Sosyal medya

Oyun

Final Fantasy 7 Remake Part 2 ile ilgili neler biliyoruz

Final Fantasy 7 Remake Part 2

Eğer Final Fantasy 7 Remake versiyonunu oynadıysanız; muhtemelen Part 2 ne zaman gelecek ve ne gibi değişiklikler olacak diye merak ediyorsunuz. Bu yazımızda Remake Part 2 ile ilgili bilinenlere odaklanacağız.


İlginizi çekebilir: Epic Games 5 ülkede daha yerel fiyatlandırmaya gidiyor!


Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy 7 Remake serisi, oyunculara parçalar halinde sunulacak

90’ların efsane oyunlarından olan Final Fantasy serisinin Remake versiyonu, Nisan ayında oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Fakat Square Enix şirketi, oyunu bütün halde kullanıcılara sunmaktansa; parçalar halinde sunmaya karar verdi. Tabiki bunda oyunun zahmetli bir geliştirme sürecine sahip olması ve büyük boyutlara sahip olması gibi durumların da payı var. Remake serisinin ilk oyununu tamamlayan kullanıcılar ise, Final Fantasy 7 Remake Part 2 için beklemeye koyuldu. Kasım 2019’da Part 2 için çalışmalara başladığını belirten Square Enix yetkililerinden Tetsuya Nomura, oyunun çıkışı için kesin bir tarih vermemişti; fakat üzülerek belirteyim ki firmanın bu projeyi tamamlaması birkaç yıl kadar sürebilir. Hatta Square Enix, Final Fantasy 7 Remake Part 1’i de duyurduktan 5 yıl sonra piyasaya sürebilmişti. Yeniden 5 yıl gibi bir süre boyunca beklemek zorunda kalmayacağımızdan ümitli olan Tetsuya Nomura, Part 2’nin 5 yıldan çok daha kısa bir sürede oyuncuların beğenisine sunulabileceğini belirtti.

reklam
Huawei P40 reklamı

Final Fantasy VII Remake 3

Geçmişte, bütün dünyada; özellikle de Japonya’da büyük ses getirmiş olan Final Fantasy serisi, Remake yapımlarla da eski fanlarının gönlünü fethetmeye devam ediyor. Her zaman, içinde bulunduğu dönemin ilerisinde bir oyun olmayı amaçlayan Final Fantasy serisi, bu hissiyatı Remake versiyonu ile de yakalayabilmeyi başararak; oyuncuların ve serinin eski hayranlarının beğenisini kazanmayı başardı. Siz Final Fantasy serisi ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Siz de bizler gibi 90’lardan kalma bir Final Fantasy hayranlığına mı sahipsiniz; yoksa serinin ilgisini çekmeyi başardığı genç oyuncu kitlesinden misiniz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASUS

Asus ve Unity oyun deneyimi konusunda iş birliğine gidiyor!

Yazan:

Asus Rog Phone 2

Asus, Unity ile mobil oyun konusunda ortak çalışma kararı aldı. Bu sayede oyun geliştiricileri ve oyuncular için artan oyun deneyimi hedefleniyor.


İlginizi çekebilir; MIUI 12 Beta versiyonu, bazı Xiaomi cihazlar için yayınlandı


Unity ile birlikte daha gelişmiş oyun deneyimi hedefleniyor!

Oyuncu telefonları gündemde olmaya devam ediyor. Pek çok firmanın geliştirmeler yaptığı ve rekabet içerisinde olduğu telefonlar her geçen gün önemli özelliklere sahip oluyorlar. İşte Asus firması da ROG Phone cihazları için oldukça önemli bir geliştirme planlıyor. Firma Unity ile anlaşarak, kullanıcılarına daha iyi mobil oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Anlaşma sayesinde ROG Phone kullanıcıları, Unity ile yapılmış oyunlar için daha gelişmiş ayarlara sahip olacaklar. Öte yandan anlaşmadan asıl yararlanacak olan kesim ise mobil oyun geliştiricileri olacak. Unity 3D kullanarak mobil oyun geliştiren yapımcılar için ROG Phone cihazlarında gelişmiş ayarlar yer alacak. Bu sayede geliştiricilerin oyunları yaparken test konusunda sağlıklı sonuçlara ulaşması amaçlanıyor.

reklam
Huawei P40 reklamı

Unity

Oyun kontrolcüsü ayarlama, ekran yenileme hızı değiştirme ve performans arttırma gibi önemli ayarlara sahip olacak geliştiriciler, detaylı test imkanına sahip olacaklar. Bu sayede de oyuncular için en iyi mobil oyunları geliştirme imkanları olacak. Anlaşmadan haliyle memnun olan Asus firması da, mobil oyun geliştiricilerini rahat ettirmek ve kullanıcılara en iyi deneyimi sunabilmek açısından bu gelişmenin oldukça önemli olduğunu yineledi. Bakalım Asus ve Unity, anlaşma sayesinde istediklerine ulaşabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Oyun

XBOX Series X’ten önceki nesil oyunlara 120 FPS ve HDR dopingi!

XBOX Series X‘ten önceki nesil oyunlara 120 FPS ve HDR dopingi! Microsoft, yeni konsolunun tanıtımında eski neslin oyunlarının çalışacağına dair söylemlerde bulunmuştu, bu hamleyle bu söylemi bir adım ileri taşıdı.

İlginizi çekebilir: Google, ırkçılığa karşı mücadele edenleri destekliyor!

reklam
Huawei P40 reklamı

Microsoft, yeni nesil konsolu Xbox Series X‘in önceki neslin oyunlarını HDR ve 120 FPS gibi geliştirmelerle çalıştırabilmesi için çalışıyor. XBOX Series X, yeni donanımların gücüyle önceki nesil oyunlarını daha iyi ve akıcı bir şekilde oynatacak, ancak 120 FPS ve HDR desteği çok iddialı gözüküyor. Yeni nesil konsolda normalde 30 FPS‘te çalışan önceki nesil oyunların 60 FPS, 60 FPS‘te çalışanların da 120 FPS‘te çalışabilmesi için Microsoft, “Xbox Advanced Technology Group” ile ortak bir çalışmaya başladı. Ayrıca eski oyunlara HDR efekti de eklenmek isteniyor. Yapılan açıklamalara göre bu geliştirmeler XBOX 360 hatta ilk XBOX oyunlarına dahi performans kaybı olmadan uygulanabilecek. Microsoft ve ekibinin bunları nasıl başardığına dair bir detay paylaşılmasa da, Series X‘in güçlü işlemci ve grafik kartının bu konuda büyük avantaj sağladığını düşünmek zor değil.

Devamını oku

Oyun

Nvidia’dan GeForce Now’a katılacak oyunlar için yeni karar!

Nvidia‘dan GeForce Now‘a katılacak oyunlar için yeni karar! Nvidia, yayınladığı yeni politika güncellemesi ile sistemde oyunu bulunan geliştiricilerin 31 Mayıs‘a kadar oyunlarının sistemde kalması için ek bir onay vermeleri gerektiğini açıkladı.

İlginizi çekebilir: Zynga, Türk oyun şirketi Peak Games’i satın alıyor!

reklam
Huawei P40 reklamı

Nvidia‘nın yeni politika güncellemesine göre geliştiriciler, oyunlarının GeForce Now‘da kalmaya devam etmesi için 31 Mayıs‘ın sonuna kadar bildirim yapmak durumundalar. GeForce Now başkan yardımcısı Phil Eisler, 31 Mayıs itibariyle karar bildirmeyen oyunların sistemden kaldırılacağını açıkladı.

GeForce Now‘un yeni güncellemesinin en büyük nedeni ise daha önceden yaşadığı lisans sorunlarını yaşamama isteği olarak gösteriliyor. Bilindiği üzere yakın dönemde bazı oyun şirketleri, oyunlarının sistemde bulunmasını istemedikleri deklare edip oyunlarını sistemden çekmişlerdi. Nvidia‘nın bulut oyun sisteminin bu sorunları yaşamasının en büyük nedeni Google Stadia gibi oyunu yeniden alma zorunluluğu bulundurmaması. Oyunu önceden Steam, Epic Store gibi oyun marketlerinden satın almış olanlar, GeForce Now‘a bu oyunlar için ekstra bir ücret ödemiyor. Bu durum da bazı şirketler tarafından doğru bulunmayınca GeForce Now birçok lisans problemi yaşadı. Bu yeni güncelleme sayesinde bu sorunlar sona erecek gibi duruyor….

Devamını oku