Sosyal medya

Haber

Facebook ve Disney+, Avrupa’da yayın kalitelerini düşürüyor!

Facebook Disney+

Facebook ve Disney, Avrupa‘da yayın kalitelerini düşürüyor. Corona virüs sebebiyle çoğu insanın evlerinde kaldığı Avrupa’da, internet yoğunluğunu azaltmak için böyle bir yol izleniyor.


İlginizi çekebilir; Netflix ve YouTube Avrupa’da yayın kalitesini düşürüyor!

reklam
MSI reklamı

Amaç internette hızını engellememek!

Corona virüsü etkisini tüm hızıyla hissettirmeye devam ediyor. An itibariyle merkez üssü Avrupa olan salgın, kullanıcıları internet yönünden de etkiliyor. Avrupa genelinde sokağa çıkma yasaklarının gerçekleştiği şu günlerde interneti aktif olarak kullanan insan sayısı da arttı. Evden çalışan insanların da bununla birlikte artmasıyla internet kullanımında ki yoğunluk, sorunlara gebe olma ihtimalini arttırdı. Avrupa Birliği de bu konu ile alakalı olarak, Avrupa sınırları içerisinde hizmet veren servislerin yayın kalitelerini düşürmelerini rica etti. Geçtiğimiz günler de Netflix ve YouTube bu teklife onay vererek yayın kalitelerini düşürdüler. Bu iki servisin ardından Facebook ve Disney‘de hizmet verdikleri servisler olan, Instagram, Facebook ve Disney+‘ın yayın kalitelerini düşürme kararı aldılar. Reuters‘in yaptığı haber de iki firmanın yayın kalitelerini düşürerek sunucu yoğunluklarını düşürmeyi planladıkları belirtildi. Facebook‘un aksine Avrupa geneline yayılmayan Disney+, Fransa hariç bütün Avrupa‘da bugün (24 Mart) yayın hayatına başlaması gerekiyordu. Uyarıları dikkate alan Disney de, Disney+‘ın düşük kalitede yayın hayatına başlayacağını belirtti.

Facebook ve Disney+

An itibariyle, Amazon Prime Video, Apple TV+, YouTube, Netflix, Instagram, Facebook ve Disney+ yayın kalitelerini düşürme kararı aldılar. Avrupa Birliği‘nin de isteği ile atılan bu adımlar sayesinde sunucu yoğunluklarının %25 oranda azaltılabileceği konuşuluyor. Evden çalışan insanların en çok ihtiyacı olan internet, ülkemizde olduğu gibi tüm dünya genelinde en yoğun zamanlarını yaşayacak gibi duruyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulama

AppGallery ile Hep Kazan kampanyası devam ediyor

Huawei AppGallery

Huawei’nin uygulama mağazası AppGallery üzerinden, Android İşletim Sistemi’ne sahip cihazlarınıza birçok uygulamayı indirebilmeniz mümkün. AppGallery uygulaması üzerinden indirdiğiniz her uygulama ile, tüm operatörlerde geçerli Günlük 500 MB internet paketi, Günlük 1 GB internet paketi, Haftalık 1 GB internet paketi, Haftalık 2 GB internet paketi, 50 TL değerinde Huawei Online Mağaza hediye çeki ve Kahve Dünyası’ndan bir adet ücretsiz içecek kazanabilmeniz mümkün. Ayrıca, AppGallery üzerinde boş yok!


İlginizi çekebilir: EMUI 11, Huawei AppGallery üzerinde göründü!

reklam
MSI reklamı

AppGallery üzerinden uygulama indirerek, birçok farklı hediye kazanabilirsiniz

Söz konusu indirim ve fırsatlardan yararlanabilmek için, Huawei kimliğiniz ile “AppGallery ile Hep Kazan” için hazırlanan uygulama listesinden uygulama indirdiğinizde; Şanslı Çark’ı çevirmek için hak kazanabileceksiniz. Kahve Dünyası’nın da artık dahil olduğu kampanya kapsamında, Şanslı Çark’ı çeviren kullanıcılar, anında 6 hediyeden birini kazanıyorlar. Kazandığı hediyeler sonrasında kullanıcılar, kişisel bilgilerini doldurarak o hafta yapılan özel çekilişe katılma hakkı da kazanıyorlar. Özel çekilişte hediye edilen ürünler ise, 5 adet Huawei MateBook D15, 25 adet Huawei Watch GT 2 ve büyük ödül olarak 1 adet Huawei Mate Xs şeklinde.

Milli Piyango tarafından yapılacak haftalık çekilişin kazananları, “Ad, Soyad ve Şehir” bilgileriyle birlikte, 28.09.2020 ile 4.10.2020 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan ilk hafta çekiliş sonuçlarını içerecek şekilde 14.10.2020 tarihinde, 5.10.2020 ile 11.10.2020 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan ikinci hafta çekiliş sonuçlarını içerecek şekilde 21.10.2020 tarihinde, 12.10.2020 ile 18.10.2020 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan üçüncü hafta çekiliş sonuçlarını içerecek şekilde 29.10.2020 tarihinde Birgün Gazetesi’nde yayınlanacak.

Her bir kullanıcı, anlık ödül kazanma hakkını haftada 1 kere kullanabilecek. Kullanıcılar, haftalık ürün çekilişinde ise her hafta 10 katılım hakkına sahip olacak. Tüm Android işletim sistemli cihazlara açık olan AppGallery uygulama mağazası, 18 kategoride uygulama bölümüne sahip. Dileyen kullanıcılar, Huawei’nin Petal Search uygulamasını indirerek; tüm kaynaklardan aynı anda uygulama araması da yapabiliyorlar.

AppGallery ile HepKazan uygulamasından yararlanmak istiyorsanız; buraya tıklayarak Huawei AppGallery’i indirebilirsiniz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Haber

Microsoft Outlook çöktü

Yazan:

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook servisi, web ve mobil dahil, tüm platformlarda kullanım dışı kaldı. Microsoft, dünya çapında bir kesinti yaşandığını doğruladı.


İlginizi çekebilir: Microsoft ARM tabanlı Windows PC’lere x64 desteği getiriyor

reklam
MSI reklamı

Microsoft: “Sorunun kaynağını araştırıyoruz”

Şirket tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Durumdan etkilenmiş olan altyapımızdan aldığımız verilerle, çevrimiçi protokollerimize yansıyan etkiyi araştırıyoruz. Bu sorunun global ölçekte etkili olduğunu belirledik. Sorunun nedenini daha net bir şekilde belirleyebilmemiz için, Microsoft Outlook hizmetinde yapmış olduğumuz son değişiklikleri tekrar inceleyeceğiz.” denildi.

Downdetector, Office 365 için de kesinti yaşandığını bildirdi. Sorunun %66’sı Outlook ile ilişkilendirilirken, %20’sinin ise sunucu sorunlarıyla ilgili olduğu belirtildi.

Microsoft

Bu hafta yaşanan ikinci kesinti

Şirkete ait servisler bu hafta ikinci kez çökmüş oldu. 28 Eylül’de yaşanan kesintide, Microsoft’un bulut hizmetlerinden Teams, Outlook ve Office 365’te kesintiler yaşanmıştı. Şirket tarafından geçen hafta yapılan açıklama şu şekildeydi;

“Servislerimize erişimi etkileyen sorunları araştırıyoruz. Sorunun ana kaynağını bulmaya çalışıyoruz. Kısa bir süre zarfında daha net bilgiler paylaşıyor olacağız.”

Şirket, daha sonra yaptığı açıklamada, kesintinin kaynağı olarak son güncellemeleri göstermişti;

“Getirdiğimiz son yeniliklerin, servislerimizdeki kesintinin ana kaynağı olduğunu belirledik. Sorunların üstesinden gelebilmek adına, değişiklikleri şimdilik geri alıyoruz.”

Tüm bunlara rağmen, ikinci kesintiye engel olunamamış gözüküyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

OnePlus, OxygenOS kararlı sürümünün dağıtımına başlıyor

Yazan:

OnePlus

OnePlus, cihazlarına Android güvenlik yamalarını sunma konusunda en önde gelen markalardan biri. Google tarafından yayınlanan Android güvenlik yamalarını çok kısa bir süre içerisinde yeni modellerine entegre eden şirket, eski cihazları için de arayı çok fazla uzatmadan güvenlik güncelleştirmelerini getiriyor. Şirket, Nord ve 7 serisi için OxygenOS kararlı sürümlerini Eylül 2020 güvenlik yamasıyla birlikte sunmaya başlıyor.


İlginizi çekebilir: OnePlus Nord N10 dedikoduları güçlendi

reklam
MSI reklamı

OnePlus Nord için OxygenOS 10.5.8 dağıtımına başlanıyor

OnePlus’ın topluluk forumlarında yer alan son gönderilere bakıldığında, Nord modeli için OxygenOS 10.5.8 güncellemesinin dağıtılmaya başlandığı görülüyor. Güncelleme, bazı iyileştirmeleri ve eylül ayı güvenlik yamasını içeriyor.

OnePlus Nord

Güncelleme ile birlikte gelen değişiklikler;

♦ Önemsiz bildirimleri filtrelemek ve uygulama bildirim yönetimini daha kullanışlı hale getirmek için ‘Durum çubuğunda bildirimleri gizle’ özelliği eklendi. ‘Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler > Gelişmiş > Önemsiz bildirimleri gizle’ yolu üzerinden erişilebilir.

♦ Genişletilmiş ekran görüntüsü alma optimizasyonu.

♦ Bazı hata düzeltmeleri ve sistem stabilitesi iyileştirmeleri.

Eylül 2020 güvenlik yaması.

♦ Görüntü sabitleme performansı iyileştirmeleri.

♦ Ekran kalibrasyonu iyileştirmeleri.

♦ Şebeke stabilitesi optimizasyonu.

OnePlus 7 serisi için OxygenOS 10.0.8 (Avrupa)/10.3.5 (global) dağıtımına başlanıyor

Geçen senenin amiral gemisi olan 7 serisi de benzer bir güncelleme alıyor.

OnePlus 7

Güncelleme ile birlikte gelen değişiklikler;

♦ Kullanıcı bazlı kullanım becerilerini kısa sürede algılayan kullanıcı asistanı eklendi. ‘Ayarlar > OnePlus İpuçları&Destek’ yolu üzerinden erişilebilir.

♦ Sistem güç tüketimi optimizasyonu ve kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri (yalnızca 7 Pro modelinde).

♦ Üçüncü parti uygulamalarda meydana gelen sorunların düzeltilmesi.

♦ Bazı hata düzeltmeleri ve sistem stabilitesi iyileştirmeleri.

Eylül 2020 güvenlik yaması.

OnePlus 7T Pro McLaren Edition modeli de güncelleme alıyor

Ayrıca, OnePlus 7T Pro McLaren Edition için OxygenOS 10.0.39.HD61CB güncellemesinin dağıtılmaya başlandığını da belirtelim. XDA üyelerinin paylaşımlarına bakılırsa, güncelleme ile birlikte 5G desteği, Ağustos 2020 güvenlik yaması ve sistem optimizasyonu sağlanmış gözüküyor.

OnePlus 7T Pro McLaren Edition

Kademeli dağıtım stratejisi uygulanıyor

Şirket, kararlı güncellemeleri kademeli olarak dağıtıyor. İlk olarak küçük bir gruba dağıtılan güncelleme, önemli bir olumsuz geri bildirim gelmediği takdirde herkes için dağıtılmaya başlanıyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu