Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

HONOR Çin’de Üçüncülüğe Yükseldi!

honor

Huawei’den ayrıldıktan sonra kendi yolunu çizmeye başlayan HONOR, kendi anavatanında görülen o ki oldukça seviliyor. Canalys Analiz Şirketi’nin yaptığı araştırmada pazar payı olarak üçüncü çeyrekte üçüncülüğe yükseldi.


Bakmakta fayda var: “Metaverse’e Yatırım Yapılabilir”


Huawei ile ayrıldıktan sonra Honor, hem Google servislerini kullanmaya hak kazandı hem de Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini de kullanmaya başladı. Bunun bir etkisi olarak da dünya çapında da ilgi çekmeyi başardı. Ancak en büyük başarıyı kendi anavatanı Çin’de gösterdi. Canalys’in istatistiklerine göre, Honor’un yerel akıllı telefon satışları, Çin akıllı telefon pazarındaki geçmiş seneye oranla  %5’lik bir düşüş yaşamasına rağmen 3. çeyrekte yıllık %25 artışla 14,2 milyon adede yükseldi. Honor’un pazar payı ise %18’e yükselerek 3. çeyrekte 3. sırada yer aldı.

Honor yükselişindeki ana sebep ne?

Honor CEO speaks out: unburdened by US sanctions on Huawei, the budget  smartphone brand looks to take on Apple and former parent | South China  Morning Post

Bu yükselişin ana sebebinin Huawei ekosistemine alışan tüketicilerin Google servislerine sahip olamaması sebebiyle Huawei’ye yakın olan Honor’un Google servislerine sahip olması ve tüketicilerin de buna istekli olması olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Honor,  geçen Kasım ayında Huawei’den bağımsız hale gelmesinden bu yana ilk akıllı endüstriyel parkını geçtiğimiz Perşembe günü açtı.

Güney Çin’in Guangdong eyaletinin Shenzhen şehrinde bulunan tesis, yeni bir ürün doğrulama merkezi, bir amiral gemisi cep telefonu üretim merkezi, bir inovasyon kuluçka merkezi ve bir akıllı üretim kapasitesi geliştirme merkezinden oluşuyor. Şirketin CEO’su Zhao Ming, Honor’un bu yıl pazar payının sektörü şaşırtan hızlı bir oranda toparlandığını söyledi. İleriki dönemde de çıkaracakları akıllı telefonlar başta olmak üzere bir çok ürünle pazarda daha fazla bir pazar payı elde edeceklerini de sözlerine ekledi.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval