Sosyal medya

Diğer

BenQ, yeni fotoğrafçı monitörlerini Türkiye’de satışa sundu!

BenQ

BenQ AQCOLOR teknolojisine sahip profesyonel fotoğrafçı monitörlerini Türkiye’de satışa sundu. AQCOLOR teknolojisiyle birlikte grafik tasarım, fotoğrafçılık ve video post prodüksiyonunda profesyonel çalışmalar için üretildi.


İlginizi çekebilir: BenQ, 144Hz HDRi destekli oyun monitörünü tanıttı!

reklam
Aorus reklamı

Şu anda SW240, SW2700PT, SW270c ve SW271 modelleri Türkiye’de satışa çıkan 24 ve 27 inçlik farklı modelleri bulunan SW serisi monitörlerin 2K ve 4K seçenekleri de mevcuttur.

AQCOLOR teknolojisiyle daha profesyonel yaşam!

AQCOLOR teknolojisi;  grafik tasarım, fotoğrafçılık ve video post-prodüksiyonundaki profesyonel çalışmaların doğru şekilde yeniden üretilmesi için tasarlanmıştır. AQCOLOR özellikli PD, SW ve PV Serilerindeki BenQ DesignVue, PhotoVue ve VideoVue profesyonel monitörleri, endüstri standartlarını karşılayan renk gamlarını tutarlı hale getirir.

Adventure İstanbul

BenQ

PhotoVue Serisi Monitörler – SW Serisi

Uluslararası Renk Konsorsiyumu (ICC) ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu’na (ISO) aktif olarak katılan BenQ renk uzmanları tarafından geliştirilen AQCOLOR teknolojisi, BenQ SW Serisi fotoğrafçı monitörlerinin sRGB, Adobe RGB, Rec.709 ve DCI-P3 gibi dünya çapında endüstri renk standartlarının tam olarak üretmesini sağlar.

AQCOLOR özellikli SW Serisi PhotoVue Fotoğrafçı Monitörleri, gelişmiş RGB bit renk tablosu (LUT) sunuyor. Hassas, Delta E ≤ 2 renk performansı ile Adobe RGB geniş renk gamı ve sRGB ile % 100’ü ile profesyonel görüntüler üretir.

Profesyoneller tarafından onaylı dizayn!

BenQ’nun PhotoVue serisindeki SW monitörler CalMAN Verified ve PANTONE Validated logolarına sahiptir.

Pantone Color Institute grafik, moda, kozmetik gibi birçok sektörde kullanılan güvenilir bir renk sistemi olarak dünya çapında tanınmaktadır. Profesyoneller, renk doğruluğunu ekranlarda veya çıkış cihazlarında kritik öneme sahip bir bileşen olarak görülüyor. Pantone tarafından değerlendirilen ve onaylanan “Pantone Validated” logosu ile tanımlanan modelleri ararlar.

BenQ

CalMAN renk kalibrasyon yazılımı dünya genelinde profesyonellerin tercih ettiği ekran kalibrasyonu çözümüdür.  Verified by CalMAN sertifikası, her BenQ ekranının kutudan çıktığı gibi doğru ve birden fazla endüstri standardı renk gamı ​​için doğru olduğu anlamına gelir.

BenQ SW serisi ile 10 bit renk derinliği

SW serisi,  doğal renk geçişleri ve ince gölgeleme için bir milyardan fazla renk gösteren gama düzeltmesiyle 16 bitlik bir tablodan (LUT) 10 bit panel ile en ipeksi ve en yumuşak renk geçişlerini garanti eder.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali başladı!

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali başladı! Akıllı telefonlardan televizyonlara, küçük ev aletlerinden beyaz eşyalara kaçırılmayacak fırsatlar MediaMarkt’ta olacak. Bu kampanya 11-15 Ocak 2021 tarihleri arasında hem mağazalarda hem de mediamarkt.com.tr’de geçerli olacak.


İlginizi çekebilir; Tüm detayları ile Samsung Galaxy S21! | Neler sunacak?

reklam
Aorus reklamı

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali kampanyasında öne çıkan ürünler

Apple Watch Series 3

Apple’ın Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE modellerini çıkarmış olsa da fiyat/performans oranı olarak Series 3 halen en gözde modellerden. Apple Watch Series 3’ü de 1.799 TL fiyat avantajı ile kampanya kapsamında satın alabilirsiniz.

Adventure İstanbul

Arzum AR3003 Çaycı Çay Makinesi

Klasik demliklerden ziyade 0.7 litre demlik kapasitesi, kablosuz kullanım imkanı ve 360 derece dönebilme özellikleri sunan Arzum Çaycı ile çay yapması bile daha kolay. Gizli rezistans ile çayınızı ve suyunuzu sıcak tutma özelliği de mevcut olan ürünü 349 TL’ye satın alabilirsiniz.

Braun 3’ü 1 Arada Tıraş Makinesi ve Sakal Şekillendirici

Erkek bakımında öncü markalardan olan Braun’un pandemi sürecinde evde saç ve sakal bakımı için bire bir ürünü MediaMarkt’ın kampanyasına özel 289 TL’ye satılıyor.

Eski telefonunu getir iPhone 11’i götür!

Bu kampanyanın en dikkat çeken detaylarından biri olan iPhone 11 kampanyası MediaMarkt’ta! Fiyat/performans noktasında en sevilen iPhone modeli olan iPhone 11, eskiyi getir, yeniyi götür kampanyası ile 3.499 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Cihazınızın marka modeli ve fiziksel durumuna göre değişen indirim ile çok daha uygun fiyata yeni iPhone 11 sahibi olabilirsiniz.

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali kampanyasında elbette sadece bizim sıraladığımız ürünler yok. Buradaki bağlantıdan bu kampanya dönemine ait tüm ürünlere ve indirimlere göz atabilirsiniz.

Not: Bu içerik MediaMarkt desteği ile hazırlanmıştır.

Devamını oku

Diğer

CES 2021: büyük etkinlikte bu sene neler göreceğiz?

CES 2021

CES 2021, yani “Consumer Electronics Show (Tüketici Elektroniği Fuarı)”, bu sene Covid-19 salgını nedeniyle ilk kez online/sanal olarak gerçekleşecek. 50 yılı aşkın süredir düzenlenen, dünyanın en büyük ve en kapsamlı elektronik fuarlarının biri olan CES bu pazartesi 11 Ocak tarihinde başlayacak. 11 Ocak-14 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek bu dev etkinlikte ön plana çıkması beklenen teknolojik aletleri ve konuları sizler için haberimizde derledik.


Sağlığımıza belki de her zamankinden fazla dikkat etmemiz gereken bu günlerde, sağlıklı yaşamanıza katkıda bulunacağını düşündüğümüz ürünleri bu listemizde sizler için özenle derledik!

reklam
Aorus reklamı

CES 2021: Bu sene hangi teknolojiler bizleri heyecanlandıracak?

CES 2021

Geçen sene Las Vegas, ABD’de yüzyüze gerçekleşen fuarın aksine, bu sene CES’e bilgisayar veya mobil cihazlarımızdan erişeceğiz. Bu yüzden, CES, katılımcılara belki de geçen sene ve önceki senelerdeki kadar keyif vermeyecek ama bu tanıtılacak teknolojilerin de standardın aşağısında kalacağı anlamına gelmiyor. Aksine, CES bu sene yine dolu dolu! Gelin, CES’e damga vurması beklenen o teknolojileri teker teker ve yakından inceleyelim:

Adventure İstanbul

#1- Yeni TV teknolojileri

CES 2021

TV tarafında belki de en heyecan verici yeni teknolojilerdin biri “Transparent OLED” adı verilen saydam paneller. LG, daha önce %10 saydam olarak tanıttığı bu TV’lerin bu seneki versiyonunda %40 saydamlık oranına geçmeyi planlıyor. Belki de LG’nin CES’te yapacağı bu tanıtımı en heyecan verici kılan durum ise firmanın bu %40 saydam panellerin günlük hayattaki kullanım tarzlarını gösterecek olması. Öyle ki, LG bu saydam paneller yardımıyla oluşturduğu akıllı yatak; akıllı metro camı; ve akıllı restoran vitrin menüleri gibi uygulamaları etkinlikte gözler önüne serecek. TV departmanın bir diğer heyecanlandırıcı gelişmesi ise Samsung tarafından gelecek. Güney Koreli elektronik devi, yeni “Micro-Led” teknolojisini kullanan 110 inçlik devasa bir TV tanıtacak. Öte yandan, diğer TV üreticileri de tabi boş durmayacak. Panasonic, Sony ve TCL gibi markaların da yeni 8K TV’lerini tanıtması bekleniyor.


İlginizi çekebilir: CES 2021 İnovasyon Ödülleri Alan 8 Cihaz Belli Oldu!


#2-Laptoplar

CES 2021

Pandemiyle geçirdiğimiz 2020 yılı tüm dünyada laptop satışlarını rekor seviyelere taşıdı. Bu da laptop üreticilerinin inovasyon ve yeni ürünler için her zamankinden daha çok motivasyonu olduğu anlamına geliyor. Öyle ki, laptop ürün grubu da bu seneki CES’in ses getirenlerinden olacak. Bu departmanda bu sene en yaygın olarak görülmesi beklenen trendler ise şu şekilde:

  • Daha kaliteli webcamler
  • ARM tabanlı işlemcili Windows laptoplar
  • AMD işlemci kullanan modellerde büyük bir artış
  • Daha kaliteli ve daha yüksek tazeleme hızına sahip ekranlı laptoplar
  • Wi-Fi 6E teknolojisini kullanan modeller

Spesifik marka ve model bazında ise öne çıkması beklenen ürünler şu şekilde:

  • LG Gram serisi
  • AMD Ryzen 3000-c işlemcili Chromebooklar
  • Lenovo IdeaPad 5G
  • Yeni Dell Lattitude 7000 serisi
  • Yeni Asus ROG Strix ve TUF serisi

#3-Pandemi Teknolojileri

CES 2021

Covid-19 salgınının hayatlarımızı çok kötü bir şekilde etkilediği su götürmez bir gerçek. Ancak, yeni sektörler yarattığı ve unuttuğumuz bazı ürün gruplarını da hayatlarımıza tekrar soktuğu bir o kadar aşikar. Bundan dolayı, bu sene CES de pandemi teknolojilerine sahne olacak. Bu departmada ilginç ürün çok ama eğer teknoloji alanında genel bir trendden bahsetmemiz gerekirse, akıllı ev kategorisinin en gözde ürün grubu olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Bu kategorinin bu seneki yıldızı ise robot süpürgeler olabilir. Tabi, akıllı maske; UV ışıklı taşınılabilir telefon dezenfeksiyon kutuları; temassız tuvaletler ; mobile cihazlarınızı dezenfekte eden çalar saatler ve çok daha yetenekli ateş ölçerler gibi hijyen kategorisi altında toplayabileceğimiz ürünleri es geçmek de uygun olmaz.

 

Devamını oku

Diğer

AliExpress’in kurucusu Jack Ma ortadan kayboldu!

Dünyanın en büyük alışveriş platformlarından AliExpress’in kurucusu Jack Ma hakkında şaşırtıcı bir iddia geldi. Milyarder isimden yaklaşık 2 aydır haber alınamadığı ve Ma’nın bir anda ortadan kaybolduğu bildiriliyor.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Buds Pro çıkışından önce YouTube’a düştü

reklam
Aorus reklamı

Jack Ma tam 2 aydır kayıp: AliExpress’in kurucusu nerede?

Alibaba grubunun kurucusu olan Jack Ma’nın kaybolduğuna yönelik ilk iddialar, geçtiğimiz hafta Financial Times’ın yayınladığı bir haber ile ortaya çıktı. Habere göre Ma, jüri başkanı olduğu “Africa’s Business Hereos” (Afrika’nın Ticaret Kahramanları) yarışmasının Kasım ayındaki final programına katılmadı. Milyarder iş adamının yoğun iş programından dolayı etkinliğe katılım göstermediği açıklanırken, Jack Ma’nın yerinde Alibaba’nın diğer kurucularından Lucy Peng bulundu.

Adventure İstanbul

Son olarak bu yarışmanın çekimlerinde görülen Jack Ma ile yaklaşık 2 aydır kimsenin iletişim kuramadığı bildiriliyor. Adeta sırra kadem basan 56 yaşındaki ismin sosyal medya platformu Twitter’daki son paylaşımını 10 Ekim tarihinde yapması ise dikkat çekiyor. Ayrıca son dönemde Çin hükümetiyle sorunlar yaşaması da Ma’nın akıbeti hakkında kuşkuları arttırıyor.

1999 yılında arkadaşlarıyla beraber Alibaba’yı kuran Jack Ma, şirketinin değerini birkaç yılda 1 milyar doların üzerine taşımayı başardı. Daha sonra AliExpress, Taobao, Tmall ve Alipay gibi başarılı girişimlere de imza atan Ma, son olarak ödeme kuruluşu Ant Group’u halka arz etmeye hazırlanıyordu. 34 milyar dolar değerindeki dünyanın en büyük halka arz işlemi, Çin’deki düzenleyici kuruluşların devreye girmesiyle 3 Kasım’da durdurulmuştu. Son olarak Ma’nın ortadan kaybolması ile ilgili şimdiye kadar resmi bir açıklamanın gelmediğini de belirtelim.

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler