Sosyal medya

Kripto Para

Visa, piyasa değeri sıralamasındaki yerini Bitcoin’e bıraktı!

Bitcoin bugün 25.000 dolar seviyesine ulaştı ve yeni bir rekora imza attı. Bu rekor ile Bitcoin, ödeme devi Visa ‘nın 460.06 milyar dolarlık piyasa değerini geçti.

Visa

Dünyanın en büyük kripto para birimi bugün erken saatlerde 25.000 dolar seviyesini aşarak yeniden bir rekora ulaştı. Bistamp dahil olarak bazı borsalarda 25.000 doları gördü.

CoinGecko’dan alınan verilere göre ise kripto paranın piyasa değeri %5.33 artış yaşayarak 461.348.766.108 dolar oldu. Kasım ayında Bitcoin, Mastercad’a yalnızca birkaç milyon dolar uzaklıktaydı.

Bitcoin, Aralık 2017’de yaşadığı rallinin farklı bir türünü yaşıyor. O zaman 20.000 dolar seviyesine ulaşan kripto para 3 yıl sonra yeniden 20.000 seviyesini ilk kez kırdı. Bu sefer ki rallinin farklı olmasının sebebi, uzmanlara göre şu: Perakende yatırımcıların FOMO’su değil, büyük finans kuruluşlarının ilgisi oyunu yönlendiriyor. Büyük yatırımcıların kripto paraya olan  bu ilgisi, henüz hiç yatırım yapmamış kişilerin de ilgisini çekiyor. Arzın azaldığı yerde talebin artmasıyla fiyatlar yükselir ilkesi burada da devreye giriyor.

Artışın bir süre daha devam etmesini bekleyen uzmanlar mevcut. Henüz hiç yatırım yapmamış kişiler için bu hala bir fırsat var anlamına gelebilir fakat uzmanlar bu konuda da çok dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval