Sosyal medya

Oyun

Final Fantasy 7 Remake Part 2 ile ilgili neler biliyoruz

Final Fantasy 7 Remake Part 2

Eğer Final Fantasy 7 Remake versiyonunu oynadıysanız; muhtemelen Part 2 ne zaman gelecek ve ne gibi değişiklikler olacak diye merak ediyorsunuz. Bu yazımızda Remake Part 2 ile ilgili bilinenlere odaklanacağız.


İlginizi çekebilir: Epic Games 5 ülkede daha yerel fiyatlandırmaya gidiyor!

reklam
Aorus reklamı

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy 7 Remake serisi, oyunculara parçalar halinde sunulacak

90’ların efsane oyunlarından olan Final Fantasy serisinin Remake versiyonu, Nisan ayında oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Fakat Square Enix şirketi, oyunu bütün halde kullanıcılara sunmaktansa; parçalar halinde sunmaya karar verdi. Tabiki bunda oyunun zahmetli bir geliştirme sürecine sahip olması ve büyük boyutlara sahip olması gibi durumların da payı var. Remake serisinin ilk oyununu tamamlayan kullanıcılar ise, Final Fantasy 7 Remake Part 2 için beklemeye koyuldu. Kasım 2019’da Part 2 için çalışmalara başladığını belirten Square Enix yetkililerinden Tetsuya Nomura, oyunun çıkışı için kesin bir tarih vermemişti; fakat üzülerek belirteyim ki firmanın bu projeyi tamamlaması birkaç yıl kadar sürebilir. Hatta Square Enix, Final Fantasy 7 Remake Part 1’i de duyurduktan 5 yıl sonra piyasaya sürebilmişti. Yeniden 5 yıl gibi bir süre boyunca beklemek zorunda kalmayacağımızdan ümitli olan Tetsuya Nomura, Part 2’nin 5 yıldan çok daha kısa bir sürede oyuncuların beğenisine sunulabileceğini belirtti.

Final Fantasy VII Remake 3

Adventure İstanbul

Geçmişte, bütün dünyada; özellikle de Japonya’da büyük ses getirmiş olan Final Fantasy serisi, Remake yapımlarla da eski fanlarının gönlünü fethetmeye devam ediyor. Her zaman, içinde bulunduğu dönemin ilerisinde bir oyun olmayı amaçlayan Final Fantasy serisi, bu hissiyatı Remake versiyonu ile de yakalayabilmeyi başararak; oyuncuların ve serinin eski hayranlarının beğenisini kazanmayı başardı. Siz Final Fantasy serisi ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Siz de bizler gibi 90’lardan kalma bir Final Fantasy hayranlığına mı sahipsiniz; yoksa serinin ilgisini çekmeyi başardığı genç oyuncu kitlesinden misiniz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Google Stadia kullanıcıları Hitman 3’te URL ile senaryo paylaşacak!

Yazan:

google stadia

Google Stadia oyun dünyasına ilginç bir yenilik daha getiriyor. Hitman 3 oyuncuları platform sayesinde oluşturdukları senaryoları URL ile paylaşabilecekler.


İlginizi çekebilir; Samsung JetBot 90 AI + yapay zekalı akıllı robot süpürge

reklam
Aorus reklamı

Google Stadia ile oluşturduğunuz senaryoları URL yoluyla paylaşabilirsiniz!

Buluttan oyun hizmeti denilince akla gelen ilk platformlar arasında yerini alan Google Stadia, ilginç bir yeniliği oyun dünyasına kazandırmaya hazırlanıyor. Oyuncular arasında daha entegre bir yapı sunmak isteyen platform, Hitman 3 ile birlikte bunun için ilk adımları atmaya başlayacak. Hitman 3 içerisinde oyuncuların kendi oluşturdukları senaryoları paylaşma imkanı getiren platform, sadece bir basit URL ile bunu mümkün kılmaya hazırlanıyor.

Google Stadia

Adventure İstanbul

Bu sayede oyuncular arası iletişimi kuvvetlendirmek isteyen servis, yayıncılar için de yeni bir içerik oluşmasını sağlamış olabilir. Hitman 3 içerisinde bir rekabet ortamının dahi oluşma ihtimali göz önünde bulunuyor. 20 Ocak tarihinde piyasaya çıkacak olan Hitman 3, oyun dünyasında aktif olarak her alan neredeyse her konsola uğrayacak. PC, Xbox One, PS 4/5, Xbox Series X/S tarafında donanım gücünden yararlanacak olan oyun, Nintendo Switch ve Google Stadia ile de buluttan oyun oynama teknolojisini kullanıcılarına sunacak. Ön siparişe açılan oyunu ilgili platformların mağazalarından sipariş edebilirsiniz. Bakalım Hitman 3 getirdiği yenilikleri ile birlikte oyun dünyasının ilgi çekici yapımları arasında yerini almayı başarabilecek mi bekleyip göreceğiz.

 


Oyun oynarken kendinizi Ajan 47 gibi hissettirecek fiyat performans ürünü oyuncu ekipmanlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.


 

Devamını oku

Haber

Steam Ay Yeni Yılı İndirimi tarihleri sızdırıldı!

Steam Ay Yeni Yılı İndirimleri

Valve, Steam indirim tarihlerini genellikle önceden duyurmaz. Fakat çoğu zaman bu indirim tarihleri çeşitli kaynaklar tarafından sızdırılır. Eskiden bu tarz tarih sızıntıları çok fazla gündeme gelmez ve doğruluk ihtimali düşük olurdu. Günümüzde ise bu sızıntılar çoğunlukla güvenilir kaynaklardan ve doğru bilgilerle kullanıcılara ulaştırılıyor.


İlginizi çekebilir: Snapdragon 870 yonga seti, Geekbench’te görüntülendi!

reklam
Aorus reklamı

Steam Ay Yeni Yılı İndirimi ne zaman başlayacak?

Geçtiğimiz ayın sonunda gerçekleşen Steam Kış İndirimleri‘nin ardından şimdi yeni bir indirim haftası gündeme geldi. Kış indirimlerinde alamadığınız veya kaçırdığınız oyunlar, bu indirim döneminde uygun fiyata alınabilir olacak. Sızıntılara göre Steam Ay Yeni Yılı İndirimi, 11 Şubat 2021’de başlayacak ve 15 Şubat’a kadar devam edecek. Bu indirim dönemi, kış ve yaz indirimleri kadar uzun sürmese bile kaçırılan fırsatları tekrardan yakalama şansı sunuyor. Geçtiğimiz yıl Ay Yeni Yılı İndirimleri‘nde gece pazarı etkinliği gerçekleşmişti. Bu etkinlikte arka planlar, simgeler ve sohbet odası efektleri gibi çeşitli kozmetik ögeler alınabiliyordu.

Steam Ay Yeni Yılı İndirimi

Adventure İstanbul

Bu yıl, puan dükkanı Steam’e eklendiği için geçtiğimiz yıl gerçekleşen gece pazarı etkinliği yerine başka bir etkinlik gelebilir. Gelecek etkinlik ile Steam leveli geliştirilebilir veya kozmetik ögeler kazanılabilir. İndirimlerin gerçekleşeceği tarihler ve etkinlik ile ilgili resmi bir açıklama henüz bulunmuyor. Ortaya çıkan bu sızıntıların doğru olması ve indirimlerin başlaması halinde detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Devamını oku

Genel

Hitman 3 Nintendo Switch’e de gelecek!

Yazan:

hitman 3

Hitman 3 Nintendo Switch için de çıkış yapacak. Merakla beklenen oyunun Switch versiyonu 20 Ocak tarihinde hayranlarını karşılayacak.


İlginizi çekebilir; Fiat ve Peugeot Şirketleri Birleşti! Yeni şirketin adı: Stellantis

reklam
Aorus reklamı

Hitman 3 Nintendo Switch sürümü 20 Ocak’ta piyasada olacak!

Oyun dünyasının son dönemlerdeki yükselen yıldızı Hitman, yeni oyunu ile birlikte çıkabilecek tüm platformlara uğramayı hedefliyor. IO Interactive yapımı oyun serisi, yeni nesil konsolların gücünü ne kadar sınamak istese de, daha küçük çaplı mobil konsol sayılabilecek Nintendo Switch‘e de uğrayacak. Duyuruyu Twitter üzerinden yapan yapımcı firma, Nintendo Switch kullanıcılarına müjdeyi verdi. 20 Ocak tarihinde Nintendo Switch, PC, PS 4/5, Xbox One ve Xbox Series S/X platformlarına uğrayacak olan yapım böylelikle birçok kullanıcıya ulaşma hedefini gerçekleştirebilecek.

Adventure İstanbul

Eski yeni nesil demeden her platforma uğrayacak olan Hitman 3, Nintendo Switch oyun konsolunda ilginç de bir şey deneyecek. Oyunculara internete bağlanma zorunluluğu getiren oyun, konsolda buluttan oynama imkanını sağlayacak. Hem konsolun gücünün kullanılacağı hem de bulut sunucularının işleneceği oyunda firma, oyuncuların görsel kaliteden mahrum kalmasını istemiyor. Daha önce Control oyununun denendiği bu sistem yer yer övgüleri toplarken, yer yer de eleştirilere maruz kalmıştı. Bu son gelişmeler ile birlikte oyun ile alakalı beklentiler artmaya başladı. Bakalım IO Interactive Nintendo Switch kullanıcılarını memnun etmeyi başarabilecek mi bekleyip göreceğiz.


20 Ocak tarihinde piyasaya çıkacak Hitman’i bekleyene kadar eğlenceli vakit geçirebileceğiniz kutu oyunlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler