Sosyal medya

Güncelleme

Windows 10 2004 güncellemesi indirmeye sunuldu!

windows 10 v2004 guncelleme

Bugün itibariyle genel kullanıcılar için, Windows 10 2004 Mayıs 2020 güncellemesi kullanıma sunuldu. Microsoft, güncellemeyi Haziran 2020 güncelleştirmesi olarak yayınlamaya hazırlanırken nihayet yeni sürüm tüm kullanıcılar için yüklenebilir hale geldi.

Windows 10 sürüm 2004 olarak da bilinen Mayıs 2020 Güncelleştirmesi, toplu güncelleştirme olarak sunulan Windows 10 sürüm 1909’dan daha önemli bir sürüm olarak adlandırılıyor. Mayıs 2020 Güncellemesi yeni bir Cortana kullanıcı arayüzüne, sanal masaüstü bilgisayarlarda optimizasyonlara, ayarlar üzerinde değişikliklere, swift ile eşleştirmeyi kolaylaştırmaya ve diğer bazı anlamlı değişiklikleri beraberinde sunuyor.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: GTA 6’nın çıkış tarihine yönelik ortaya çıkan önemli detay

Ek olarak, yeni sürümle beraber görev yöneticisi üzerinde artık ekran kartı ısımızı görebileceğiz. Beraberinde buluttan sıfırlama gibi ileriye dönük özellikler getiren 2004 sürümünü nasıl elde edebileceğinizi kısaca açıkladık;

Öncelikle otomatik olarak güncellemeyi almak isterseniz, Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Update yolunu izleyerek Windows 10 yeni güncellemeleri tarafınıza isteyebilirsiniz. İkinci olarak Microsoft’un internet adresi üzerinde .iso dosyasını edinerek veya güncelleme asistani ile manuel olarak v2004 sürümüne geçiş yapabilirsiniz.

El ile kurulum için;

1- Microsoft Güncelleme Asistanını kullanmak için buraya tıklayın ve açılan sayfada Hemen Güncelleştir(Update now) butonuna tıklayın.
2- Medya Oluşturma Aracı’nı kullanarak güncelleme yapmak için buraya tıklayın ve açılan sayfada Aracı Şimdi İndir (Download Tool) butonuna tıklayın. İndirdiğiniz araç üzerinde açılan ekranda “Bu bilgisayarı güncelle” seçeneğini seçin ve ileriye tıklayın, ardından ISO file seçeneğini seçip güncellemenin yüklenmesini bekleyin.

windows 10 2004
windows 10 2004 güncellemesi

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

One UI 3.0 Beta Galaxy S20 ailesine geliyor!

Yazan:

s20 ailesi

Samsung’un Güney Kore’deki Beta yöneticisi Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra’nın yakın zamanda One UI 3.0 Beta güncellemesini alacağını onayladı. Android 11 tabanı üzerine kurulan bu arayüz, şu anda kapalı beta sürecinde test edilebiliyor. Samsung’a göre en kısa sürede beta tam halini alarak dileyen herkesin kullanımına açılacak.


İlginizi çekebilir: FarmVille, 31 Aralık’ta veda ediyor!

reklam
MSI reklamı

One UI 3.0 çok yakında!

Yakın zamanda ilk olarak Galaxy S20 ailesine sunulacak olan bu güncellemeyi alabilmek için kullanıcıların Samsung Members uygulamasına kayıt olması gerekecek. Bu aşamadan sonra cihaz da uygunsa yeni arayüzün beta güncellemesi indirilebilecek. İlk olarak şirketin kendi ülkesi Güney Kore’de yayınlanması beklenen bu güncellemenin hemen sonra Avrupa ve Amerika kullanıcıları için de açılması bekleniyor.

one ui 3.0 beta

S20 ailesinden sonra Note20 ve Note20 Ultra ikilisinin de bu güncellemeyi almak için çok gecikmemesi bekleniyor. Şirket, bu iki amiral gemisi düzeyindeki serisine güncellemeyi dağıttıktan sonra diğer serilerine yönelecek. One UI 3.0 telefonlara getirdiği arttırılmış güvenlik izinleri, dahili ekran kaydetme, akıllı ev kontrolleri, geliştirilmiş jestle kontrol imkânı ve mesajlaşma baloncukları gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Güncelleme

MIUI 13 çalışırken görüntülendi!

Yazan:

miui

Hâlâ çoğu Xiaomi ve Redmi telefon MIUI 12 güncellemesini almamış olsa da şirket şimdiden MIUI 13 üzerinde çalışıyor. Bazı sızıntılara ve genel Xiaomi takvimine göre bu arayüz 2021’in ortalarında dağıtılacak. Ancak ilk kez arayüzü barındıran bir telefonun çalışma videosu yayınlandı.


İlginizi çekebilir: Huawei P Smart 2021 satışa sunuldu!

reklam
MSI reklamı

MIUI 13 kapatma menüsü görülüyor!

Sızdırılan videoda MIUI 13 ile birlikte gelecek olan yeni kapatma menüsünün nasıl çalışacağı görülüyor. Yaklaşık bir hafta önce bu menü ve özellikleri ekran görüntüsü halinde sızdırılmıştı ancak bu sefer bir video karşımızda.

Xiaomi, MIUI arayüzünü telefonlarının ruhu olarak görüyor ve bazı durumlarda bu yazılımın cihazın donanımından çok daha önemli olduğunu düşünüyor. Şirketin bu kadar önem verdiği bu arayüzün önümüzdeki versiyonu, bu videoyla birlikte ilk kez çalışırken görüntülenmiş oldu. İnternet üzerinde MIUI’ın 13. sürüm güncellemesini alacak cihazlarla ilgili resmi olmayan bir liste de bulunuyor. Ancak bu liste, 2016’da tanıtılan Redmi 4 ve Redmi Note 4’ün bulunup da geçtiğimiz aylarda tanıtılan Redmi Note 9 serisinin bulunmaması gibi birçok problem barındırıyor. Ancak her ne kadar bu liste bir ‘ön hazırlık’ niteliği taşısa da  Redmi Note 8 ailesini barındırmasıyla dikkat çekiyor.

Bu yılın sonunda ya da önümüzdeki yılın başında tanıtılıp 2021’in ortalarına doğru dağıtımına başlanması beklenen MIUI 13 ile ilgili yeni bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Güncelleme

2021 yılında 217 yeni emoji gelecek!

İletişim kurmanın en eğlenceli yollarından biri olan emojiler hayatımızın her yerinde. Gün içinde mesaj yazmak yerine çoğumuz duygu ve düşüncelerimizi emojilerle ifade ediyoruz. Geçtiğimiz hafta yeni emojilerin değerlendirildiği organizasyon olan Unicode Consortium bir açıklama yaparak 217 yeni emojinin yolda olduğunu duyurdu. 217 emojinin tümü yeni emoji olmayacak. 7’si daha önce hiç görmediğimiz emojiler, geri kalanı ise mevcut ifadelerin farklı ten rengi versiyonu olacak.

İlginizi çekebilir: Microsoft klavyelerine emoji seçeneği geliyor

reklam
MSI reklamı

Yeni emojiler neleri içeriyor?

Eklemeler arasında ateşli bir kalp, bulutların içinde yüz, sakallı bir kadın ve çiftler için yeni karışık cilt tonu seçenekleri yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda Unicode’un Mart sürümü, Eylül-Ekim aylarında büyük işletim sistemi güncellemeleri gönderen satıcılar için verimli geçti . Yaklaşık altı ay boyunca Unicode güncel sürümü tamamlayıp tüketicilere büyük bir işletim sistemi güncellemesi sundu. Bu yeni zaman çizelgesine göre, ilerleyen zamanlarda çok daha çeşitli yenilikler bekleyebiliriz. Web uygulamaları bu güncellemeleri önümüzdeki haftalarda veya aylarda görmeye başlayabilirken, büyük işletim sistemi güncellemeleri Ocak 2021’den Ekim 2021′e kadar potansiyel olarak herhangi bir zamanda görülebilir.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu