesinde toplamda beş adet kameraya yer verebilir.

Redmi Note 8 2021

Ancak kamera özellikleri bilinmeyen akıllı telefon, toplamda beş adet kameraya sahip olacak. Bununla birlikte cihazın batarya kapasitesi FCC sayesinde belli oldu. Akıllı telefon 2019 modelde olduğu gibi 4000 mAh batarya kapasitesine sahip olacak. Bu batarya da 22.5 W‘lık hızlı şarj desteği ile piyasaya çıkacak. İçerisinde bulunduğumuz yılda çıkacak akıllı telefonun, kesin tanıtım tarihi belli değil. Ancak iddialara göre çok da uzun bir süre beklemeyeceğiz. Son olarak genel yapı itibariyle 2019 çıkışlı modelden pek bir farklılığı bulunmayan akıllı telefon, aynı başarıyı sürdürmek isteyecektir kuşkusuz. Bakalım Redmi yeni cihazı ile birlikte yüksek satış rakamlarına ulaşacak mı bekleyip göreceğiz.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S22+ efsane kameralar ile gelebilir!

samsung galaxy s22

Samsung‘un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S22 ve Galaxy S22+ için ilk sızıntılar geldi. Galaxy S22 ailesinin kamera özellikleri ortaya çıktı.

reklam
Aorus reklamı

Samsung‘un S21’den sonra piyasaya süreceği yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S22 ve Galaxy S22+ için ilk sızıntılar ortaya atıldı. İlk sızıntılarda cihazların kamera özelliklerini ortaya döken Tron, Galaxy S22 ailesinin gerçek anlamda efsane bir kamera ile geleceğini ortaya çıkardı. Gelin Galaxy S22 ailesinin kamera özelliklerine göz atalım.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Watch Active 4 modelinin ilk görselleri sızdırıldı!


FrontTron isimli kaynak Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy S22 ve Galaxy S22+‘ın kamera özelliklerini ortaya çıkardı. Samsung Galaxy S22 ve S22+ için ciddi bilgiler ortaya atan Tron, eğer bu bilgiler doğruysa S22 ailesinin kamera tarafında çok güçlü bir şekilde geldiğinin göstergesi. İşte S22 ailesinin kamera özellikleri.

samsung galaxy s22

Galaxy S22 ve Galaxy S22+’ın kamera detayları!

Hatırlarsanız Galaxy S20 ve S21 modelleri 12MP ana kamera ve 64MP telefoto kamera ile geliyordu. Onlardan farklı olarak 50MP‘lik bir ana kamera ile geleceği söylenilen Galaxy S22 ve S22+ megapiksel tarafında her iki modele de ciddi fark açıyor. Yani şimdiden bu kamera tam bir efsane diyebiliriz.

50MP’lik ana kamerayı üzerlerinde taşıyacak olan Galaxy S22 ve S22+ modelleri bu kamera sayesinde 8K video kaydı yapabilecekler. 2,8 µm‘ye kadar büyüyen 1,4 µm doğal pikselli 1/1.12” 50MP bu sensör gelen sızıntılara bakılırsa efsanevi çekimler yapacak.

Öte yandan 3x optik zoom lensli 12MP‘lik bir telefoto modülüne sahip olması beklenilen Galaxy S22 ve Galaxy S22+ modelleri, bir adet 12MP‘lik ultra geniş açılı kamerayı da üzerlerinde taşıyacaklar. Bu geniş açılı kameranın S21 modelindeki sensör ile aynı olma ihtimali de var.

samsung galaxy s22

Genel olarak baktığımızda 50MP + 12MP + 12MP şeklinde üçlü kamera kurulumu ile gelmesi beklenilen Galaxy S22 ve S22+ modelleri gerçekten bu tarafta çok güçlü duruyor. Gelen bilgilerin sadece bir sızıntıdan ibaret olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, bilgilerde eksik veya yanlış olma ihtimalinin de bulunduğunu söylemeliyiz.

Ancak bu bilgiler doğruysa Samsung‘un önümüzdeki sene çok çok güçlü kameralara sahip Galaxy S22 modelleri ile karşımıza çıkacağını görüyoruz. Sizce Samsung yeni modellerinde bu özellikleri sunacak mı? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Twitter artık Instagram ile entegre oluyor!

Yazan:

Twitter

Her sosyal medya platformunu düzenli olarak kullanan çoğu insan, bir noktada Instagram hikayelerinde bir Twitter bağlantısı veya tweeti paylaşmaya çalışmanın zorluğunu yaşadı. Şimdiye kadar bunu yapmanın tek yolu, Tweet’in ekran görüntüsünü almak ve bunu galerinizden bir resim olarak Instagram’a yüklemekti.

reklam
Aorus reklamı

Bakmakta fayda var: Huawei P50 serisinin 29 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanıyor


Günlük görevlerde maksimum verimlilik ve hız elde etmeye ve anında aksiyon almaya alışkın olduğumuz bir dünyada, Twitter ve Instagram en popüler sosyal medyalardan biri olduğunu da varsayarsak, böyle bir eksiklik uzun zaman önce halledilmesi gereken bir sorundu.  Twitter sonunda bir adım attı ve bir Tweeti doğrudan Instagram hikayenize çıkartma şeklinde anında paylaşmak için telefonlara  yerel bir Twitter seçeneğini entegre ederek hayatımızı kolaylaştırdı.
Twitter

Şu anda Instagram Stories’de Tweet paylaşma özelliği yalnızca Apple iOS cihazlarda kullanılabilir durumda, ancak Android’e de yakın zamanda geleceğini söyleyebiliriz. Özellik dünya çapında kullanıma sunulmaya başlanmış durumda ve çok yakında tüm dünyadaki tüm iPhone kullanıcılarının kullanımına da sunulacak.

Ek olarak, Twitter ayrıca bir Tweet çıkartmasını Instagram hikayelerden farklı olarak Instagram gönderisi olarak paylaşma seçeneğini de test ediyor. Görünüşe göre bu özellik resmi olarak piyasaya sürülmeden önce bazı iOS kullanıcıları için bir beta çalıştırması olarak zaten sunulmuş.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei P50 serisinin 29 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanıyor

Yazan:

huawei

Huawei P50 amiral gemisi serisi için bekleyiş sonun da bitiyor olabilir Bir Weibo kullanıcısı, Huawei’nin P50 serisi telefonlarının bu yaz sonunda piyasaya çıkacağını iddia ediyor.

reklam
Aorus reklamı

Bakmakta fayda var: realme GT’nin Türkiye’ye gelecek olan rengi belli oldu!


Aynı Weibo kullanıcısı, yine Huawei P50’den alıntı yapan bir ikili sayı (1011011001) yayınladı. Bu sayıyı ondalık biçimine bölünce de 729 (7/29) ile sonuçlanıyor. Bu tahminin doğru çıkması halinde Huawei’nin yeni amiral gemilerinin ya duyurulması ve kullanıcılarla buluşması 29 Temmuz’u işaret ediyor. Huawei CEO’su Ren Zhengfei, Mayıs ayında P50 serisine ait ilk resmi görsellerini paylaşmıştı ve telefonların ilkbaharda çıkması gerektiğini ancak şirketin yeni telefonların  piyasaya sürülme yolunda zorluklarla karşılaştığını söylemişti.

P50 serisi telefonlar, yeni duyurulan HarmonyOS ile gelecek. Cihazların bazıları yeni Huawei tabletleri gibi 4G Kirin 9000 işlemcilere veya Honor modellerindeki gibi Qualcomm işlemcilere sahip olması bekleniyor. Kirin 9000’in 4G versiyonları, P50 birim fiyatlarının daha düşük olmasını sağlayabilir . Yine de 5G sürümlerinin de duyurulması bekleniyor ancak 5G’li işlemciler dünyanın belirli bölgelerinde sınırlı sayıda satışa çıkabilir. 

Leica imzalı son P serisi telefon P50 mi olacak?

The Huawei P50 Pro with its quad-camera setup. - Huawei's P50 series supposedly scheduled for July 29 release; huge main & ultra-wide sensors expected

Huawei tarafından toplamda üç telefon bekleniyor. P50, P50 Pro ve P50 Pro+ modelleri. 2021’in en iyi kameralı telefonu için iPhone 13 Pro Max, Galaxy S21 Ultra ve Xiaomi Mi 11 Ultra gibi telefonlarla rekabet edecek olan modelin ise P50 Pro+ olması bekleniyor. Bir başka söylentiye göre P50 serisi, daha soft yakınlaştırma/uzaklaştırma yapmak için birden fazla kamera sensörü arasında geçiş yaparken bu geçişlerle video kalitesinde önemli iyileştirmeler getirecek. Ayrıca bir telefonda devasa bir ana kamera sensörü ve en büyük ultra geniş kamera sensörünü görmeyi bekliyoruz. Aynı zamanda Sony IMX 800 söylentileri doğru çıkarsa P50 Pro ve P50 Pro+, Sharp Aquos R6 modeli ile en büyük kamera sensörüne sahip telefonlardan birisi olacak. Ultra geniş kameranın, Galaxy S21 Ultra’da bulunan 1/2.55 inç’e kıyasla daha büyük ve iPhone’da bulunan 1/3.6 inç’e kıyasla daha büyük olan 1/1.18 inçlik bir sensöre sahip olduğu söyleniyor.

Tabiki Huawei’nin yeni amiral gemilerinin en büyük satış/pazarlama noktası her zamanki gibi kamera performansı ve aynı zamanda bir Huawei telefonda ilk defa kullanılacak olan HarmonyOS sayesinde yeni yazılım deneyimi olacak.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval