Sosyal medya

Video

Poco Reis Uzayda | NASA Uzay Sergisi Kapılarını Açtı

Poco Reis’i, uzayda Poco’yu savunan ilk Türk olması için Ay’a yolladık. Bakalım kendisi, uzay semalarından bizlere neler aktaracak?


İlginizi çekebilir: SpaceX’in Uzay Turizmi Yolcuları Dünya’ya Döndü


NASA Uzay Sergisi’nde sizleri neler bekliyor

Şaka bir yana, uzay teknolojilerine merak duyanların çok eğlenceli vakit geçirebileceği NASA Uzay Sergisi, İstanbul’da kapılarını açtı. Adını sıkça duyduğumuz, filmlere ve belgesellere konu olan birçok uyduyu, roketi ve uzay kapsülünü bu sergide görebilmeniz mümkün. Hatta serginin sürprizlerinden biri de, gerçek bir Ay taşına dokunma fırsatı. Sergide yer alan Ay taşı, katılımcıların dokunabileceği bir standa sahip. Böylelikle uzaya gitmeden, Ay ile yakından temas edebilme fırsatı da yakalıyorsunuz.

Astronotların spor aletlerini, beslenme ürünlerini, yaşam destek kıyafetlerini ve hatta uyku tulumlarının bile sergilendiği bu fuarda, size uzay deneyimini yaşatabilecek birçok sanal gerçeklik uygulaması ve simülasyon da mevcut. Uzay ve uzay teknolojilerine meraklı herkesin katılmasını tavsiye edeceğimiz NASA Uzay Sergisi, Maltepe AVM HUPALUPA’da kapılarını ziyaretçilere açmış durumda.

Sergiyle ilgili detaylı bilgi için buradaki linke tıklayabilir ve serginin bilet fiyatlarını da yine aynı linkten görebilirsiniz: https://nasasergisi.com/tr

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval