Sosyal medya

Haber

Google uygulamasında sorun yaşıyorsanız; yalnız değilsiniz!

google

Google uygulaması birçok Android telefonda bu sabahtan itibaren kilitleniyor. Problem, uygulamada yapılan son güncellemeden kaynaklanıyor gibi görünüyor.


Bakmakta fayda var: Xiaomi, yeni Redmi Note modellerinde 100W hızlı şarj desteği sunabilir!


Google uygulamasında bazı sorunlar yaşanıyor gibi görünüyor. Birkaç Android kullanıcısı, Google uygulamasının telefonlarında rastgele kilitlendiğini bildirmek için Twitter’a koştu. Ayrıca, kullanıcılar sorunun Sony, Samsung, Google Pixels ve daha fazla telefon markası dahil olmak üzere çoğu Android telefonu etkilediğini gösteriyor.

Google uygulamasının kilitlenmesi sorunu, şirket tarafından yakın zamanda yapılan bir güncellemeden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bu sorunu Google uygulamasının 12.23.16.23.arm64 ve 12.22.8.23 sürümlerinde yaşandığı da belirtilenler arasında. Bazı kullanıcılar ayrıca uygulamanın 12.24.7.29.arm64 beta sürümünde uygulamada çökmeler olduğunu bildirdi. Google uygulamasının Play Store listesine göre, sürümleri farklı cihazlarda değişiklik gösterebilir, bu nedenle tamamen farklı bir sürümde uygulama çökmeleri yaşıyor olabilirsiniz.

Twitter’daki şikayetlere yanıt olarak, resmi Google hesabı (Made By Google), telefonu yeniden başlatılmasını önerdi. Düzeltme bazı kullanıcılar için işe yaramış olsa da, diğer hata alan kullanıcılar telefonlarını yeniden başlatmanın yardımcı olmadığını da bildiriyor. Bizim kullandığımız Andoid telefonlarda Google uygulamasındaki en son güncellemeyi kaldırmak sorunu çözdü. Ancak, herkes bu kadar şanslı olmayabiliyor. Birkaç kullanıcı, önceki sürümüne geri döndükten sonra bile uygulamayla ilgili sorun yaşamaya devam ettiğini bildirdi.. Görünüşe göre Google’ın daha sorunun daha iyi bir çözüme kavuşması için çalışacak ve neyin yanlış gittiğine dair bir açıklama yayınlamasını beklememiz gerekecek.

Hatırlarsanız Mart ayında, Android System WebView ile ilgili bir sorun, birkaç Android uygulamasının çökmesine neden olmuştu. Google, kararlı Android sürümlerinde olanlar için çözerken, Android 12 Beta kullanıcıları için sorun devam ediyor gibi görünüyor. Ancak, WebView’ü Google Play Store’dan kaldırıp yeniden yüklemek Android kullanıcıları için sorunu çözüyor gibi görünüyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir