Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

WhatsApp Kaybolan Mesajlara Yeni Opsiyonlar Getiriyor

WhatsApp geçen yıl kaybolan mesajları tanıttı. Bu özellik, kısa bir süre önce fotoğrafların ve videoların bir kez görüntülendikten hemen sonra kaybolması seçeneğiyle daha da geliştirildi. Geçtiğimiz gün WhatsApp, kaybolan mesajları kullananlar için yeni bir dizi kontrol seçeneği duyurdu.


Bakmakta fayda var: OPPO İlk Katlanabilen Telefonunu 14 Aralık’ta Tanıtabilir!


Bu haftadan itibaren, iOS ve Android kullanıcıları, iki yeni özellik sayesinde mesajlarını ve ne kadar süreyle görünür kalacaklarını kontrol edebilecekler: Varsayılan olarak kaybolan mesajlar ve çoklu süreler. WhatsApp’ın en son sürümü, tüm yeni sohbetler için varsayılan olarak kaybolan mesajları açma seçeneği ekliyor. Bu, tüm bireysel sohbetlerin seçtiğiniz süre içinde kaybolacak şekilde ayarlanacağı anlamına geliyor. Ayrıca, WhatsApp, bir grup sohbeti oluştururken, kullanıcıların gruplar için varsayılan olarak kaybolan mesajları etkinleştirmesine olanak tanıyan yeni bir seçenek de ekledi. Bu özellik, varsayılan olarak etkinleştirilmeyen isteğe bağlı bir özellik.

Ayrıca güncelleme, mevcut 7 gün seçeneğine ek olarak, kaybolan mesajlar için iki yeni süre içeriyor; 24 saat ve 90 gün. Gizlilik ayarlarından kaybolan mesajların sürelerini ayarlayabilir ve “Varsayılan Mesaj Zamanlayıcı”yı seçebilirsiniz. Whatsapp yeni özelliği hakkında blog yazısında: “Mesaj süresinin ne kadar uzun olacağına karar vermek sizin elinizde olmalı. Yazdığımız hemen her şeyin dijital bir kopyasını hiç düşünmeden bırakmaya alıştık. Adeta, bizi sürekli takip eden ve söylediğimiz her şeyi kalıcı olarak not alan kişisel bir asistanla yaşıyoruz. Bu sebeple, geçtiğimiz yıl süreli mesajları, daha yakın zamanda da fotoğraf ve videoların bir kez görüntülendikten sonra hemen kaybolmasını sağlayan bir özelliği kullanıma sunduk. WhatsApp kullanıcıları artık tüm yeni sohbetler için varsayılan olarak süreli mesajları etkinleştirme seçeneğine sahip olacak. Süreli mesajlar etkinleştirildiğinde, sizin başlattığınız veya başka biri tarafından başlatılan bire bir yeni sohbetlerin tümü, seçtiğiniz süre sonunda kaybolacak şekilde ayarlanacak. Ayrıca, bir grup sohbeti oluştururken, bu özelliği oluşturduğunuz gruplar için etkinleştirmenizi sağlayan yeni bir seçenek ekledik. İsteğe bağlı olan bu yeni özellik, mevcut sohbetlerinizin hiçbirini değiştirmez veya silmez. Süreli mesajlar için iki yeni süre seçeneği ekliyoruz: Mevcut olan 7 gün seçeneğine ek olarak, 24 saat ve 90 gün seçeneklerini kullanıma sunuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Peki siz Whatsapp’ın bu yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında kendi görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval