Sosyal medya

Konu dışı

Yerli kripto para borsası “Ascoindex” hizmete girdi

ASCOIndex Logo
Darüşşafaka

A&S Yatırım Holding bünyesinde kurulan ve %100 Türk sermayeli kripto para borsası Ascoindex, kripto para yatırımcıları için hizmete açıldı.


İlginizi çekebilir: VIPER Fiyatı Neden Düştü?


Ascoindex, hem yerli hem güvenli

3 ayrı siber güvenlik şirketiyle birlikte yoluna devam eden Ascoindex, aynı zamanda tamamen yerli sermayeyle kurulmuş bir oluşum durumunda. Ascoindex’in günlük işlem hacmi hedefiyse, 1 milyar TL. 7 gün 24 saat boyunca işleme açık olacak olan Ascoindex’te dileyen kullanıcılar herhangi bir zaman diliminde dilediği gibi kripto para yatırımlarını yönetebilecek. Ek olarak; kesintisiz olarak canlı destek hizmeti de kullanıcılar için Ascoindex’te mevcut olacak. Her türlü tedbir düşünülerek 3 farklı güvenlik çözümleri şirketinin kontrolünde hizmet veren borsa, ilk iki hafta 6, sonra ise toplam 26 kripto para birimiyle işlem görecek.

A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş, halihazırda Akbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile anlaştıklarını kaydederek, “Merkez Bankası da gerekli mevzuatları hazırlıyor. Bizim gibi borsaları ruhsatlandıracak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) da başvurumuzu yaptık. Elektronik para lisansını alıyoruz. Visa ve Master Card ile de anlaştık” dedi. İşin en hassas noktasının güvenlik olduğuna dikkat çeken Uğur Akkuş, şu bilgileri verdi: “Bizim rakiplerimizden en büyük farkımız merkezimizin Türkiye’de olması. Biz tam 3 siber güvenlik şirketi ile birlikte çalışıyoruz. Sistemimize sürekli testler yapılıyor. Transferde yavaşlama, hacklenme, sistem donması vs. gibi en çok şikayet alınan konulara karşı önlemlerinizi üst düzey aldık. Bizde bu tür sorunlar asla olmayacak. Ayrıca rakiplerimizden çok daha hızlıyız ve kolay ulaşılabiliriz.”

reklam
Aorus reklamı
Uğur Akkuş (1)

A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş

İlk ay komisyon alınmayacak

Uğur Akkuş, İlk 1 ay sıfır komisyonla hizmet vereceklerine de vurgu yaparak şöyle konuştu: “Komisyon oranlarımız piyasadaki diğer borsalardan da %20 daha ucuz olacak. Ascoindex’in mobil uygulaması hazırlanıyor. Şu anda mobilde web görünümüyle indirilebiliyor. 15 gün sonra herkes telefonuna App olarak da indirebilecek. Borsamızda başlangıçta ticarete açılacak coinler: TRY Market: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Link, UniSwap, USDT (Tether) olarak belirlendi.”

İlk 3 ayda günlük 300 milyon TL’lik işlem hacmi hedefledikleri anlatan Uğur Akkuş, 3 aydan sonra ise sene sonuna kadar bu işlemin günlük 1 milyar TL’ye, 1 yılın sonunda da günlük 2 milyar TL’ye çıkacağını öngörüyoruz” açıklamasında bulundu. Akkuş’un verdiği bilgiye göre Türkiye, kripto para yatırımında AB’de birinci, dünyada ise dördüncü sırada yer alıyor. Türkiye’de dönen günlük işlem hacmi ise 7-9 milyar TL arasında. Pandemi ile birlikte ise kripto paralara olan talep %60 civarında arttı.

Yeni kripto para yatırımcılarına özel eğitimler

Yatırımcılara A’dan Z’ye kripto borsası ve yatırım eğitimi de vereceklerini kaydeden Akkuş, eğitim içeriğini şöyle açıkladı: “Yatırımcılar için web sitemize üye olan arkadaşlarımıza eğitim günleri bildirilecek. Oraya online olarak kayıt oluşturacaklar ve hafta sonu belirli saatlerde o kayıttan online olarak eğitime katılabilecekler.  Eğitimde ‘kripto para nedir’, ‘dijital para nedir’, ‘hangi para birimleri mevcuttur’, ‘yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir’ gibi konular üzerinde durulacak.”

Ascoindex’in bir sonraki hedefiyse Amerika Birleşik Devletleri

Uğur Akkuş, bu borsanın ABD’de ayağını da yaz mevsiminde kuracaklarını ifade ederek; “Ayrıca yerli kripto para birimi çıkarmak için de çalışmalarımız sürüyor. En kısa sürede bunun da müjdesini vereceğiz” sözlerinde bulundu.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konu dışı

Ticaret Bakanlığı, Influencerlar İçin Yeni Düzenleme Getirdi

influencer ticaret bakanlığı düzenleme
Darüşşafaka

Sosyal medya platformlarının toplum içinde yaygınlaşması, “influencer” denilen yepyeni bir mesleği de ortaya çıkardı. Hatta şuanda farklı mecralarda o kadar çok influencer var ki, konuyla ilgili düzenlemeye gidilmesi kaçınılmaz bir hale geldi. Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni düzenlemeyle, artık influencerlar, yeni düzenlemelere tabi olacak.


İlginizi çekebilir: Türkiye’nin ilk influencer pazarlama akademisi açıldı


Influencer nedir? Nasıl influencer olunur?

Influencerlık, yani sosyal medya etkileyiciliği, belli konularda (bilirkişi olduğu varsayılan veya varsayılmayan!) kişilerin toplum ve hedef müşteri kitlesi üstündeki yönlendirme potansiyelinin reklam amaçlı kullanılması diyebiliriz. Sosyal medya kullanımının toplum içinde yaygınlaşması da, influencerlık mesleğinin daha da göz önünde olmasına sebep oldu.

influencer

reklam
Aorus reklamı

Influencer nasıl olunur sorusuna gelirsek de; aslında bunun kesin bir yolu veya yöntemi yok. Bazen ne kadar saçmaladığınız bazen de ne kadar saçmalamadığınıza göre, toplum tarafından takip edilen biri olmanız size influencerlığın kapısını açacaktır. Örneğin bir influencer olmak için milyonlarca kişi tarafından takip edilen biri olmanıza da gerek yok. Diyelim teknoloji alanında bilgili ve yetkin olduğuna inanılan birisiniz. Bu durumda, teknolojiyle ilgilenen ve tüketici elektroniği sektöründe bir satın alma gerçekleştirmek isteyen binlerce insan muhtemelen sizi takip ediyor olacaktır. Bu da, hedef kitlelerine hitap ettiğiniz için teknoloji firmalarının gözünde sizi bir influencer yapacaktır. Tabi ki teknoloji sektöründe bir influencer olmanız örneğin bir yoğurt markasının veya t-shirt mağazasının size sponsor olmasına engel değil. Öte yandan, teknolojiden hiç anlamayan biri olmanız da bir teknoloji şirketinin sizi influencer kategorisine dahil etmesine engel değil. Yani teknolojiden anlamayan bir insan olmanız, bir markanın yeni piyasaya sunduğu akıllı saatinin tanıtımında sizi reklam yüzü olarak kullanmayacağı anlamına gelmez.

Influencerların hayatımızdaki etkisi ne?

Influencerlarla ilgili yayınlanan yeni yönetmeliğe geçmeden önce, influencerlığın hayatımıza etkisini de konuşmamız gerek diye düşünüyorum. Sonuçta insanların tüketim alışkanlıkları ve satın alma kararlarını verirken yaşadıkları süreçler de değişiyor. Artık televizyonlarda görülen reklamlardan ziyade, sosyal medyada görülen reklamlar daha etkili olmaya başladı. Bu gibi reklamların birincil unsuru da influencerlar. Örneğin bir kulaklık satın almayı düşündüğünüzü hayal edin ve vakit geçirdiğiniz bütün sosyal medya mecralarında takip ettiğiniz insanların tam da o Çinli markanın yeni satışa çıkardığı kulaklığı kullanmaya başladığını hayal edin. Etkilenirdiniz değil mi? Sonuçta bu yeni çıkan kulaklık gerçekten güzel bir kulaklık olmasa bu kadar çok popüler insan bu kulaklığı kullanıyor olmazdı değil mi? Evet belki de bu durum size Çiftlik Bank veya Thodex gibi platformlara dahil olan insanları hatırlatmış olabilir; fakat konumuz bu değil tabi ki. Sonuç olarak bu kadar çok insanın, ekonomik olarak güçlü olan bu markanın ürünlerini sürekli olarak övdüğünü ve satın almanız gerektiğini telkin ettiğini düşünün. Bu durum, gerçekten kaliteli ürünün öne çıkmasını değil de, daha çok reklam yapan markanın ürününün öne çıkmasını sağlayacaktır. Belki de satın aldığınız o kulaklığın yarı fiyatına, çok daha iyi bir seçenek mevcuttur. Bütün bu olasılıklar her zaman için mevcut fakat bu sadece iyimser bir yaklaşım.

Negatif yaklaşacak olursak, influencerların toplum sağlığını tehdit ettiğini bile gördük. Örneğin influencer bir doktorun, “Türklere koronavirüs bulaşmıyor!” dediği günleri hatırlayın. Veya bazı ünlü isimlerin, Covid-19’a karşı geliştirilmiş sözde etkili olan bir ilacı topluma pazarlamaya çalıştıklarını da unutmamışsınızdır diye tahmin ediyoruz. İşte bütün bunların da önüne geçilmesi gerekiyor. Yeni düzenlemeyle, umarız artık bu gibi durumların önüne geçilebilir.

oytun erbaş

Sosyal medya influencerları için hazırlanan yeni düzenleme neler içeriyor?

Sosyal medya etkileyicisinin yükümlülüğü

MADDE 6 –  (1) Sosyal medya etkileyicisi:

 1. a) Henüz deneyiminin bulunmadığı bir mal veya hizmete ilişkin, tüketiciler nezdinde o mal veya hizmeti onaylayacak ya da deneyimlediği algısı yaratacak şekilde ticari reklam amacıyla paylaşımda bulunamaz.
 2. b) İlgili mevzuatına aykırı olacak şekilde bir mal veya hizmete ilişkin sağlık beyanında bulunamaz.
 3. c) Bir mal veya hizmete ilişkin nesnel, ölçülebilir, sayısal verilere dayanmayan ve ispatı mümkün olmayan bilimsel araştırma ve test sonuçları hakkında iddialarda bulunamaz.

ç) Doktor, diş hekimi, veteriner hekim ve eczacılar ile sağlık kuruluşları tarafından sunulan mal veya hizmetlere yönlendirmede bulunamaz, bu mal veya hizmetlerin tanıtımını yapamaz.

 1. d) Kendisine reklam veren tarafından hediye edilmiş bir mal veya hizmeti kendisinin satın aldığı izlenimi oluşturamaz.
 2. e) Bir mal veya hizmetin ticari reklamına ilişkin herhangi bir reklam verenden maddi kazanç ve/veya ücretsiz ya da indirimli mal veya hizmet gibi faydalar sağladığı süre boyunca kendisinin sadece bir tüketici olduğu izlenimi oluşturamaz.
 3. f) Herhangi bir malın ticari reklamında, efekt veya filtreleme uygulamalarını kullanması durumunda görüntünün filtrelendiğini açıkça belirtir.
 4. g) Sosyal medya aracılığıyla bir mal ve/veya hizmet hakkında iletişim kurmak için sistematik olarak sahte veya var olmayan kimlikleri toplu olarak oluşturamaz ve/veya kullanamaz.

Bu gördüğünüz maddeler, bütün sosyal medya platformları için genel anlamda geçerlidir.

Peki yeni düzenleme, Youtube gibi mecralardaki influencerlar için neleri kapsıyor

YouTube ve Instagram TV gibi video paylaşım mecralarında yapılan reklamlar ile canlı yayın niteliğinde olan paylaşımlarda, video içinde sürekli olarak veya videonun başlığında ya da açıklama kısmında veya ilgili reklamın geçeceği bölümün başında tüketicileri “daha fazla oku” gibi bir alanı tıklamak zorunda bırakmadan yazılı ve sözlü olarak aşağıda belirtilen açıklamalardan en az birine yer verilir:

 1. “Bu video [reklam veren] reklamlarını içermektedir.”
 2. “Bu video, [reklam veren] ile ücretli işbirliğini içermektedir.”
 3. “[Reklam veren]’in destekleri ile.”
 4. “Bu ürünleri [reklam verenden] hediye olarak aldım.
 5. “Ürünleri bana gönderdiği için [reklam verene] teşekkürler.”

Podcast influencerları da unutulmamış

Podcast mecrasında yapılan reklamlar

Podcast aracılığıyla yapılan reklamlarda yayının başında, ortasında ve sonunda, yazılı ve sözlü olarak aşağıda belirtilen açıklamalardan en az birine yer verilir:

 1. “Bu podcast, [reklam veren] hakkında reklam içerir.”
 2. “Bu podcast, [reklam veren] ile ücretli bir işbirliğinden oluşmaktadır.”
 3. “[Reklam veren]’in destekleri ile.”
 4. “Ürünleri (podcastimde bahsettiğim) [reklam verenden] hediye olarak aldım.”
Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Konu dışı

Tivibu,17 Mayıs’a kadar herkese açık olacak!

bedava tivibu türk telekom
Darüşşafaka

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’da tüm kanallar ve ‘Evden de Güzel’ klasöründeki filmler, 17 Mayıs’a kadar hiçbir ücret ödenmeden, bütün kullanıcılar tarafından izlenebilecek.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom ’dan tam kapanmada ücretsiz hizmetler!


Tivibu’dan, evde kalmayı eğlenceli hale getirebilecek hamle!

Aramızda hala online dizi, film veya TV izleme platformlarına üye olmayan veya üye olmayı düşünenler vardır diye tahmin ediyoruz. Bu platformlar arasında öne çıkan Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu da, bünyesinde yer alan, sinema, spor, belgesel, çocuk, yaşam, eğlence ve müzik içerikli 140’tan fazla yerli-yabancı TV kanalını 17 Mayıs gün sonuna kadar tüm kullanıcılara bedelsiz olarak açıyor. Tivibu’nun ‘Evden de Güzel’ klasöründeki maceradan bilim kurguya, çocuk filmlerinden yerli yapımlara kadar 170’ten fazla film de aynı dönemde ek ücret ödenmeden izlenebiliyor. Ayrıca “Kırmızı Halı” klasöründeki kampanyalı sekiz film de, sembolik bir rakam olarak sadece 99 kuruşa seyredilebilecek.

‘Evden de Güzel’de, aksiyon, komedi ve çocuk filmleri yer alıyor

Aksiyon ve bilim kurgu sevenler için “Bad Boys: Her Zaman Çılgın”, “Bloodshot: Durdurulamaz Güç”, “Başlangıç”, “Charlie’nin Melekleri”, “Avatar” gibi yapımlar Mayıs ayında öne çıkıyor. “Harry Potter Serisi”, “Oyuncak Hikayesi 4” ve “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin” filmleri de çocuk izleyicileri için Tivibu’da yerini almış durumda. Yerli sinemada ise “Eyvah Eyvah” ve “Çakallarla Dans” gibi komedi serilerine ek olarak; “Atla Gel Şaban” ve “Kapıcılar Kralı” gibi Kemal Sunal klasikleri de Evden De Güzel seçkisinde yer alıyor. Fakat tam kapanma dönemi için Tivibu platformunu herkesin kullanımına açan Türk Telekom, bununla da sınırlı kalmamış. Oscar ödüllü, izleyicilerin belleğinde yer etmiş filmleri izleyebilmek için de Tivibu’da “Kırmızı Halı”da 2020’nin en çok konuşulan filmlerinden 4 Oscar’lı “Parazit” ile bu yıl En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Şarkı Oscar’ını kazanan “Judas and the Black Messiah” ve En İyi Görsel Efekt Oscar’ını alan “Tenet” öne çıkıyor.

reklam
Aorus reklamı

tenet

Çocuklar için 48 farklı seri

Pandemi sürecini en zorlu şekilde geçirenler de çocuklar oldu. Evde kapalı kaldıkları için canları sıkılan çocuklar için tam kapanma sürecinde bu gidişatı değiştirmek isteyen Türk Telekom, Tivibu üzerinden Seç İzle Çocuk’ta 48 farklı seriyi ücretsiz olarak çocuklar için sunuyor. Çocukları da unutmayan Türk Telekom, Seç İzle Çocuk’ta “Oscar Çöllerde”, “Hızlı Ayaklar”, “Luna’nın Bilim Dünyası”, “Olly The Little White Van”, “Neşeli Dünyam”, “Maceracı Yüzgeçler” ve “Peter Pan’ın Yeni Maceraları” gibi 48 farklı seride 1500’den fazla bölümü izleyebiliyor.

maceracı yüzgeçler

Türk Telekom’a, Tivibu platformunu hem yetişkinlere hem çocuklara bu tam kapanma döneminde ücretsiz olarak sunduğu için teşekkür ederiz. Bize kalırsa bu hamle, tam kapanma sürecinde canı sıkılan ve ne yapsam diye düşünen birçok kişinin Tivibu’yla tanışmasını sağlamanın yanı sıra; insanların eğlenceli vakit geçirmesine de katkıda bulunacaktır.

Ne izlesem diye düşünenlere tavsiye, 4 Oscar ödülü almış bir yapım: “Parazit”

Güney Kore sinemasının son dönemde en çok dikkat çeken filmlerinden biri olan Parazit; 4 Oscar ödülü alarak ülkesine büyük bir başarı ve prestij kazandırmıştı. 2019 yılında vizyona giren film, Koreli fakir bir ailenin, zengin bir ailenin yanında iş bulmasıyla başlıyor. Zamanla bu zenginliğin büyüsüne kapılan aile, aç gözlülük ile ister istemez hatalı seçimler yapmaya başlıyor ve işler çok karmaşık bir hal alıyor. Mizah ve gerilim filmde bir arada başarılı bir şekilde sunulurken; toplum arasındaki sınıflaşma da çok başarılı bir şekilde gözler önüne serilmiş. Film Güney Kore’de geçmesine rağmen, her toplumda ayrı sınıflar arasında yaşanan ortak sıkıntılara da dikkat çektiği için, sizler de gerek ülkemizden, gerekse başka kültürlerden birçok ortak paydayı yakalayacaksınızdır diye tahmin ediyoruz.

parasite

Bize kalırsa, Tivibu’nun ücretsiz olduğu süre boyunca izlemek için güzel bir seçim olan Parazit, orijinal adıyla “Parasite”; eğer hala izlemediyseniz bize kalırsa tam kapanma döneminde Tivibu üzerinde göz atmanız gereken yapımlardan biri. Bizler de, bu gibi değerli filmleri ve birçok TV kanalını tam kapanma döneminde insanlara ücretsiz sundukları için Türk Telekom’a ve Tivibu’ya teşekkür ediyoruz. Umarız daha çok markadan ve platformdan yapılacak benzer hamleleri de yakın zamanda görme şansına sahip oluruz.

Parazit

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Konu dışı

BenQ, Dünyanın İlk 4K HDR 16ms Oyun Projektörü TK700STi 4K Modelini Satışa Sundu!

BenQ TK700STi 4K
Darüşşafaka

Oyuncu monitörlerine olan talep çok fazla olsa da; üreticilerin gözden kaçırdığı ve henüz piyasada göremediğimiz ayrı bir segment var, “oyun projektörleri”. BenQ, yeni modeli TK700STi 4K oyun projektörü ile yeni bir oyun projektörü segmentinin ilk adımını attı. Kullanıcılara monitörlerden daha fazlasını sunmayı amaçlayan BenQ, 16 ms düşük input lag değeriyle beraber,  4K çözünürlük kombinasyonunu yeni projektöründe sunuyor.


İlginizi çekebilir: BenQ GS2 inceleme | Çok amaçlı projeksiyon cihazı!


BenQ’dan yenilikçi hamle

2020 yılında Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika’da arka arkaya üç yıl boyunca 4K projektör segmentinde pazar payı olarak 1.liğe ulaşan BenQ, bu ürünün lansmanı ile tüketicilerin değişen taleplerine cevap vermek ve yaşamlarına yenilikler getirerek; ve ev sineması, yayın ve oyun ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli ürün segmentleriyle zenginleştirme konusundaki kararlılığını gösterdi diyebiliriz. Şirketin, her zaman için inovasyon kovalayan bir yapıda olması da; ürün çeşitliliğini artırarak birçok pazarda 1. sıraya oturmasına katkıda bulunmuş durumda. BenQ’nun bu yenilikçi anlayışının en yeni ürünü de, TK700Sti 4K oyun projektörü.

tk700sti-right30 (1)

reklam
Aorus reklamı

Pandemi nedeniyle uygulanan karantinalar ve seyahat kısıtlamaları da tüm dünyada görsel eğlence tüketiminin yöntemlerini değiştirmeye başladı. Ailece evde kalınan durumlardaysa televizyonlar ve monitörler yetersiz hale geldi. Diğer bir deyişle Covid-19 pandemisi, projeksiyon cihazlarının altın çağının başlamasına önayak oldu. Ek olarak; evde kalınan süreçte video oyunlarının hem satışları hem de oynanma süreleri oldukça arttı. BenQ da, bu artan talebe cevap vermek amacıyla yeni bir segment açan bu projektörü üretmek için bugüne kadar edindiği görüntüleme teknolojisi uzmanlığını ve yeni nesil oyun deneyimini bir araya getirerek; TK700Sti 4K oyun projektörünü üretti.

TK700Sti 4K oyun projektörü neler sunuyor?

TK700STi 4K, Ultra HD çözünürlükte 16 ms giriş gecikmesi ve kullanıcılara FPS, RPG ve spor oyunları olmak üzere çok çeşitli seçeneklere erişim sağlayan HDR oyun uyumluluğu sunabiliyor.

BenQ Türkiye Ülke Müdürü Ergin Yavuzol, TK700STi 4K ile ilgili olarak; “Tüketici eğlence alışkanlıkları salgın sırasında çok hızlı bir şekilde gelişti ve gerçekten birinci sınıf yaşam tarzı teknolojisine olan artan talep, kalıcı bir eğilim haline geldi. Üç yıl üst üste 4K projektör segmentinin bir numaralı oyuncusu olarak BenQ, bu müşteri beklentilerini ve daha fazlasını karşılayan ve oyuncular için daha önce hiç görülmemiş bir sürükleyici deneyim sağlayan TK700STi ile yeni bir oyun projektörü segmenti başlatmaktan gurur duyuyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

tk700sti-front30

BenQ TK700STi 4K oyun projektörü, 3.000 lümen parlaklık, % 96 Rec.709 ve HDR oyun uyumluluğu gibi özelliklere sahip. Kullanıcılar, 2d keystone ve dijital döndürme ayarına sahip bu projektörü her odaya sığdırıp; görüntü ayarlarını da diledikleri gibi optimize edebiliyorlar. Cihaz ayrıca 1,99 metre mesafeden 100 inç ekranda 4K UHD 8,3 milyon piksel çözünürlükte görüntüler sunabiliyor. BenQ TK700STi 4K, League Of Legends, CS GO gibi rekabetçi oyunlar oynayan oyuncular için, 4K çözünürlükte ve 60Hz yenileme hızında minimum 16 ms yanıt süresi sunan “hızlı mod” seçeneğiyle de oyun deneyimini büyük ekranda düşük gecikme süreleriyle sunabiliyor.

BenQ’nun sunabildiği bu yanıt süresi, ev aydınlatma koşullarından bağımsız olarak 4K çözünürlük, görüntü netliği ve canlı HDR renginden ödün vermeden görülebilecek en düşük gecikmeli değer. Özel olarak tasarlanan üç FPS, RPG ve SPG (Spor Oyunu) modu, kullanıcılara farklı oyun türleri için görsel, işitsel ve gecikme ayarları üzerinde kontrol sağlama imkanı sunuyor. TK700STi 4K, hem yeni çıkan oyunlarla hem de klasik AAA oyunlarla uyumlu olarak çalışabiliyor ve PlayStation serisi, Xbox serisi ve Nintendo Switch ile eşleştirilebiliyor. Ayrıca TK700STi 4K oyun projektörünün filmler, müzik, spor ve oyunlar için özelleştirilmiş ses modları  ve dahili olarak bulunan 5W gücünde bir hoparlörü mevcut. Cihazın ses sistemi de, BenQ CinemaMaster Audio +2 tarafından desteklenmekte.

tk700sti-front

BenQ TK700STi ayrıca, kullanıcıların Android TV için Google Play Store’a erişmelerine ve film, TV programı, canlı spor, haber, oyun ve müzik içeriğine ulaşabilmelerini sağlayan Google sertifikalı Android TV’ye uyumlu olarak geliyor. Kablosuz projeksiyon özelliği de, kullanıcıların Android veya iOS cihazlarından hızlı bir şekilde projeksiyonlarına bağlanmasını sağlıyor.

Dileyen kullanıcılar, BenQ’nun TK700Sti 4K modelini kısa bir süre içinde satın alabilecekler. Cihaz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız da; buraya tıklayarak BenQ’nun resmi sayfasına ulaşabilirsiniz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku
Darüşşafaka

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler