Sosyal medya

Yazılım

Android 11, halka açık son betasını aldı!

Android 11

Android 11, halka açık son betasına kavuştu. Yakın zaman içerisinde stabil versiyonun da Pixel cihazlar başta olmak üzere dağıtıma çıkması bekleniyor.


İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi MIX 4, 11 Ağustos’ta tanıtılabilir!

reklam
MSI reklamı

Google, Android 11 işletim sistemi için böylelikle toplamda 3 beta yayınlamış oldu. Yayınlanan son betayla birlikte, sürüm son haline erişmiş oldu. Kararlı sürümün, 8 Eylül tarihinde yayınlanması bekleniyor. Eğer, Google tarafından satışa sunulan Pixel 2 ailesinden Pixel 4 ailesi arasındaki herhangi bir cihaza sahipseniz Beta 3’ü indirip, deneyebilirsiniz.

Son dakika değişiklikleri ve küçük hataların düzeltilmesi dışında firma tarafından herhangi bir düzeltme gelmezse, Beta 3’ün artık Android’in olgunlaşmış bir versiyonu olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Android 11 Beta 3’ü nereden indirebiliriz?

Android 11 Beta 3 güncellemesini indirmek için, buradaki linke tıklamanız ve sayfanın altında yer alan butona basmanız ve uyumlu cihazları görüntülemeniz lazım. Eğer cihazınız uyumlu ise, mevcut beta versiyonunu cihazınıza indirip kurabilirsiniz. Tüm uyumlu cihazlar için:

  • Pixel 2
  • Pixel 2 XL
  • Pixel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL
  • Pixel 4
  • Pixel 4 XL

Android 11’in kararlı versiyonu için de tarihler sızdırıldığından dolayı 8 Eylül tarihine kadar beklemeyi tercih edebilirsiniz. Beta versiyonu kurduğunuz takdirde, kararlı sürüme geçmek için telefonunuzu sıfırlamınız gerektiğini unutmayın.

Yeni sürüm neleri değiştirecek?

Yeni sürüm güncellemesiyle birlikte yeni bildirim merkezi özellikleri, “Baloncuklar” ile daha gelişmiş mesajlaşma sistemi ve Uçuş Modu açıkken telefonu kullanabilme gibi özellikler kullanılabilir hale gelecek. Tüm özellikler hakkında bilgi almak için ilgili haberimizi okuyabilirsiniz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılım

OnePlus Mesajlar uygulaması Google Play Store’a geliyor!

Yazan:

OnePlus message

OnePlus, OxygenOS’in stok uygulamalarını Android’in uygulama mağazasına getirmeye devam ediyor. Bugün şirket, OnePlus Mesajlar uygulamasını Google Play Store’da yayınlamaya başladı.


İlginizi çekebilir: OnePlus 8T çıkış tarihi Amazon sayesinde belli oldu!

reklam
MSI reklamı

OnePlus, stok uygulamalarında yaptığı güncellemeleri kullanıcılara daha hızlı verebilmek için OxygenOS’in çoğu uygulamasını Play Store’da yayınlamıştı. Örneğin şu anda Hava Durumu ve Notes uygulamaları Play Store’da bulunabiliyor.

Bunun aslında eski model OnePlus kullanıcıları için bir yönüyle avantajı var. Uygulama güncellemeleri tüm OnePlus telefonlara geldiği için, doğal olarak OxygenOS 11′in tasarım dilini de deneyimleyebiliyorsunuz. Şirket şimdi OnePlus Mesajlar uygulamasını Play Store’da yayınladı. Bu sürüm, Mesajlar uygulamasına birkaç küçük değişiklik de ekliyor.

OnePlus Mesajlar, Play Store’a geliyor!

OnePlus Mesajlar

OnePus Mesajlar uygulamasında hayatı inanılmaz derecede kolaylaştıran en önemli özellik, kullanıcıların gelen bildirimlerdeki güvenlik kodlarını veya şifreleri tek dokunuşla kopyalayabilmesi. Google’ın kendi Mesajlar uygulamasında da yer alan bu özellik, OTP olarak gelen şifreleri mesajın içeriğine girmeye gerek kalmadan kopyalayabilmenizi sağlıyor. Örneğin Instagram’ın size gönderdiği güvenlik kodunu, bildirim penceresinde görüp mesaja girmeden oracıkta telefonunuzun panosuna kopyalayabiliyorsunuz.

OnePlus Mesajlar ayrıca, mesajlarınızı birkaç kategoriye göre sıralayan yeni bir mesaj düzenleme sistemine de sahip. Böylelikle iş ve kişisel mesajlarınızı bildirim penceresinde dağınık olmadan görebilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca, önemli bilgileri bir bakışta okunması kolay ve temiz bir biçimde görüntüleyebilen yeni bir kart formatına da Mesajlar uygulaması sayesinde erişebilirsiniz. Elbette ki bu özelliklere tüm OnePlus akıllı telefon modelleri erişebilecek.

Şu an için erken erişime açılan uygulama, henüz genel kullanıma uygun değil. Dolayısıyla Play Store’da arattığınızda bulamayabilirsiniz; ancak buradaki bağlantı üzerinden OnePlus telefonunuza yükleyebilir ve güncellemeleri de takip edebilirsiniz. Yakın zamanda ise OnePlus Mesajlar tüm kullanıcılar için yayınlanacak.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Yazılım

OnePlus Buds uygulaması, OnePlus dışındaki telefonlara geliyor

Yazan:

OnePlus Buds

OnePlus, kullanıcılara kulaklıklarını yönetebilme olanağı sağlayan Buds uygulamasını kendi akıllı telefonları dışında diğer Android cihazlara da getireceğini açıkladı.


İlginizi çekebilir: OnePlus Nord 10 5G özellikleri sızdırıldı!

reklam
MSI reklamı

OnePlus, bu ayın başlarında, kullanıcıların OnePlus Buds kulaklıklarını tek bir yerden yönetebilmelerini mümkün kılan aynı adda bir uygulama kullanıma sunmuştu. Hatta şirket, bununla da kalmayıp Buds’ı telefonlara gizliden gizliye yüklemişti. Bu hamlesinden dolayı eleştirilerin odağında olması bir yana, Buds uygulaması şu an yalnızca OnePlus telefonlarda çalışabiliyor. Bu durum farklı marka akıllı telefon kullananlar için ise haliyle çok önemli bir dezavantaj yaratıyor.

OnePlus Buds, diğer Android telefonlara geliyor!

OnePlus Buds

Bu hafta OnePlus, bu dezavantajı ortadan kaldırmak amacıyla, bazı eski modelleri de dahil olmak üzere, Buds’ı diğer Android telefonlar için kullanıma sunacağını söyledi. Böylelikle OxygenOS’li bir Android telefona sahip olmayan Buds kullanıcıları, kulaklıklarını artık kendi telefonlarından da yönetebilecek.

HydrogenOS (OxygenOS’in Çin sürümü) forumlarında kullanıcıların sorularını cevaplayan bir OnePlus yetkilisinin açıklaması şu şekilde:

Soru: Buds, OnePlus dışındaki telefonlarla veya OnePlus 6’dan önceki telefonlarla kullanılabilir mi? Çift dokunma işlevini özelleştirebilir ve kulaklık aygıt yazılımını yükseltebilir misiniz?

Cevap: Gelecekte OnePlus Buds’ı, OnePlus 3 / 3T / 5 / 5T’nin yanı sıra Android 6.0 ve üstü ile çalışan tüm Android telefonlarda, OnePlus ses aksesuarlarının yönetilebileceği özel bir uygulama olarak sunacağız. Ek olarak çift ​​dokunma işlevi ve kulaklık için yazılım güncellemesi de vereceğiz.

Açıklamadan da anlaşıldığı üzere OnePlus’ın diğer Android telefonlar için sunacağı Buds uygulaması sayesinde kullanıcılar çift dokunma işlevlerini yönetebilecek ve kulaklıkların yazılım güncellemelerini yapabilecek. Yani OnePlus, Buds’ı diğer telefonlara deneyim bakımından eksiksiz bir biçimde getirecek.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Apple

Safari 14, macOS Catalina ve Mojave için yayınlandı!

Yazan:

Apple, macOS Big Sur ile çıkması beklenen Safari 14 güncellemesini macOS Catalina ve macOS Mojave için resmen yayınladı. Mac kullanıcıları, Safari’nin yeni sürümünü bugünden itibaren indirebiliyorlar.


İlginizi çekebilir: Apple AirPods Studio ile alakalı yeni görüntüler ortaya çıktı!

reklam
MSI reklamı

Apple, 2020′nin ilerleyen günlerinde betadan çıkış nihai sürümünün yayınlanması beklenen macOS Big Sur güncellemesinden evvel, yeni Safari’yi macOS Catalina ve macOS Mojave için kullanıma sundu. Safari 14, tarayıcıdaki sekmelerin kullanışlılığını artırmanın yanı sıra, yeni bir gizlilik raporu ve başlangıç sayfası için ek özelleştirme seçenekleri sunuyor.

Safari 14 ne özellikler getiriyor?

Safari 14 macOS Catalina macOS Mojave macOS Big Sur

14. sürümüyle beraber yeniden tasarlanan Safari’de göze çarpan ilk değişiklik, kapsamlı bir gizlilik raporu özelliği oldu. Mac kullanıcıları, Safari 14 sayesinde ziyaret ettikleri her web sitesindeki izleyicileri tüm ayrıntılarıyla birlikte görüntüleyebiliyor ve gizlilik noktasındaki diğer raporlara ulaşabiliyor. Ayrıca Apple, Safari 14′le beraber, siteler arası komut dosyası saldırıları ve rastgele kod yürütme ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere WebKit’teki çeşitli hataları ve güvenlik açıklarını da ortadan kaldırdı.

Ek olarak güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra bu güncellemede Safari, artık resmi olarak Adobe Flash Player desteğini de tamamen sonlandırmış durumda. Yalnız bazı Safari 14 özellikleri, yalnızca macOS Big Sur sürümünde çalışabiliyor. Örneğin Mac’ler için uzun süredir beklenen 4K HDR video desteği ve yerleşik çeviri gibi özellikler macOS Big Sur dışında hiçbir macOS sürümünde çalışamıyor.

Safari14 güncelleme notları

◾ Yeni sekme çubuğu tasarımıyla ekranda daha fazla sekme gösteriliyor.
◾ Özelleştirilebilir başlangıç ​​sayfası, bir arka plan resmi ayarlamanıza ve yeni bölümler eklemenize olanak tanır.
◾ Gizlilik Raporu, Intelligent Tracking Prevention tarafından engellenen siteler arası izleyicileri gösterir.
◾ Safari, gelişmiş güvenlik için Adobe Flash desteğini kaldırır.

Safari 14 güncellemesini hemen şimdi Sistem Tercihleri’ne gidip “Yazılım Güncelleme” bölümünden Mac’inize yükleyebilirsiniz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu