Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Yerli akıllı telefonlar piyasaya hareketlilik getiriyor

Yerli malı teknoloji cihazları ülkemizde bir trend haline gelmeye başladı. Ekonomi politikalarıyla da desteklenen “yerli üretim” yarışı otomotiv, beyaz eşya, inşaat, sağlık teknolojileri gibi her alanda önem kazanmaya başladı.

Son dönemde özellikle son kullanıcıya hitap eden teknoloji ürünlerinin yerli olarak üretilmesi, ülke ekonomisi açısından da oldukça pozitif bir etki yaratacaktır.

Cari açığı oluşturan kalemler arasında başı çeken son kullanıcı ürünü hiç şüphesiz akıllı telefonlar. Bu bilgiden hareketle yerli akıllı telefon üretimi için çalışmalara başlanmıştı. İlk yerli telefon olan Turkcell T40’tan sonra, yerli telefonlar kervanına Vodafone da, Vodafone Blade V isimli telefonuyla katılıyor.

turkcell-t40-tasarim

Vodafone Türkiye, 2013-2014 mali yılı yarıyıl finansal sonuçlarını değerlendirdiği basın toplantısında ilk kez Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt tarafından duyurulan Blade V, Vodafone’nun da ilk yerli üretim akıllı telefonu olması yönüyle önem arz etmektedir. Aralık ayında Türkiye’de piyasaya sunulacak Vodafone Blade V adlı cihaz, Vodafone Türkiye’nin “herkes için teknoloji” vizyonu doğrultusunda fiyat performans açısından avantajlı öneriler ile tüketiciler ile buluşacak.

vodafone-tr-akilli-telefon

Yerli telefonların özellikle hesaplı olmasının pazarda geniş yer bulmasını kolaylaştıracağı düşünülmektedir. Yerli akıllı telefonun bir adım ötesi de yerli uygulama geliştirme süreçlerinin hareketlenmesidir. Bu yolla da ülke ekonomisine ciddi katkılar sunma imkanı doğacaktır.

Telekomünikasyon sektöründeki öncülük ettiği  “yerli üretim” hamlesinin, ülke ekonomisi ve cari açığın kapatılması açısından diğer sektörlerde de devam ettirilmesi gerekmektedir.

İnceleme: Turkcell T40

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir