Sosyal medya

Akıllı Ev

Xiaomi MIJIA markası akıllı evcil hayvan su sebilini tanıttı!

Xiaomi MIJIA Akıllı Evcil Hayvan Su Sebili sayesinde evcil hayvanınız artık daha güvenle su içecek. Xiaomi MIJIA yeni ürününün piyasaya çıkış tarihini 25 Eylül olarak açıkladı.


İlginizi çekebilir: PlayStation 5 en büyük oyun konsolu olabilir!

reklam
MSI reklamı

Evcil hayvanlar için su sebili: Xiaomi MIJIA Smart Pet Water

Xiaomi MIJIA markası, 25 Eylül’de akıllı bir ev ürünü piyasaya süreceğini bizlere açıkladı. Ürün, MIJIA Akıllı Evcil Hayvan Su Sebili olarak çıkacak ve Çin’de 169 yuan’a (191 lira) satılacak. Xiaomi MIJIA Akıllı Evcil Hayvan Su Sebili minimalist bir yapıya sahip. Ayrıca su ve elektrik ayırımı için gizli bir sistemi bulunuyor. Evcil hayvanınızın su içtiği kısım da oldukça temiz ve pürüzsüz bir yapıya sahip. Bu kısmın temizliğinin minik bir su kabı temizlemek kadar kolay ve kullanışlı olması da dikkat çekiyor.

Bu akıllı su sebilinde, dolaşan bir su yolu sistemi kullanılıyor. Bu sistem evcil hayvanınızın içeceği suyu, onda dağ ve dere kaynağından akan su gibi hissetmesini sağlıyor. Akan su, tıpkı doğada olduğu gibi oksijen bakımından zengin olduğundan evcil hayvanınıza doğadaymış gibi hissettirip onun içme suyuna olan ilgisini arttırıyor.

Xiaomi MIJIA

Buna ek olarak MIJIA Akıllı Evcil Hayvan Su Sebili, böbrek taşlarının oluşmasını sağlayan ince parçacıkları, saçları, artık kloru, kalsiyum ve magnezyum iyonlarını engelliyor. Bunun için de uluslararası kalitede filtre malzemeleri ve dört kat yüksek verimli derin filtrasyon sistemini kullanıyor. Bu sistem sadece suyu temizlemekle kalmıyor aynı zamanda suyu yumuşatıp minik dostunuz için en iyi hale getiriyor.

Ayrıca sizin su eklemek, temizlemek veya filtre elemanlarını değiştirmenizi unutmamanız için de yardımcı olacak MIJIA destek uygulaması bulunuyor. Bu uygulama cep telefonu bildirimleri aracılığıyla herhangi bir zamanda hatırlatıcılar almanızı sağlayıp unutmamanızı sağlıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Ev

Smartmi Grafen Isıtıcı su sıçralamaları için IPX4 sertifikasına sahip!

Smartmi

Smartmi Grafen Isıtıcı çarpıcı bir özellikle geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Isıtıcı, IPX4 su sıçrama sertifikasına sahip.IPX4 sertifikası yön ne olursa olsun su sıçramasına karşı cihazın korunmasını sağlıyor.

Kışa yaklaşıyoruz ve tüm kış boyunca bizi sıcak tutmaya yardımcı olacak alışverişi yapmak için ideal zaman. Ayrıca üreticiler yeni ürünlerini kış öncesinde tanıtmaya başladı. Bu üreticilerden birisi de Türkiye’de akıllı telefonları ile tanıdığımız Xiaomi‘nin alt markası olan Smartmi. Xiaomi‘nin ekolojik zinciri koruyan ürünler üreten şirketi Smartmi Technology, en son GR-H isimli yeni grafen ısıtıcısını  piyasaya sürdü. Ürün 20 Ekim’de 799 yuan (~ 119 $) fiyatla satışa sunuldu.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: Huawei Nova 8 serisi Kasım ayında piyasaya sürülecek!


Smartmi

Smartmi Grafen Isıtıcısının özellikleri nasıl?

Smartmi’nin yeni grafen ısıtıcısı, ısıtma sırasında enerji kaybını azaltan % 99 elektrik ısısı dönüştürme oranına sahip yeni bir malzeme olan grafen kullanıyor. Isıtma elemanı yapısı açısından, grafen ısıtıcı, 7116 cm²’lik ısı yayma alanına sahip yenilikçi bir  GFM yapısı kullanıyor ve bu, önceki modelden % 48 daha büyük. Ayrıca, ısıtıcının genel ısı yayma verimini etkili bir şekilde artıran ısıtma elemanının yüzeyinde 3322cm² grafen far-infrared ısıtma elemanı kaplaması ile kaplanmıştır ve ısıtma oranı diğer elektrikli ısıtıcılardan % 60 daha yüksektir.

Isıtma yönteminde, termal konveksiyon ve termal radyasyon(ısıl ışınım) kombinasyonu hızlı ve dengeli ısıtma sağlayabilir. Bu, eşit olmayan ısıtma ve ısıtıcıların yavaş ısıtma hızı sorunlarını tek bir ısıtma yöntemiyle etkili bir şekilde çözer. Smartmi Grafen Isıtıcı, IPX4 su geçirmezlik derecesine sahip ve yatak odası ve oturma odasının yanı sıra banyoda bile kullanılabiliceği iddia ediliyor.Bu iddianın dayanağı ise ısıtıcının dahili tamamen kapalı devre tasarımı vesu geçirmez bir koruyucu kabuk ile donatılması. Örneğin, duş suyu ısıtıcıya sıçrasa bile normal ve güvenli bir şekilde kullanılabildiği söyleniyor.

Cihaz,  900W, 1300W ve 2200W olmak üzere üç güç seçeneğine sahiptir. Ayrıca istenen sıcaklığı ayarlamak için kullanılabilecek bir sıcaklık kontrol düğmesi de vardır. Ayarlanan sıcaklığa kadar ısıtıldıktan sonra, otomatik olarak ısıtmayı durdurur ve ısı koruma durumuna girer.Ayrıca ısıtıcı, çocukların dokunamayacağı bir yükseklikte asılabilen dikey ve duvara monte olmak üzere iki yerleştirme yöntemini desteklemek üzere tasarlanmıştır. Ek olarak, aşırı ısınma veya yüksek sıcaklık durumunda ısıtıcının otomatik olarak kapanması gibi üçlü güç kapatma koruması da bulunuyor. Bakalım ürün Xiaomi Türkiye ile beraber Türkiye’de satışa sunulacak mı? Hep beraber bu ürünü takip ediyor olacağız.

Devamını oku

Akıllı Ev

HomePod Mini akıllı hoparlörü tanıtıldı!

HomePod Mini

HomePod Mini akıllı hoparlörü, Apple ‘ın düzenlediği “Hi, Speed” etkinliğinde tanıtıldı. Salı günü iPhone 12 serisiyle beraber tanıtılan bu akıllı hoparlör, 99 dolar fiyatıyla alıcısını bekliyor.

Ek olarak, normal HomePod 299 dolara satılıyordu, benzer özelliklere sahip HomePod Mini 99 dolara satılacak ve bütçe dostu olduğu için daha çok insanın evinde göreceğiz gibi görünüyor.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: MagSafe, iPhone 12 aksesuarlarıyla geri döndü!


HomePod Mini akıllı hoparlörünün özellikleri neler?

HomePod Mini, standart HomePod’a benzer bir tasarımı paylaşıyor, ancak Homepod gibi silindirik değil küresel bir tasarımla karşımıza çıkıyor.  Ayrıca cihazımızın üstünde, ses seçeneklerini ve oynatma listesini kontrol edebiliceğiniz arkadan aydınlatmalı dokunmatik bir yüzey bulunuyor. Bu yüzey, Siriye seslendiğinizde da parlıyor. Ürünün lansmanında, daha küçük olmasına rağmen, yeni ”computational audio” özelliği ve ses donanımı ile yüksek kaliteli ses deneyimi sağlayacağı söylendi. Cihazımız, HomePod ile tamamen aynı malzemelere sahip değil, ancak yine de tam kapsamlı bir dinamik sürücü ve gelişmiş bas tepkisi için iki pasif radiator içeriyor. Aynı zamanda, net ve 360 derecelik ses sağlamak için ekstra donanımlar içeriyor. Cihazın  içindeki Apple S5 yongası, hoparlörün hem ses yüksekliğini hem de dinamik aralığı akıllıca optimize etmesine olanak tanıyan computational audio özelliğini destekliyor.

HomePod Mini

HomePod Mini hoparlörüne eklenen en yeni özelliklerden birisi ise  iPhone ve Apple Watch Series 6 gibi ekosistem cihazlarını daha kolay tanınması için ultra geniş bant özelliğidir. Apple, HomePod Mini’nin “sihirli” bir Handoff deneyimi alacağını söylüyor. Cihaz, iPhone’un yakınlarda olduğunu anlar ve sesli, görsel ve dokunsal geri bildirim sağlar, böylece iki Apple cihazı fiziksel olarak birbirine bağlıymış gibi hissiyatını sağlıyor.

Salı günü tanıtılan Intercom  özelliği sayesinde tüm Apple cihazları ile uyumlu  çalışabilen HomePod Mini tam bir ekosistem cihazı. Böylece ekosistemi kullanan aileler, odalar içinde birbirlerine sesli mesaj gönderebilir, anlık olarak cevap alabilir. Ayrıca akıllı hoparlörümüz kendisine sesli bir mesaj bırakıldığında bağlı olduğu iPhone’a da bildirim gönderebiliyor.

HomePod mini, yakındaki diğer HomePod modellerini de algılayabilecek ve akıllı stereo hoparlör gibi kullanılabilecek

Apple sürdürülebilirlik için HomePod Mini cihazını büyük bir kısmının geri dönüştürülmüş malzemeler ile üretildiğini söylüyor. Ek olarak cihazımız düşük güç kullanan bileşenler ve yazılımlar kullanır.

Homepod Mini, uzay grisi ve beyaz renkleriyle 99 dolardan tüketicilerle buluşacak. Cihazımız 6 Kasımda ön siparişe açılacak. Türkiye’deki satış durumu konusunda henüz net bir bilgi yok.

Devamını oku

Akıllı Ev

Xiaomi, Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisini gösterdi!

Xiaomi, Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi ile akıllı cihaz kontrolünde yapacağı yenilikleri gösteren bir video yayımladı. İlk olarak Mi 10 5G modeli ile sunulan teknoloji sonraki modellere de gelecek.

UWB teknolojisi, veri aktarımı için yüksek bant genişliği sunmasının yanı sıra cihazlar arasındaki mesafe ve konumun doğru hesaplamasını sağlayarak akıllı ev cihazları ile etkileşim şeklimizi değiştirmeyi vaat ediyor.

reklam
MSI reklamı

Haberimizin devamında bulunan videoda da gördüldüğü gibi söz konusu teknoloji, akıllı telefonlarımızın işaret ettiğimiz cihaz ile etklişime geçmesine izin veriyor. Fan kontrolü için basit açma ve kapama komutlarını sunan arayüz, hoparlör ile etkleşime geçildiğinde oynatma kontrollerini kullanıcıya sunuyor.

Oldukça sezgisel şekilde çalıştığı görülen teknoloji ile evde bulunan tüm cihazların kontrolünü akıllı telefon üzerinden rahatlıkla yapmak mümkün. Yön verileri konusunda da şaşırtıcı derecede doğruluk payı olduğu görülen teknoloji +/- 3 derece hata payı ile çalışabiliyor.

UWB teknoljisi ile sağlanan mesafe verileri, akıllı kilit mekanizmalarının yakınlık derecenize göre açık veya kapalı şekilde konumlanmasını da güvenli şekilde sağlayabilecek. Söz konusu sistemler daha önce Bluetooth tabanlı verilerle de kullanılmıştı. Fakat Bluetooth üzerinden sağlanan mesafe verilerinin oldukça düşük hassasiyetli olması kilit sistemlerini de güvenliksiz hale getiriyordu. UWB ile akıllı telefonlarımız araçlarımız için güvenli birer anahtara dönüşebilecek.


İlginizi çekebilir: Xiaomi MIJIA markası mavi ışık engelleyen gözlüklerini satışa sundu


Xiaomi dışında UWB teknolojisini akıllı telefonlarına dahil edecek bir diğer marka ise Samsung. Firma söz konusu teknolojiyi ilk olarak Samsung Galaxy Note 20 Ultra modeline ekledi. Firma yaptığı demoda araçlarla etkileşimde bulunmak ve kaybettiğiniz birine SmartThings Find uygulamasında sunulan AR desteği ile yönlendirilmek gibi özellikler üzerinde durmuştu.

Xiaomi ve Samsung’un UWB teknolojisini NXP yongaları ile sağladığını da belirtelim.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler