Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Konu dışı

Nevotek, oteller için mobil ve temassız servis çözümlerini duyurdu

Nevotek NevoTouchless Grace
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Nevotek, otellerdeki konukların, herhangi bir uygulama indirmeden; kendi cep telefonları üzerinden servis ve hizmet alabileceği 2 yeni çözüm duyurdu.


İlginizi çekebilir: Spotify, çalma listelerinin diğer platformlara aktarımını engelliyor

reklam
MSI reklamı

Nevotek tarafından, otelcilik sektörü için Covid-19 çözümleri

İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgını döneminde, birçok insan ziyaret edeceği mekanları seçerken; en hijyenik ortamı sunan işletmeleri tercih ediyor. Özellikle otel, tatil köyü gibi tesis tercihlerinin başında, kalabalık ortamlarda bulunmadan güvenli ve hızlı şekilde hizmet almak; insanlar için çok önemli bir kriter haline gelmiş durumda. Bu nedenle, otel yöneticilerinin mevcut konuklarıyla sürekli bağlantıda kalması ve etkileşimlerini iyileştirmesi, Covid-19 döneminde çok daha önemli hale geldi.

Konaklama sektörü için 20 yıldır dünya çapında bulut tabanlı iletişim çözümleri sağlayan Nevotek, otellerin değişen konuk deneyimlerini karşılamalarına yönelik 2 yeni çözüm duyurdu. Oteller için geliştirilen ve otel yönetim sistemleri ile entegre çalışan bu çözümlerin fark yaratan özelliği, hiçbir uygulama olmaksızın misafirlerin “anında ve temassız” olarak isteklerinin yerine getirilmesini sağlamaları.

Grace konuk mesajlaşma platformu

Grace, konukların herhangi bir uygulamayı indirmeden, WhatsApp, SMS, Messenger, WeChat gibi kendi mesajlaşma araçları ile otellerle istedikleri zaman karşılıklı iletişim kurmalarına olanak tanıyor.

Otelin mevcut Otel Yönetim Sistemine (PMS) kolayca entegre edilen Grace ile, bir misafirin oda numarasını ya da ismini belirtmeden; örneğin “ilave yastık” yazarak isteğini talep edebilmesi mümkün kılınıyor. Otel personeli, tek bir ekran üzerinde mesajların ulaşmasından itibaren, gerekli bilgileri ve talepleri görebiliyor; gelen talebi ilgili birimlere iletip, takibini sağlayabiliyor. Analiz özellikleri ile konuğun memnuniyet durumunu anlayıp; müşterinin ihtiyaçları konusunda hızlı bir reaksiyon oluşturulabiliyor.

Grace neler sunuyor:

• Karşılıklı iletişim – İlgili otel ekipleri, mesaj gelir gelmez tek bir ekran üzerinden misafire sormadan misafir bilgilerini anında görebiliyor ve kişiye özel cevap yazabiliyor.

• Anında Mesajlaşma – Misafirler, başka bir uygulamayı indirmelerine gerek kalmadan gerçek zamanlı olarak, kendi tercih ettikleri mesajlaşma uygulamasıyla istekte bulunuyorlar.

• Yapay Zeka destekli Chatbot ile daha hızlı yanıt – Grace, sık sorulan sorulara önceden hazırlanmış yanıt önerileriyle personele hız kazandırıyor.

• Görev atama / yönlendirme – İlgili otel yöneticisi, mesajları ilgili personele yönlendiriyor ve mesaj ekranından ayrılmadan iç takip süreçleri oluşturuluyor.

• Çok dilli – Grace bir çok dili destekliyor.

• Analiz – Raporlama – Otel yönetimi, personelin talebi yerine getirme performansını, talep çeşitlerini, misafir memnuniyetini kolayca izleyebilir, iyileştirmeler planlayabilir.

• Kolay entegrasyon – Önde gelen Otel yönetim sistemleriyle (PMS) sorunsuz entegrasyon

NevoTouchless temassız telefon ve TV kumanda sistemi

NevoTouchless, misafirin kendi mobil cihazından TV uzaktan kumandası ve oda içi telefon işlevlerini birleştirerek; dokunmatik oda içi kontrolleri sağlıyor. Oda içerisinde ortak kullanılan cihazlarla temas, NevoTouchless ile minimum seviyeye indirgeniyor. NevoTouchless ile konuklar otel servislerine, IPTV teknolojisiyle etkinleştirilen TV ekranındaki bir QR kodunu tarayarak kolayca erişebiliyor.

  • 1. QR kodu ile “temassız” iletişim – Konuklar sadece TV’de QR kodunu tarayarak istedikleri servislere erişirler, tercihlerini kişiselleştirir.
  • 2. İndirmeye gerek olmayan mobil uygulama – NevoTouchless, misafirlerin, ilave uygulama olmadan mobil cihazlarıyla otelin mevcut IPTV sistemleri entegrasyonu ile konuk deneyimini geliştirir.
  • 3. Temassız etkileşim– Konuklar, mobil cihazlarını TV programlarını kontrol etmek, oda servisi siparişleri vermek ve uyanmayı ayarlamak için uzaktan kumanda olarak kullanabilirler.
  • 4. Oda telefonuna dokunmadan sipariş verme: Konuklar kendi cep telefonları ile otelin telefon santrali üzerinde arama yapma ve aranma özelliği
  • 5. Basılı malzemeye gerek yok – Konuklar, tüm oda içindeki duyuru, liste, fihrist gibi bilgilere, kendi mobil cihazları ile çevrimiçi olarak ulaşabilir.
  • 6. Ek ürüne gerek yok– NevoTouchless, IP tabanlı santraller ile kullanılabilir, Nevo TV ve VIP Connect altyapısı olan veya olmayan tüm otellerde farklı özelliklerle etkinleştirilebilir.
  • 7. Alexa ile entegrasyon: Sesli kişisel asistan ile oda kontrol imkânı.

Nevotek CEO’su Tankut Turhan yaptığı açıklamada, “Oteller ve konuklar artık hijyenik ve kolay erişilebilir hizmetlere çok daha fazla önem veriyor. Biz de bunlarla ilgili endişeleri gidermeye yönelik 2 yenilikçi çözüm geliştirdik. Grace ve NevoTouchless, otellerdeki konuk deneyiminin güvenli, hijyenik, akıllı ve kolay kullanımı için tasarlandı” dedi. Bu çözümlerin “mobil uygulama olmadığını” vurgulayan Turhan, “Benzersiz misafir deneyimi sağlayan iletişim çözümlerimizin konaklama sektöründe fark yaratmasından heyecan duyuyoruz” diye ekledi. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnternet

Android’de daha güvenli bir tarama deneyimi için 8 uygulama

android güvenlik
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Herkes telefonuyla internette geziniyor. Peki siz bunu güvenli bir şekilde yapıyor musunuz? İşte Android taramanızı güvende tutmanın 8 yolu.


İlginizi çekebilir: İklim değişikliği, interneti de etkiliyor!

reklam
MSI reklamı

İnternette daha güvenli nasıl gezinebiliriz

Kullandığınız cihaz ne olursa olsun, çevrimiçi ortamda güvende kalmak hayati önem taşır. Android’deki bazı kötü uygulamaların farkında olsanız da, işletim sistemi genel olarak güvenlidir. Ancak hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın, ekstra önlemler almanız önemlidir. Başlamanız için işte size Android’de daha güvenli bir gezinme deneyimi sağlayacak sekiz ipucu ve uygulama.

1. Bir Sanal Özel Ağ (VPN) Kullanın

Gizliliğinizin çevrimiçi ortamda tehlikeye atılmasının kritik yollarından biri, web sitelerinin ve hatta bazı tarayıcıların dijital profilinizi oluşturmaya başlamasıdır. Bu, reklam verenlerin sizi izlemesine ve geçmiş etkinliklerinize göre içerik göstermesine olanak tanır. Bunun için en basit ve kanıtlanmış çözüm, bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmaktır.

VPN’ler, konumunuzu ve IP adresinizi gizleyerek ve gerçek kimliğinizi gizlemenize izin vererek internette görünüşte anonim olarak gezinmenize izin verir. Ek olarak, VPN’lerin bir dizi başka faydası vardır. Örneğin, farklı bir konuma geçerek, Netflix veya YouTube gibi platformlarda coğrafi olarak engellenen içeriğe erişebilirsiniz. Hemen bir VPN indirerek gizliliğinizi korumanızı tavsiye ederiz.

2. Üçüncü Taraf DNS Çözümleyiciye Geçin

İnternet, gizliliğinizin tehlikeye atılabileceği birden fazla katmana sahiptir ve bu zincirdeki daha zayıf bağlantılardan biri DNS Çözücü olarak adlandırılan şeydir. DNS Çözümleyiciyi bir telefon rehberi olarak düşünebilirsiniz. Tüm alan adlarını (adları) ve bunlara karşılık gelen IP adreslerini (sayıları) içerir. Bir URL girdiğinizde çözümleyici, talep ettiğiniz web sitesinin IP adresini almaya çağrılır. Teslim edildikten sonra, bilgisayar tarayıcıyı ona bağlar.

DNS Çözümleyici, internetin etkinleştirilmesinde çok kritik bir rol oynadığından, çözümleyicinin kanalındaki bir sızıntı tüm geçmişinizi tehlikeye atabilir. İnternet Servis Sağlayıcınız (İSS) genellikle DNS Çözümleyiciyi yönetir, ancak en yüksek kalitede DNS kullanmama ihtimali vardır. Bu, zayıf şifreleme anlamına gelir ve bazı DNS hizmetlerinin, kullanıcılarının çevrimiçi davranışlarını araştırdığı ve bu verileri reklam verenlere sattığı bilinmektedir. Bu, özellikle rahat internet gizlilik yasalarına sahip ülkelerde olasıdır.

İyi haber şu ki, başka bir DNS çözümleyiciye kolayca geçebilirsiniz ve üçüncü taraf bir hizmete geçtiğinizde, İSS’niz artık telefon defterinize erişemeyecek ve bu nedenle kişilerinizi kaydedemeyecektir. Güvenilir bir DNS hizmeti bulmak zor olabilir, ancak bunu yaptığınızda, büyük olasılıkla sorgularınıza yanıt vermek daha hızlı ve daha güvenli olacaktır.

3. Gizlilik Odaklı Bir Tarayıcı Kurun

firefox focus tarayıcı

Çevrimiçi olarak korunduğunuzdan emin olmanın bir başka yolu da Firefox Focus gibi gizlilik odaklı bir tarayıcı kurup bu tarayıcıya geçmektir. Focus, yalnızca dijital varlığınızı güvence altına almak amacıyla tasarlanmıştır. Modern tarayıcılardaki gibi göz atma geçmişi, sekmeler, yer imleri veya benzer özellikler bulunmaz. Bunun yerine Firefox Focus, bir web sitesinden ayrıldıktan sonra izlerinizi kapatmanıza izin veren geniş bir araç setiyle birlikte gelir. Tarayıcı bunu, aksi takdirde tarama alışkanlıklarınızı izleyebilecek izleyicileri ve çerezleri engelleyerek yapar.

4. Mevcut Tarayıcı Ayarlarınızı Yapın

do not track android gizlilik

Göz atma geçmişinizi ve sekmelerinizi daha sonra korumak isterseniz, tercih ettiğiniz mevcut tarayıcının gizlilik ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Günümüzde çoğu tarayıcı, sizi izleyiciler gibi öğelere karşı korumak için birçok güvenlik seçeneğiyle birlikte gelir. Örneğin, Google Chrome’un Android uygulaması, tehlikeli web sitelerini otomatik olarak engellemek için etkinleştirebileceğiniz bir “Güvenli Tarama” anahtarına da sahiptir. Ayarlar > Gizlilik bölümünde mevcuttur.

5. Tarayıcının Parola Yöneticisini Kullanmayın

Google Chrome gibi birçok tarayıcı kendi şifre yöneticilerini sunmaya başladı. Ancak, aldatıcı web siteleri bunları istismar edebileceğinden, kimlik bilgilerinizi tarayıcıya kaydetmeniz genellikle önerilmez. Özel parola yöneticileri ise çok daha iyi şifrelemeye sahiptir ve her tarayıcıda veya platformda çalışır. Bu arada, zaman kazandıran otomatik doldurma aracı gibi bir şifre yöneticisine geçmenin çeşitli avantajları vardır.

6. Bilinmeyen Uygulama Kaynakları Ayarını Devre Dışı Bırakın

uygulama izinleri

Android 8.0 Oreo’dan itibaren uygulamaları kolayca yan yükleme yeteneği, popüler bir Android özelliğidir. Ancak bu aynı zamanda ciddi bir güvenlik tehlikesidir ve kötü amaçlı yazılım ajanlarının telefonunuzu ele geçirmesine izin verebilir. Bu nedenle, ayarı devre dışı bırakın ve yalnızca Play Store dışından güvenilir bir uygulama yüklemek üzereyseniz açın.

7. İndirmeler İçin Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı Edinin

İnternetten sık sık dosya indiren biriyseniz, arka planda çalışan bir kötü amaçlı yazılım tarayıcınız olmalıdır. Bu şekilde, açtığınız paketin herhangi bir gizli virüs içermediğinden emin olabilirsiniz. Dahası, Android’deki antivirüs uygulamaları hırsızlık önleme özellikleri, performans yönetimi ve daha fazlası gibi kullanışlı bulabileceğiniz diğer araçlarla birlikte gelir. Android için mevcut onlarca antivirüs uygulamasından herhangi birini kurabilirsiniz.

8. Halka Açık Wi-Fi’yi Tarayın

wi-fi security

Halka açık Wi-Fi, iki ucu keskin bir kılıç olabilir. Genellikle bağlanmakta özgür olsanız da, ana bilgisayarın trafiğinizi izleyerek bunu telafi etme şansı vardır. Ağda herhangi bir olağandışı etkinlik bulur bulmaz sizi uyaran ARP Guard gibi ayrı bir Wi-Fi güvenlik uygulaması yükleyerek bu tür uygulamalardan kaçabilirsiniz. Açık Wi-Fi kanallarında güvende kalmak için uygulamanın güvenlik yönergesini de takip edebilirsiniz.

Devamını oku

Konu dışı

Artık müzikler, kulağımızın içinde çalacak!

Noveto-Soundbeamer-6
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Eskiden sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojiler, artık yavaş yavaş gerçek oluyor. Bir İsrail firması olan Noveto Systems, müziği doğrudan kulağınızın içinde çalan bir teknoloji geliştirdi. Bu sayede, kulaklık takmanıza gerek kalmadan birçok şeyi dinleyebileceksiniz.


İlginizi çekebilir: YouTube Müzik yeni dinleme seçeneklerini duyurdu

reklam
MSI reklamı

Soundbeamer ile, herhangi bir hoparlör veya kulaklık olmadan müzik dinleyebilmek mümkün mü

Noveto System’in “Sound Beaming” adını verdiği teknolojiyle bir hoparlöre veya kulaklığa ihtiyaç duymadan müzik dinlemek mümkün olacak gibi gözüküyor. Bu sayede çevresel sesler olmadan; kafanızın içinde dilediğiniz müziği dinleyebilmeniz mümkün. Üstelik bu teknolojiyi oyun oynarken, navigasyon yönergeleri alırken olduğu gibi farklı amaçlarla da kullanabileceğiz.

Noveto Systems, cuma günü yapılacak lansman öncesinde SoundBeamer 1.0 adını verdiği cihazın prototipini ise basınla paylaştı. Normal bir hoparlörden çok da farklı görünmeyen SoundBeamer, 3 boyutlu sesi doğrudan kulaklarınıza göndererek; sesleri adeta kafanızın içinde duyabilmenizi sağlıyor. Ayrıca cihazı nasıl konumlandırdığınız da; sesin yönünde hiçbir fark yaratmıyor. Yani cihaz kafanızın arkasında, önünde veya başka bir noktada olsa bile; sesi 3 boyutlu olarak kulağınızın içinde duyduğunuz için akustik anlamda bir değişim yaşanmıyor. 3 boyutlu sensörlere sahip olan cihaz, sizin konumunuzu ve kulaklarınızın pozisyonunu algılayarak kulağınıza sesleri gönderiyor. Bu sayede 360 derece ses deneyimini yaşayabilmek de mümkün.

soundbeamer-one-cikarilan-gorsel-oyunhabertr

Noveto’nun, SoundBeamer için öngördüğü genel kullanım alanları ise; çalışırken telefonla konuşmak veya müzik dinlemek istenilen ofis ortamları ya da kütüphane gibi sessizliğin önemli olduğu alanlar. Ayrıca bu gibi durumlarda kulağınızda bir kulaklık olmadığı için; çevreyi duyabilmeniz de kolaylaşacak. Bakalım bu yeni teknoloji, gelecekteki ses teknolojilerini ve sektördeki gidişatı nasıl etkileyecek.

noveto-soundbeamer-1

Devamını oku

Konu dışı

TP-Link, Wi-Fi 6 destekli ürünleriyle pazar lideri olmayı hedefliyor

TP-Link Wi-Fi 6
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

TP-Link yetkilileri, Wi-Fi 6 teknolojisinin Wi-Fi 5’e göre daha hızlı yaygınlaşacağını düşünüyor. Bu süreçte TP-Link’in hedefi ise, Wi-Fi 6 destekli ürünleriyle pazar liderliğini elde edebilmek.


İlginizi çekebilir: TP-Link, Wi-Fi 6 teknolojisinin hangi tip ağlarda performansı artırabileceğini açıklıyor

reklam
MSI reklamı

TP-Link Ülke Müdürü Ryan Yang, Wi-Fi 6 teknolojisinin geleceğine önem veriyor

Wi-Fi standartlarının teknolojik olarak ortaya çıkmasından yaklaşık 5-6 yıl sonra pazarda egemen hale gelebildiğini söyleyen TP-Link Ülke Müdürü Ryan Yang; “Wi-Fi 6’da bu sürenin daha kısa olacağını tahmin ediyoruz” dedi. TP-Link’in tüm stratejisini bu geçişin daha kısa olacağı beklentisiyle yaptığını ve pazarda da bu doğrultuda tepkiler gözlemlediklerini ifade eden Yang, “Örneğin bir önceki Wi-Fi standardı olan 802.11ac’li (Wi-Fi 5) ilk ürünler 2013 yılında satışa sunulmaya başlandı. AC’nin pazara egemen olması ise 2020 yılını buldu. Wi-Fi 6 yani AX teknolojisinin ise 2022 ya da en geç 2024’te en çok satılan teknoloji haline gelmesini bekliyoruz” diyor. Wi-Fi 6’ya geçişin ülkeden ülkeye değişiklik gösterdiğini söyleyen Yang, “ABD, Japonya gibi ülkelerde daha hızlı geçiş yaşanıyor. Bu ülkelerde bu yıl satılan ağ ürünleri içinde Wi-Fi 6’lı ürünlerin payı biraz daha yüksek. 2021’de bu payda sıçrama olacağını öngörüyoruz” diyor.

Türkiye’de 2019 yılında ilk Wi-Fi 6’lı ürünü satışa sunduklarını ve bu ay itibarıyla model sayısını dokuza çıkardıklarını vurgulayan Yang, bu sayının daha da artacağını belirtiyor. “Türkiye pazarında daha önceki Wi-Fi standartlarının ilk satışa sunulduğu yıllara göre Wi-Fi 6’ya daha fazla ilgi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Henüz toplam satışlar içindeki oranı az ama örneğin AC’nin ilk satışa sunulduğundaki orandan bir hayli yüksek. Eğer TL’deki değer kaybı olmasaydı bu oranın daha yüksek olması mümkündü” diyen Yang, 2021 yılında Türkiye’de ağ pazarında AC’nin (Wi-Fi 5) giriş standardı olacağını ve Wi-Fi 6’nın pazardaki payını artıracağını beklediklerini ifade ediyor.

Ryan Yang_2y

TP-Link Ülke Müdürü Ryan Yang

Devamını oku
MSI reklamı

HWP COIN’den Haberler