Sosyal medya

Oyun

Next-Gen konsollardan beklenti: Uygun fiyat!

Next-Gen konsollardan beklenti: Uygun fiyat! Yavaş yavaş yeni nesil konsolların çıkış tarihi yaklaşırken kullanıcıların en büyük beklentisi konsolların çok zorlanmadan alınabilecek bir fiyatla gelmesi oldu.

İlginizi çekebilir: Mutlaka oynamanız gereken 5 Playstation 4 oyunu!

reklam

Mortal Kombat serisinin kurucusu Ed Boon, 500 binin üzerinde takipçiye sahip Twitter hesabı üzerinden Next-Gen konsollardaki beklenti üzerine bir anket paylaştı.

reklam
Aorus reklamı

Yaklaşık 50 bin kişinin oy kullandığı ankette kullanıcıların %37.5‘i, yeni nesil konsolların alınabilir bir fiyata sahip olmasının en önemli beklentileri olduğunu belirtti. Daha sonra %30 ile son teknolojiye sahip oyunların oynanabilir olması, %19.2 ile daha iyi bir grafik kalitesinin sunulması ve %13.2 ile Exclusive oyunlar geliyor. Ankete göre Exclusive oyunlar konusundaki beklenti düşüşü, oyuncuların oyun oynama tercihlerindeki değişimi ortaya koyuyor. Özellikle Playstation 2 ve Xbox konsollarının en üst seviye konsol olarak satıldığı zamanlarda, Exclusive oyunlar konsol satışları için en büyük etken olmuştu. Ed Boon da bu konudaki şaşkınlığını attığı Tweette dile getirdi.

Şuanki neslin konsollarından Xbox One 500 dolar, PS4 ise 400 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülmüştü. Xbox One çıktığı tarihte Kinect ile beraber geldiği için daha yüksek bir ücretle satışa sunulmuştu. Daha sonra Microsoft, Kinect‘i paketlerden çıkarıp, isteğe göre alınmasına olanak verip satış fiyatını PS4 ile aynı seviyeye çekmişti.

Microsoft ve Sony, yeni nesil konsolları hakkında bilgiler sağlasa da konsolların fiyatı ve birçok özelliği halen belirsizliğini koruyor. Aralık 2019’da düzenlenen Game Awards‘ta Microsoft, konsol hakkında önemli bilgiler verse de, her iki konsol için de soru işaretleri çok fazla. Bakalım yeni nesil konsolların fiyatı oyunseverlerin oyladığı bu ankette beklendiği gibi alınabilir seviyede olacak mı?

Adventure İstanbul
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Mobil oyun bağımlılığında Türkiye’nin karnesi ortaya çıktı

Mobil oyun

AdColony tarafından Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde gerçekleştirdiği Mobil Oyun ve Sosyal Medya Platformları hakkında araştırma yaptı. Ortaya çıkan verilere göre, mobil oyunlar akıllı telefon kullanıcılarının yaşamına günden güne daha fazla yerleşiyor.

Göz atmak isteyebilirsiniz: Epic Games, Wargame: Red Dragon oyununu ücretsiz yaptı

reklam

Mobil oyun

Oyunlar bizler için artık aralıklı olarak vaktimizi geçirdiğimiz medya araçları olmaktan çıktı. Akıllı cihazların yaygınlaşması ile kullanıcılar mekan fark etmeksizin her an oyun oynayabiliyorlar. Özellikle mobil oyun, yeni kitlesel çevrimiçi toplulukların temelini oluşturacak bir sektör haline gelmeye başladı.

reklam
Aorus reklamı

Gelişen 5G teknolojisi sayesinde, mobil oyun deneyimi gitgide evlerimizde oynadığımız konsol oyunları deneyimine yaklaşıyor. Böylece oyunlar, insanları günlük hayattan bir nebze de olsa uzaklaştırıp rahatlama ve keyif almalarını sağlıyor.

Mobil oyun

AdColony’nin EMEA bölgesindeki katılımcıların; % 88’i mobil oyun oynadığını belirtirken % 42’si ise günde bir defa oynadıklarını belirtmesi mobil oyunların da günlük yaşamın bir parçası haline geldiğini gösteriyor. Ayrıca EMEA bölgesinde ankete katılanların %67’si haftada 3 saatten fazla akıllı cihazlarından oyun oynadığını belirtiyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile akıllı cihazlardan oynan oyunların yavaşça yeni sosyal medya platformları haline geldi. Rapora göre, mobil kullanımın artmasıyla birlikte, reklam verenlerin farklı platformlarda bir kampanya yürütürken markalarını ön plana çıkarmak için ilgili platforma uyum sağlamaları gerekliliği öne çıktı.

Mobil oyun

Mobil oyun bağımlılığında Türkiye ne durumda?

Sanıldığı gibi yalnızca gençler telefondan oyun oynamıyor. Türkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oynadığını belirtiyor.

Bu yetişkinlerin % 81,7’si kadın, % 76,5’i erkek. Güncel datalar aynı zamanda Türkiye’deki tüm internet kullanıcılarının % 84’ünün en az bir cihaz ile mobil oyun oynadığını gösteriyor.

Her alanda olduğu gibi mobil oyunların da türleri arasında tercihler değişiyor. Türkiye’deki mobil oyuncuların en sevdiği tür; %49,2 ile Aksiyon-Macera oyunları olurken onu, %46,2 ile puzzle ve %45,7 ile yarış oyunları takip ediyor.

Göz atmak isteyebilirsiniz: Watch Dogs Legion PC için planlanan çok oyunculu mod ertelendi!

Mobil oyuncuların; kişisel ilgi alanlarına bakıldığında ise filmler ve müzik %81,7 ve %72,8 ile ön plana çıkıyor.

Son olarak teknoloji ve yemek & içecek ise %70,5 ve %70,1 ile takip ediyor. Özellikle televizyonun artık ikinci ekran olarak adlandırıldığı bu günlerde insanların %60,6’sı televizyon izlerken mobil oyun oynuyor.

Sizler için oluşturduğum; akıllı telefonteknolojik ürünler veya genel ihtiyaçlar alışveriş listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Trendyol listesini incelemek içinde burayı tıklayın!

Adventure İstanbul
Devamını oku

Genel

Watch Dogs Legion PC için planlanan çok oyunculu mod ertelendi!

Yazan:

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs Legion oyuncularını üzecek haber geldi. Sevilen açık dünya oyununun PC versiyonuna gelecek çok oyunculu mod ileri bir tarihte oyuncuları karşılayacak.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Türkiye Uzay Ajansı Başkanı, astronot yerine “Fezagir” ismini önerdi

reklam

Watch Dogs Legion için planlanan çok oyunculu mod başlangıçta PC için gelmeyecek!

Oyun dünyasında çok oyunculu modların önemi artmaya devam ediyor. Özellikle GTA V‘in başarısından sonra, açık dünyalı çoğu oyun bu modu oyuncular ile buluşturmak istiyor. Bu oyunlar arasında yerini alan Watch Dogs Legion için de artık geri sayıma geçtik. İçerisinde bulunduğumuz ayda gelmesi planlanan mod, PC oyuncularına biraz geç ulaşacak. Ubisoft, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile PC sürümünde bir hata ile karşılaştıklarını belirtti. Firma sorun ortadan kalkmadan çok oyunculu modu PC oyuncularına getirmeyeceklerini açıkladı.


Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz!

reklam
Aorus reklamı

Bazı ekran kartlarında çok oyunculu modun sorun çıkardığı ortaya çıkarken, konsol oyuncuları bu ertelemeden tam anlamıyla etkilenmeyecek. Dört kişilik ekipler halinde açık dünyanın yer alacağı modda Tactical Ops özelliği PlayStation, Xbox ve Stadia tarafında 23 Mart tarihine kadar kullanılamayacak. O kısımda da bir problem olduğu firma tarafından duyuruldu. Bununla birlikte PlayStation 4/5 sahipleri, oyun içindeki mesajlaşma sisteminden henüz tam olarak faydalanamayacak. Ancak bu sorunun en kısa sürede çözülmesi tahmin ediliyor. Bakalım Watch Dogs Legion çok oyunculu modla birlikte GTA V etkisi yaratacak mı bekleyip göreceğiz.

Adventure İstanbul
Devamını oku

Genel

Epic Games, Wargame: Red Dragon oyununu ücretsiz yaptı

Epic Games

Popüler dijital oyun platformlarından biri olan Epic Games Store her hafta farklı oyunları ücretsiz olarak dağıtmaya devam ediyor. Buna göre şirket, bir haftalığına Wargame: Red Dragon oyununu ücretsiz olarak oyunculara sunuyor.

Göz atmak isteyebilirsiniz: The Sinking City yapımcıları oyunu Steam’den almayın diyor!

reklam

Wargame Red Dragon

Epic Games, kullanıcılarına her hafta bazı oyunları ücretsiz olarak sunmaya devam ediyor. Şirket, şimdi de fiyatı 49,00 TL olan Wargame: Red Dragon adlı oyunu ücretsiz yaptı.

reklam
Aorus reklamı

Wargame: Red Dragon, Eugen Systems tarafından geliştirilmiş çok oyunculu bir strateji oyunu. Oyunda, Batı kuvvetleri ile Komünist blok arasında geçen büyük ölçekli bir mücadele var. Wargame: Red Dragon’da mücadeleye katılan 17 ülkenin tamamının askeri kaynaklarını yönetecek ve kaynağına sadık bir şekilde üretilen 1.450 birim arasından seçim yaparak savaş kuvvetinizi oluşturacaksınız.

Wargame Red Dragon

Epic Games tarafından ücretsiz verilen Wargame: Red Dragon oyunu için önerilen sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: AMD / Intel Çift Çekirdek 3 Ghz
  • Bellek: 4096 MB
  • Direct X sürümü: 9
  • Ekran kartı; ATI Radeon X1800 GTO / Nvidia GeForce 7600 GT / Intel HD 3000 veya üstü

Epic Games

Ücretsiz içeriklerini arşivinize eklemeniz için öncelikle bir Epic Games hesabınızın olması gerekiyor. Ayrıca bu hesabı da internet sitesi üzerinden dakikalar içerisinde ücretsiz olarak açıp hemen Epic Games oyunlarının keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Son olarak Wargame: Red Dragon oyununu henüz indirmediyseniz 11.03.2021 saat 19:00’a kadar kütüphanenize ücretsiz bir şekilde indirmeniz mümkün. Söz konusu oyunu kütüphaneye eklendikten sonra kalıcı olarak sizin oluyor.

Sizler için oluşturduğum; akıllı telefonteknolojik ürünler veya genel ihtiyaçlar alışveriş listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Trendyol listesini incelemek içinde burayı tıklayın!

Adventure İstanbul
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler