Sosyal medya

Kripto Para

MicroStrategy, 400 milyon dolarlık ek Bitcoin alacak!

Bitcoin’e destek veren önemli şirketlerden olan MicroStrategy tarafından Bitcoin alımları devam ediyor. ABD merkezli şirketin CEO’su Michael Saylor, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda MicroStrategy’nin 400 milyon dolarlık ek Bitcoin satın alacağını açıkladı.

İş zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Saylor, yaptığı açıklamada  “MicroStrategy, ek Bitcoin satın almak için 400 milyon dolarlık tahvil teklifini açıkladı” ifadelerini kullandı. Şirket 400 milyon dolarlık anaparanın hepsini Bitcoin yatırımı için kullanacak.

Şirketin lider kripto para birimi Bitcoin’e olan desteği sürüyor. Bitcoin’e yatırımlarını artırmak amacıyla 400 milyon dolarlık borç alacak olan şirketin bu hamlesi ise “ölmekte olan bir para üzerinde spekülasyon yaratıyor” suçlamalarının gelmesine neden oldu.

Oxford Club’ın baş gelir stratejisti Marc Lichtenfeld, şu eleştirilerde bulundu:

“400 milyon dolarlık borç, bir büyümeyi finanse etmek için kullanılmıyor. Uçucu bir varlık üzerinde spekülasyon yapmak için kullanılıyor. MicroStrategy işleyen bir şirket mi yoksa 400 milyon dolar borcu olan bir Bitcoin vekili mi?

Şu anda şirket, Bitcoin başına yaklaşık 24.450 dolar ortalama fiyatla toplam 2.251 milyar dolar ile satın alınan 92.079 Bitcoin’e sahip. Firmanın Bitcoin varlıkları ise şu anda yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde. MicroStrategy CEO’su ve önde gelen Bitcoin savunucusu Michael Saylor, hafta sonu Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferans etkinliğine katıldı ve Bitcoin alanına nasıl girdiğinden bahsetti. Lider kripto para birimine inandığını ve Bitcoin’in şirketin hazine rezervine dahil edilmesinin şirketin on yıl içinde en iyi finansal performansını elde etmesine nasıl yardımcı olduğunu dile getirdi.

“Bitcoin’in umut olduğunu söylüyoruz. Bitcoin her şeyi düzeltir… Kesinlikle durum böyleydi. Şirkete hayat verdi… Moral önemli ölçüde arttı. On yılın en iyi ilk çeyreğini geçirdik.”

Saylor ayrıca Bitcoin yatırımlarının şirketin yazılım ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamasına ve farkındalık oluşturmasına yardımcı olduğunu, daha fazla Bitcoin satın almaya da devam etmeyi planladıklarını belirtti.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir