Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

OnePlus Nord ‘en iyi YouTube cihazı’ onayı aldı!

OnePlus Nord

OnePlus Nord, Google tarafından düzenli olarak güncellenen YouTube Signature Devices (YouTube İmzalı Cihazlar) programının yeni üyesi oldu. Böylelikle Nord, YouTube’un onayladığı 50′den fazla cihazın arasına katılarak rakiplerine bir noktada daha fark atmış oldu.


İlginizi çekebilir: YouTube, 2020’nin ikinci çeyreğinde 11,4 milyon video kaldırdı

reklam
MSI reklamı

Google, kısa süre önce Android kullanıcılarıyla buluşturulan OnePlus Nord modelini YouTube İmzalı Cihazlar listesine aldı. İlk defa duyanlar için bu listeden bahsedecek olursak; Google, bu listeye YouTube için en iyi izleme deneyimini sunan akıllı telefonları ekliyor. Bu ilk bakışta kafa karışıklığı yaratabilir, sonuçta çoğu akıllı telefonun YouTube videolarını gayet güzel ve akıcı bir şekilde oynatabildiğini biliyoruz.

Ancak YouTube biz farkında olmasak da, platformdaki çoğu videonun özelliklerini bütün akıllı telefonlarda kullanıma sunamıyor. Buradaki temel sebep ise, ilgili telefonun YouTube’daki tüm videoları kusursuz oynatabilecek donanımsal özelliklere sahip olmaması.

OnePlus Nord için YouTube onayı!

İşte YouTube İmzalı Cihazlar programı ise, YouTube deneyimini bu kısıtlamalardan arındırılmış bir şekilde en iyi yaşatabilecek özelliklere sahip akıllı telefonları içeriyor. Google’ın bu noktada önemsediği temel kritlerin; HDR, 4K, 360° video desteği, yüksek FPS desteği, DRM performansı ve VP9 video çözümleme desteği olduğunu da ekleyelim.

OnePlus Nord da, bu gereksinimleri karşıladığından dolayı Google tarafından sertifika almaya hak kazanarak listenin yeni üyesi oldu. Aslında bu OnePlus için bir ilk değil; şirketin OnePlus 6T, 7 / 7T / 7 Pro ve 8 / 8 Pro modelleri de daha önce YouTube İmzalı Cihazlar programına dahil edilmişti.

OnePlus Nord YouTube Signature Devices

Google’ın yanı sıra Netflix de HD ve HDR destekli içerikleri kendi sertifika programı kapsamında akıllı telefonlarda kullanıma sunuyor. Yalnız Netflix şu an için OnePlus Nord’u özel olarak kendi sertifika programına eklememiş olsa da, cihazın sahip olduğu özellikler, yüksek kaliteli HDR10 videoları rahatlıkla oynatabileceğini gösteriyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

6G teknolojisinde akıllı telefonlar önemini koruyacak!

6G

Vivo, geçtiğimiz günlerde 6G teknolojisini geliştirmeye ve bilgi alışverişine odaklanan “harici iletişimtoplantısını gerçekleştirdi. Vivo İletişim Araştırma Enstitüsü Dekanı Qin Fei, Vivo‘nun şu anda 6G araştırmalarına başladığını açıkladı. Şirket şu anda bazı senaryolar ve anahtar teknolojileri araştırıyor. Qin Fei‘nin bakış açısına göre cep telefonları, VR/AR gözlükleri ve robotlar, yeni bağlantı teknolojisi için en önemli ürünler olacaklar.


İlginizi çekebilir: Huawei akıllı telefonlar 3 yıl boyunca takılmadan kullanılabilecek!

reklam
MSI reklamı

6G teknolojisi ve teknolojik ürünler kullanıcılara neler sunacak?

Qin Fei‘ye göre 2030 yılından itibaren çok işlevli robotlar, birincil işlevli robotların yerini alacaklar. Robotların kullanıldığı her alanda önemli teknolojik gelişmeler yaşanacak. AR ve VR teknolojileri söz konusu olduğunda ise gelecekte AR/VR gözlüklerin daha ince ve rahat olacağı tahmin ediliyor. Günümüzdeki gözlüklerin kabloları ve kalınlıkları düşünüldüğünde bu yenilikler kullanıcıları oldukça memnun edecektir. Ayrıca bu gözlükler insan beynini doğru bir şekilde okumak için beyin-bilgisayar arayüzü ile birlikte daha fazla bağlantıya sahip olacaklar.

6G

Yeni bağlantı teknolojisi, akıllı telefonları nasıl etkileyecek?

Akıllı telefonlar Qin Fei‘ye göre 6G teknolojisinde hala çok önemli bir yer tutacak. İletişimin sağlanması ve teknolojinin aktif bir şekilde kullanılması için akıllı telefonlar temeli oluşturacak.

