Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Video: Samsung Galaxy Note 4’ü tanıttı! İşte Note 4 özellikleri!

Samsung Galaxy Note 4

Şu sıralar Berlin’deki IFA fuarında Samsung konferansında özellikleri açıklanan Samsung Galaxy Note 4’ün özellikleri artık resmi olarak yayınlandı.

Buna göre yakın zamanda dedikodusu çıkan QHD ekran doğrulandı ve Note 4’ün 2,560 x 1,440 çözünürlüklü ilk QHD ekrana sahip Samsung mobil cihazı olduğu kesinleşti.

5.7 inç büyüklükteki SuperAMOLED ekranı da canlı ve keskin renkler sayesinde mucizevi bir görsellik sunuyor. Öte yandan Note 4’te 550ppi piksel yoğunluğu bulunacak.

Bunun yanında Note serisinin en önemli özelliği olan S Pen’in de yeni Note 4’teki özellikleri göz dolduruyor. S Pen Note 4’te daha hassas ve kesin olacak. Note 4’te 2,048 basınç seviyesi bulunuyor. Bu açıdan da S Pen için gerçek kalme ismi de kullanılıyor. S Pen üzerinde bulunan düpğme ise sol fare tuşu olarak kullanılabilecek. Bu şekilde tut sürükle işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz.

Multitaskin özellikleri de gelişen S Pen artık sizin birden çok pencere açmanızı, boyutlarını değiştirmenizi sağlayacak. Yani kısacası Note 4’ü bir Windows kullanırmış gibi kullanabileceksiniz. Bir uygulamayı simge haline getirip masaüstünde tutabileceksiniz. Bunu şimdiye kadar sadece Facebook’un mesajlaşma uygulamasında görmüştük. Artık mutli-windows özelliğine sahip tüm uygulamalar uygulama değştirme ekranında işaretlenecek.

Cihazın içerisinde bölgesel olarak değişecek olan Exynos octa-core 1.9GHz ya da 1.7GHz Qualcomm Snapdragon 805 bulunacak. Henğz hangi işlemcinin nerede satılacağı belli değil. Bunu yanında 3GB belleği bulunacak Note 4’ün 32GB’lık depolama alanı da olacak. MicroSD desteği ise bu alanı 128GB’a yükseltmenizi sağlayacak.

Tasarım olarak Note 4’te değişiklik olmadığını görüyoruz. Arka kısım yine deri ile kaplı olacak. Yumuşak bir hissiyat veren bu deri, tutuş hissiyatını da arttıracak.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4

Kamera kısmında ise arka tarafya 16MP f/2.4 diyafram aralığında ana kamera, ön tarafında ise 3.7MP f/1.9 diyafram aralığına sahip ön kamera mevcut. Arka kamerada OIS özelliği bulunacak olan Note 4’ün ön kamerasında da selfie çekimi için özellikler bulunacak. Grup selfie çekimlerine 90 derecelik kamera 120 dereceye kadar genişleyebilecek ve üç farklı açıdan çekim yaprak bu üç resmi birleştirip size sunacak. Bu şekilde kalabalık gruplarda bile herkesin resimde gözükmesini sağlayacak. Son olarak Note 4’te 4K video çekim özelliği de bulunacak.

Note 4 içerisinde 3220mAh batarya bulunacak. Fast Charging özelliği sayesinde 30 dakikada bu batarya %50’ye ulaşabilecek. Samsung’un açıkladığına göre Note 4 önceki modellerden %30 daha hızlı şarj oluyormuş. Öte yandan S5’te olduğu gibi Note 4’te de Ultra Power Saving modu olacak.

Şu an için Note 4 için anlatacaklarımız bu kadar. Samsung’un IFA konferansını aşağıdan izleyebilirsiniz. Yeni bilgilerle karşınızda olacağız.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval