Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

OPPO İlk Katlanabilen Telefonunu 14 Aralık’ta Tanıtabilir!

OPPO

OPPO, katlanabilir form faktörüyle ilgili söylentilere göre ilk akıllı telefonunu bu ay içerisinde tanıtabilir. OPPO’nun katlanabilir akıllı telefonunun teknik özellikler açısından neler yapabileceğine dair oldukça fazla bilgi sızdırılmış durumda.


Bakmakta fayda var: Motorola Moto Edge X30 60MP Ekran Altı Ön Kamera İle Geliyor!


Model kodu PEUM00 olan bir OPPO telefonu MIIT sertifikasını geçti ve bu muhtemelen bir sonrak potansiyel Galaxy Z Fold 3 rakibi için aday telefon OPPO’nun katlanabilen bir modeli olacak. Aslında OPPO daha öncesinde yuvarlanarak katlanabilen ekranlı bir konsept modelin ön gösterimini yapmıştı. Ancak henüz piyasaya çıkarmış değil. Çünkü bu tarz ekranların maliyetinin de yüksek olması insanların da satın alma kararlarını etkiliyor. Ve Galaxy Z Fold 3 tarzında ikiye katlanabilen modeller daha fazla rağbet görüyor.

OPPO

OPPO burada daha mantıklı ve daha emin bir adım atmaya karar vermiş gibi görünüyor. Çünkü daha önce keşfedilen ve yapılan bir işi ele almak hem maliyet hem de talep kısmında markayı ve tüketiciyi daha fazla memnun ediyor. Donanım kısmında daha ucuza ürünler sunabiliyor ve erişilebilir oluyorken aynı zamanda katlanabilen ürünler kullanıcıların gözünde şimdiden iyi bir etki yarattı. Bununla birlikte bu cihazların daha kolay satılabilir hale gelmesi anlamına da geliyor. Örneğin; Samsung Galaxy Z Flip 3 5G’nin, Galaxy S21 Ultra’dan daha az bir fiyatla satışa sunulması. Eğer bunun yerine OPPO üzerinde çalıştığı yuvarlanarak katlanabilen model ile devam etseydi bunu ilk kullanan ve maliyeti yüksek bir cihaz çıkartmış olacak ve tüketiciler tarafında da benimsenmeyecekti.

Samsung Galaxy Z Fold 3 - Oppo's upcoming foldable could rival the Galaxy Z Fold 3, according to a recent leak

MIIT sertifikasyonunda, telefon piyasaya sürüldüğünde muhtemelen resmi adı olacak olan “OPPO Find N” olarak adlandırılıyor. Lansmanın kendisine gelince, OPPO INNO Günü 2021 tarihini 14 Aralık Salı olarak açıkladı. Bu etkinlikte içerisinde  OPPO Find N katlanabilir telefonunu görme ihtimalimizin oldukça yüksek olduğunu da belirtelim.

Cihazın kendisine gelince, tamamen açıldığında 2K 7.8 inç-8 inç tablet boyutunda AMOLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. 120 Hz yenileme hızına sahip olacağı ve 50 MP ana kameraya sahip olacağı, selfie kamerasının ise 32 MP olacağı tahmin ediliyor. Tüm özellikler ve teknik özellikler ne olursa olsun, ilk OPPO katlanabilir telefonun Samsung’a uygun bir rekabet getirip getirmeyeceğini öğrenmek için 14 Aralık‘a kadar beklemek zorundayız.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval