Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Xiaomi yeni 200W ve 120W Kablosuz Şarj Teknolojisini Duyurdu!

xiaomi

Bugün Xiaomi, teknoloji dünyasında devrim sayılabilecek bir atılım yaptı. Bu sefer şirket, bir telefonu hem kablosuz hem de kablolu şarjda sırasıyla 15 ve 8 dakika şarj etme konusunda yeni bir dünya rekoruna sahip oldu!


Bakmakta fayda var: Xiaomi-ABD mahkemesinde son karar açıklandı!


Xiaomi’nin 2021 yılında piyasaya sürdüğü yeni Mi 11 ailesinden içerisinde 4000 mAh pil ile gelen Xiaomi Mi 11 Pro, 200W hızlı şarj teknolojisini kullanarak kablolu şarj şeklinde sadece 44 saniyede %10′a ulaşabiliyor. Ayrıca bununla da kalmıyor, 3 dakikada %50‘ye ulaşıyor ve sonunda 8 dakikanın altında %100 tam şarj oluyor.

xiaomi
Xiaomi ayrıca 120W kablosuz şarj yuvası kullanarak aynı telefonu sergiledi. Bir dakikada %10’a, 7 dakikadan daha kısa sürede %50’ye ve son olarak da 15 dakikada %100’e ulaşabildi ki buşimdişye kadar kablosuz olarak yapılan testlerdeki en hızlı sonuç olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, çoğu telefon markası gibi Xiaomi’de buna en uygun isim olarak HyperCharge adını verdi, ancak gelecekte ticari olarak piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadıkları konusunda kesin bir bilgi yok.

 

 

Bildiğiniz gibi daha öncesinde de Xiaomi 10.yılı için özel olan 120W desteğini  Xiaomi Mi 10 Ultra modelinde kullanmıştı. Devrim niteliğinde olan bu 200W’lık kablolu şarj ve 120W kablosuz şarjın bataryaya herhangi bir zararın olup olmadığı da ek bilgi olarak verilmedi.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval