Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Oyun

Next-Gen konsollardan beklenti: Uygun fiyat!

Next-Gen konsollardan beklenti: Uygun fiyat! Yavaş yavaş yeni nesil konsolların çıkış tarihi yaklaşırken kullanıcıların en büyük beklentisi konsolların çok zorlanmadan alınabilecek bir fiyatla gelmesi oldu.

İlginizi çekebilir: Mutlaka oynamanız gereken 5 Playstation 4 oyunu!

Mortal Kombat serisinin kurucusu Ed Boon, 500 binin üzerinde takipçiye sahip Twitter hesabı üzerinden Next-Gen konsollardaki beklenti üzerine bir anket paylaştı.

Yaklaşık 50 bin kişinin oy kullandığı ankette kullanıcıların %37.5‘i, yeni nesil konsolların alınabilir bir fiyata sahip olmasının en önemli beklentileri olduğunu belirtti. Daha sonra %30 ile son teknolojiye sahip oyunların oynanabilir olması, %19.2 ile daha iyi bir grafik kalitesinin sunulması ve %13.2 ile Exclusive oyunlar geliyor. Ankete göre Exclusive oyunlar konusundaki beklenti düşüşü, oyuncuların oyun oynama tercihlerindeki değişimi ortaya koyuyor. Özellikle Playstation 2 ve Xbox konsollarının en üst seviye konsol olarak satıldığı zamanlarda, Exclusive oyunlar konsol satışları için en büyük etken olmuştu. Ed Boon da bu konudaki şaşkınlığını attığı Tweette dile getirdi.

Şuanki neslin konsollarından Xbox One 500 dolar, PS4 ise 400 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülmüştü. Xbox One çıktığı tarihte Kinect ile beraber geldiği için daha yüksek bir ücretle satışa sunulmuştu. Daha sonra Microsoft, Kinect‘i paketlerden çıkarıp, isteğe göre alınmasına olanak verip satış fiyatını PS4 ile aynı seviyeye çekmişti.

Microsoft ve Sony, yeni nesil konsolları hakkında bilgiler sağlasa da konsolların fiyatı ve birçok özelliği halen belirsizliğini koruyor. Aralık 2019’da düzenlenen Game Awards‘ta Microsoft, konsol hakkında önemli bilgiler verse de, her iki konsol için de soru işaretleri çok fazla. Bakalım yeni nesil konsolların fiyatı oyunseverlerin oyladığı bu ankette beklendiği gibi alınabilir seviyede olacak mı?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Valorant’ın yeni karakteri Reyna için ilk oynanış videosu yayınlandı!

Yazan:

valorant yeni karakter reyna

Bugün, Valorant resmi Twitter hesaplarından paylaşılan yeni videoyla birlikte, Valorant için uzun süredir beklenen, yeni karaktere ait bilgiler ortaya çıktı. Uzun süredir, CS GO benzeri mekanikleriyle FPS severler arasında büyük ses getiren yapım tam sürüm çıkış tarihi yaklaşırken, yeni karaktere ait videoyu yayınladı.

Oyun içerisinde yer alan Omen karakteri ile bağlantısı olduğu düşünülen Reyna, etkileyici mekanikleriyle dikkat çekiyor. Videodan yola çıktığımızda, yeni karakterin “overheal” adı verilen ciddi oranda iyileştirme sağlayan mekaniği ile oyuncular için ciddi bir tercih olabilir. Reyna, öldürdüğü düşmanlarının kalplerini toplayarak bir şekilde kendi üzerine iyileştirme etkisi olarak yansıtabiliyor. Ek olarak videoda son kısımda yer alan yeteneğe baktığımızda karakterin bir küre göndererek düşmanlarının bir süre görüşünü kısıtlıyor yada görünmez olabiliyor.

İlginizi çekebilir: Valorant, tam sürüm çıkış tarihi belli oldu!

Kapalı beta testiyle anlık olarak 4 milyon kullanıcıya ulaştığı bildirilen yapım, Riot Games’in yeni gözdesi olarak piyasada kendinden söz ettiriyor. Twitch üzerinden, Valorant yayınlarını izleyerek edinebildiğimiz erişim anahtarları sebebiyle herkesin test edemediği yapım, 2 Haziran itibariyle tam sürüm olarak karşımıza çıkacak. Yeni karakterle beraber, yeni bir harita ve oynanış çeşitliliği adına birçok yeniliğe adım atması beklenen yapım, tam sürüm ile çıkış yaptığında sizler için yenilikleri listeleyeceğiz.

Devamını oku

Haber

Sony doğruladı: PlayStation 5 için tanıtım tarihi nihayet ortaya çıktı

Yazan:

playstation 5 tanıtım tarihi lansman

Sony, PlayStation 5 için 4 Haziran 23:00’da bir etkinlik yapmayı planladığını duyurdu. PlayStation 5 sunumu bir saatten fazla sürecek ve konsol için yeni PS5 oyunlarının yanı sıra, Sony’nin yeni nesil konsolunun ilk gerçek oyunu sergilenecek.

Belirli ayrıntıların henüz kesinleşmemesine rağmen, PlayStation CEO’su Jim Ryan, PS5’in 2020’de halen piyasaya sürülme ihtimalinin olduğunu açıkladı. PlayStation Blogu’nda yer alan açıklamaya göre, PS5’e gelen oyunlar, dünya çapındaki yenilikçi stüdyolardan endüstride en iyiyi temsil etmek için gelecek. Ayrıca büyükten küçüğe, en köklü firmalar dahil olmak üzere, tüm yapım şirketleri için PS5 içerisinde bulunan donanımı en iyi yansıtacak ve performansını en iyi temsil edecek yapımların geliştirilmesi için açıklamalar yapılmış.

İlginizi çekebilir: PlayStation 5’in tanıtım günü belli olmuş olabilir!

4 Haziran tarihinde yapılacak etkinliğin, büyüklüğü konusunda henüz net bir bilgi bulunmamakta, fakat görünen o ki konsolu neredeyse tüm detaylarıyla görebilmemiz mümkün olacak. Microsoft’un Xbox Series X ile ilgili tasarım detayları ve birçok özelliği paylaştığını düşündüğümüzde, etkinlik ciddi anlamda ses getirebilir. Sony, bugüne kadar tasarım konusunda hiçbir detay belirtmeden ve sızıntılara yol açmadan sessizliğini korumayı başarmıştı.

Epic Games kısa bir süre önce PS5’te oynanan ve Unreal Engine 5 ile geliştirilmiş teknoloji demosuyla büyük ses getirmişti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Epic Games, “Tamamen oynanabilir bir demo, PlayStation 5 geliştirici kitinin arkasına sadece kayıt cihazı yerleştirdik ve HDMI’dan çıkan sinyali kaydettik” gibi bir açıklamada bulunarak, konsolun gücünü özetlemişti. Ayrıca Epic, PS5’in bünyesinde bulunan SSD mimarisinin, günümüz ileri teknoloji bilgisayarlarında kullanılan disklere nazaran, daha iyi bir performansa sahip olduğunu da vurguladı. Oyun dünyasına damga vurması beklenen PlayStation 5 etkinlik detayları tamamen ortaya çıktığında sizler için paylaşacağız.

Devamını oku

Oyun

Xbox Series X eski oyunlar için HDR ve 120 FPS desteği sunacak!

Oyuncular tarafından uzun zamandır beklenen yeni nesil oyun konsolları hakkında güncel bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Microsoft, Xbox Series X ile birlikte geriye dönük uyumluluğun yanı sıra eski oyunlar için HDR ve 120 FPS desteği sunacaklarını açıkladı.

İlginizi çekebilir: Google’ın Artı Kodu ile adres olmadan konum paylaşmak artık çok kolay!

Series X eski oyunlar için HDR ve 120 FPS desteği sunacak!

Microsoft, Xbox Series X’in geriye dönük uyumluluğu konusunda oldukça geniş bir oyun yelpazesine sahip olacağını daha önce belirtmişti. Series X ile birlikte XboxOne, Xbox 360 ve birçok Xbox oyununu oynayabileceksiniz. Şirket son yaptığı açıklaması ile birlikte Xbox Series X’in eski oyunlara otomatik olarak HDR desteği sunacağını söyledi.

Xbox partner proje yöneticisi Jason Ronald açıklamasında şunları söyledi: “Xbox İleri Teknoloji Grubu ile yapılan işbirliği sayesinde Series X platformu, oyunlara otomatik HDR desteği getirecek yeni bir teknolojiye sahip olacak. Platform bu işlemi gerçekleştiren teknolojiyi kendi içerisinde barındırdığı için HDR’ın oyun performansı üzerinde olumsuz hiçbir etkisi olmayacak. Bu teknolojiyi HDR’dan 20 yıl kadar önce çıkan Xbox ve Xbox 360 oyunlarına da uygulamak mümkün.”

Xbox Series X

Microsoft’un yeni HDR rekonstrüksiyon teknolojisi platform düzeyinde uygulanmakta. Şirket bu sayede oyun yapımcıları için iş yükü oluşturmadan bu desteği oyunculara sunabilecek.

Microsoft yeni nesil oyun konsolu Series X ile FPS değerlerini de artıracak

Şirket saniye başına düşen kare sayısını artırarak Xbox Series X üzerinde çalışacak eski oyunları geliştirmeyi planlıyor. Ronald açıklamasında “Uyumluluk ekibinin çalışmaları sonucunda kare hızlarını 30 FPS’den 60 FPS’e ve 60 FPS’den 120 FPS’e yükseltmek mümkün.” dedi. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra Microsoft ekibi Series X ile birlikte gelecek olan ve birden fazla oyun arasında hızlı geçişler yapmanıza olanak sağlayan teknolojiyi de eski oyunlar için etkinleştireceklerini söyledi.

 

Devamını oku