Vivo, 6G döneminde daha fazla 2C (To C) terminalleri geliştirecek. Bu sayede yeni bağlantı teknolojisini daha hazır bir şekilde karşılamış olacak. 6G ile birlikte Çin ve Amerika arasındaki teknoloji savaşının daha da kızışacağı düşünülüyor. Özellikle 5G için Amerika’nın Huawei‘ye uyguladığı ambargolar bunun en önemli göstergesi.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei, yeni katlanabilir telefon tasarımını patentledi!

Yazan:

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği online lansmanıyla Mate 40 ailesinin yanı sıra tanıttığı birçok inovasyonla dikkat çeken Huawei, yeni bir katlanabilir telefon tasarımının patentini aldı. Mate Xs’ten beri yeni katlanabilir telefon tanıtmayan şirketin bu olası yeni modeli, şaşırtıcı derecede Samsung’un Galaxy Z Flip’ine benzerliğiyle dikkat çekiyor.


İlginizi çekebilir: Kirin 9000 performans testleri ortaya çıktı!

reklam
MSI reklamı

Huawei katlanabilir telefon piyasasında güçlü!

Nisan ayında Çin Ulusal Entelektüel Mülkiyet Ofisi’ne  başvurusu yapılan ve henüz onaylanan patent, LetsGoDigital tarafından fark edildi. Önceki katlanır ekranlı telefon modelleri olan Mate X ve Mate Xs’ten farklı bir tasarım diline sahip bu telefon Galaxy Z Flip’e oldukça benziyor.

huawei katlanabilir telefon

Patentte yer alan çizimlere baktığımızda Z Flip’e göre daha büyük bir dış ekran görüyoruz. Bu doğrultuda Huawei, bu ekranla ilgili  sadece bildirimleri ve saati göstermekten farklı fonksiyonlar da planlıyor olabilir. Bu dış ekran telefonun arkasındaki üst kısımda önemli bir yer kaplıyor. Ekranın hemen yanında yer alan kameralar ise görünüşe göre hem ön hem de arka kamera olarak kullanılacak. Çünkü çizimlerde herhangi bir ön kamera bulunmuyor. Yanındaki ekranın da yardımıyla ana kamerayı ön kamera olarak da kullanmak daha kaliteli özçekimlere yol açabilir. Hem bu sayede telefonun ana ekranında herhangi bir çentikle ekran deneyimi bölünmemiş oluyor.

Huawei, katlanabilir telefon piyasasında da önemli bir yere sahip. Şirketin patentini aldığı bu model sadece bir tasarım olarak da kalıp hiçbir zaman gerçek hayata dahi geçmeyebilir. Zira böyle bir model üzerinde çalışıldığının başka kanıtı bulunmuyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy A02s Geekbech üzerinde görüntülendi!

Yazan:

Samsung Galaxy A02

Samsung Galaxy A02s yeni detaylar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Firmanın yeni giriş seviye akıllı telefonu Geekbech üzerinde görüntülendi.


İlginizi çekebilir; iPhone 12 serisi, ‘Ceramic Shield’ teknolojisi ile çok daha dayanaklı

reklam
MSI reklamı

Samsung Galaxy A02s Snapdragon 450 ile geliyor!

Samsung yeni giriş seviye akıllı telefonu ile piyasaya alternatif oluşturmaya hazırlanıyor. Galaxy A02s modelini geliştiren akıllı telefon üreticisi geçtiğimiz hafta bilindiği üzere cihaza Bluetooth SIG sertifikaları almıştı. Artan yorumların ardından radarlara takılan akıllı telefon, şimdi de Geekbench üzerinde görüntülendi. Tekli çekirdek performansında 756 puan alan akıllı telefon, çoklu çekirdek performansında da 3934 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Öte yandan bazı teknik özellikleri de ortaya çıkan akıllı telefon, gücünü Snapdragon 450 işlemcisinden alacak.

Samsung Galaxy A02s

İşlemci itibariyle giriş seviyeye konumlandırılan Samsung Galaxy A02s, yine Geekbench üzerinde ortaya çıkan listeye göre 3 GB RAM kapasitesine sahip olacak. Android 10 ile piyasaya çıkacak akıllı telefon, Geekbench‘te “referans modeli” olarak listelendiği için ilerleyen zamanlarda teknik özelliklerde değişimler görebiliriz. Tasarım detayları ve detaylı teknik özellikleri de tam olarak belli olmayan akıllı telefon, bir ihtimal bu yıl içerisinde satışa çıkabilir. Her ne kadar bu konuda kesin bir bilgi yer almasa da serinin bir önceki telefonunun Aralık 2019 tarihinde çıkması, beklentileri de bu yönde ilerletti. Bakalım firma yeni giriş seviye akıllı telefonu ile birlikte Çinli rakiplerine meydan okuyabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler