Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Apple

Apple, 2020’de dört farklı iPhone piyasaya sürecek!

Apple, bu sene geçen seneki gibi üç farklı iPhone modelini tanıtmasını bekliyoruz. Fakat işler önümüzdeki sene değişebilir.


İlginizi çekebilir: Apple, iOS 13 Public Beta 2 sürümünü yayınlandı

reklam

JpMorgan’ın yayınladığı raporda, çıkaracağı yeni modelle birlikte kötü giden telefon satışlarını arttırmaya çalışacağını ifade etti. Bu analize göre modellerin üçünde 5G teknolojisi de yer alacak.

Apple, genellikle telefonları Eylül ayında tamda insanların tatile çıktıkları dönemlerde piyasaya sürmeyi seviyor. 2019’da alışıla gelmedik yeni bir kamera tasarımı görmeyeceğimizi fakat çekimlerim oldukça iyi görüneceğini de aktardı.

JpMorgan, yayınladığı analizde yeni modelin kullanıcılarına, iPhone 8 boyutlarına sahip fakat 5G desteğinin dahil olmayacağı hesaplı bir seçenek sunmayı vaat edeceğini belirtti.

Tim Cook, her ne kadar üst düzey kullanıcı kalitesini düşürmeyi uygun bulmasa da 2019 yılında şirketin 195 milyonluk kârını önümüzdeki seneye devretmesi bekleniyor.

Yapılan hamleyle birlikte kaçınılmaz bir yükseliş etkisi gösterebilir. Uygun fiyatlı iPhone’lar Çin’in telefon pazarına girmesiyle düşen satışları tekrardan zirveye çıkarmak isteyen Amerikan Devi için uygun bir hamle olacak gibi duruyor.

MSI reklamı

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

WatchOS 7 beta sürümü, herkese açık olarak yayınlandı

Yazan:

WatchOS 7 beta

WatchOS 7 beta sürümü, uzun zamandır geliştiriciler için denemeye açıktı. Bugünden itibaren Apple, WatchOS 7 test sürecini herkese açık olarak sunmaya başladı.


İlginizi çekebilir: Apple Watch Series 6, yeni özellikleriyle görütülendi!

reklam

WatchOS 7 için herkese açık test süreci başladı

Apple; iOS, iPadOS, MacOS ve tvOS güncellemeleri için başlattığı herkese açık beta sürecine bir yeni ürününü daha ekledi. Bugünden itibaren Apple Watch Series 3, 4 ve 5 kullanıcıları, akıllı saatlerine WatchOS 7 beta’yı yükleyerek deneme sürecine katılabilecekler.

WatchOS 7; uyku takibi, paylaşılabilir kadran sistemi, otomatik el yıkama algılama gibi birbirinden güzel yeniliği beraberinde getiriyor. Ancak en önemli yeniliğin, rakibi Galaxy Watch 3‘te de bulunan uyku takibi olduğunu söylemek mümkün. Uyku takibi özelliği ile beraber WatchOS 7‘ye, sizin her gece kaç saat uyuduğunuzu takip eden ve bununla ilgili istatistikler üreten özel bir uygulama ekleniyor. Akıllı saatinizdeki ivmeölçerler ile senkronize bir şekilde bu uygulama, uyku esnasında solunum hareketlerinizden yola çıkarak sizin ne zaman uyuduğunuzu takip edebiliyor.

WatchOS 7 beta

Bunun yanı sıra WatchOS 7 ile kullanıma sunulan yeni saat görünümleri, harita iyileştirmeleri, egzersiz ile alakalı geliştirmeler, çevirilerde Siri desteği gibi bütün yenilikleri buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

WatchOS 7 beta sürümü nasıl yüklenir?

Apple Watch için sunulan beta sürecine katılmak istiyorsanız, öncelikle saatinizin eşleştirildiği iPhone’un, iOS 14 beta sürümüne güncellenmiş olması gerekiyor. WatchOS 7 beta sürümünü yüklemek istediğinizden eminseniz, iPhone’nunuzdan Apple beta programı web sitesine gidip Apple kimliğinizle giriş yapmanız gerekiyor. Akabinde ilgili talimatlar doğrultusunda WatchOS 7 beta profilini iPhone’a yükleyip, hemen ardından Apple Watch’a da güncelleme olarak gönderebilirsiniz.

Beta sürümünü yüklemeden evvel, bu güncellemenin tam olarak hazır olmadığını ve geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşabileceğinizi de hatırlatalım. Bu bağlamda, yedeklerinizi de mutlaka almanız gerekiyor.

MSI reklamı
Devamını oku

Apple

Apple’ın, Armut.com logosuna da itiraz ettiği açıklandı!

Armut.com

Apple, logosunda armut yer aldığı gerekçesiyle Türkiye’de online hizmet sektöründe yer alan Armut.com adlı internet sitesine de itiraz ettiği ortaya çıktı. Yurt dışı basınından gelen ve dün yayınladığımız bir diğer haberde de Prepear adlı uygulama karşı, firmanın yasal işlem başlattığını belirtmiştik.


İlginizi çekebilir: Apple, logosunda armut bulunan uygulamaya dava açtı

reklam

Apple, armut logosunun elmaya çok benzediğini öne sürüyor!

Şirkete göre armut logosu elmaya çok benziyor. Bulunduğu sektörler fark etmeksizin her iş dalından şirketlere dava açan Apple, Super Health Kids girişiminin yan ürünü olarak hizmet veren ve insanların yeni yemek tariflerini keşfedebildiği Prepar uygulamasına “armut” logosu kullandığı için itirazda bulunduğu öğrenilmişti. Apple, ilgili firmaya logosunu değiştirmesi konusunda talepte bulunmuştu.

Armut.com nedir? Ne hizmeti veriyorlar?

Hizmet arayan ve hizmet sunanları tek çatı altında birleştirmeyi hedefleyen şirket; temizlikten, tadilata, özel dersten düğüne kadar, geniş çapta birçok hizmeti, müşterilerine sunmayı hedefliyor. Android ve iOS üzerinden, ihtiyacınız olan hizmetlere ulaşabildiğiniz gibi firmanın internet sitesi üzerinden de bu hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz. Şirket, hizmet sektörü içerisinde 2014’ten beri faaliyetlerine sürdürmeye devam ediyor.

Armut.com’dan da açıklama gecikmedi!

Haberi hwp.com.tr üzerinden yayınlamamızın ardından Armut.com’dan da açıklama gecikmedi. Twitter üzerinden yapılan haber paylaşımından sonra, firmanın ismi haberin yorumlarına etiketlendi. Firmadan ise kısa süre içerisinde konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Apple’ın Armut.com’un da logosuna itiraz ettiği öğrenildi. Apple’ın itirazlarına rağmen şirket, logosunu Türkiye’de tescillettiğini belirtti.

Apple’ın dünya üzerinde her meyve ibaresi bulunan logoyu kendi logosu ile karşılaştırması ve bundan dolayı dava açması açıkçası şahsen bana gülünç geliyor. Siz neler düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.

MSI reklamı
Devamını oku

Apple

Apple, logosunda armut bulunan uygulamaya dava açtı

Yazan:

Apple

Apple, logosunda armut yer aldığı gerekçesiyle Prepear adlı uygulamaya karşı yasal işlem başlattı. Apple’a göre armut logosu, kendi ticari marka logosu olan elmaya çok benziyor.


İlginizi çekebilir: Apple’ın, Armut.com logosuna da itiraz ettiği açıklandı!

reklam

Apple, meyve içerikli logolardan rahatsız

Prepar; Super Healthy Kids girişiminin yan ürünü olarak hizmet veren, insanların yeni yemek tarifleri keşfedebileceği bir yemek uygulaması. Uygulamanın ticari marka logosunda da armut meyvesi yer alıyor ancak bunu gören Apple meyve bazlı bir logonun, kendilerinin logosuyla karışıklık yaratabileceğinden dolayı Prepear şirketine itiraz etti ve logolarını değiştirmesini talep etti.

Apple

Prepear yetkililerinden açıklama geldi

Prepear’ın kurucuları ise bu durumu, kendilerine binlerce dolara mal olacak büyük bir darbe olarak nitelendiriyor. Uygulamayı bünyesinde barındıran Super Healthy Kids, Instagram hesabından yaptığı açıklamada; “Prepear olarak bu bizim için büyük bir darbe. Bununla mücadele etmek bize on binlerce dolara mal olacak. Tüm dünya bu salgın döneminde küçük işletmelere yardım etmek için elinden geleni yaparken, Apple ise bizim peşimize düşmeyi seçti.” ifadeleriyle Apple’a veryansın etti.

Ayrıca Prepear kurucuları, Apple‘ın bunu, logosunda meyve kullanan bir sürü küçük işletmeye de yaptığını ve bu işletmelerin Apple yüzünden işlerini bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Kimseyi Apple ürünlerini kullanmaktan vazgeçirmeye çalışmadığını da ifade eden Prepear yetkilisi, açıklamasının devamında; “Apple’ın küçük işletmelere yönelik agresif yasal işlemlerine karşı durma ve logomuzu koruma hakkı için mücadele etmeyi ahlaki bir yükümlülük olarak hissediyorum.” diyerek, başlattığı imza kampanyasına takipçilerinin katılmasını istedi.

Şu ana kadar yaklaşık 15 bin kişinin destek verdiği imza kampanyası, uygulamanın takipçileri tarafından yoğun ilgi görüyor. Önümüzdeki günlerde Apple ile Prepear arasındaki sürtüşmenin hangi boyutlara ulaştığını göreceğiz.

MSI reklamı
Devamını oku