Sosyal medya

İnceleme

TP-Link TL-WA850RE / TP-Link TL-WN725N USB

TP-Link TL-WA850RE

Kablosuz ağ menzili arttırıcı

Evin bir tarafında çekip, diğer tarafta tek tık sinyal almak için işkence çektiren modeminizi değiştirmek yerine çok daha uygun bir çözüm artık piyasada.

Evlerde internet ile ilgili karşılaştığımız en büyük problem (servis sağlayıcı problemlerini saymazsak) genelde kablosuz internetin yeterli sinyal verememesi oluyor. Kablosuz modemler, bulunduğu oda ve komşu odalarda sorunsuzca interneti dağıtıyor olsa da, daha uzak odalarda kablosuz olarak bağlanmak oldukça zor oluyor.

TP-Link TL-WA850RE, evinizdeki kablosuz ağın menzilini arttırıyor. Cihazınızın üzerindeki ışıklar sayesinde evinizdeki prizlerden en ideal olarak mesafeyi arttırabilecek olanını rahatlıkla seçebiliyorsunuz. Böylece sinyal gücü hiç azalmadan, daha önce hiç kablosuz ağ sinyali alamadığınız ya da çok düşük sinyal aldığınız odalarda bile kablosuz internet sahibi oluyorsunuz.

Cihazın bir diğer özelliği de aslında kablosuz adaptör özelliği olması. Cihazı kablosuz ağınıza ulaşım olan bir prize taktığınızda, cihazın ethernet çıkışı sayesinde kablosuz interneti kablolu internete çevirebiliyorsunuz.

Tabii daha dürüst olmak gerekirse, TL-WA850RE sayesinde sabahki tuvalet keyfinizi gazete ile yapmak zorunda değilsiniz. Tabletinizle de internette son sürat gezebilirsiniz.

2 farklı TP-Link ürünü ile toptan internet çözümü

Bizzat yaşadığım bir sorun modemin olduğu odadan uzak sayılabilecek yerdeki çalışma odamda kablosuz interneti kullanamamaktı. TP-Link TL-WA850RE sayesinde artık odamda internet WiFi göstergesinde maksimum çekiyor. Bu sayede en büyük keyfim olan uzanıp tablette YouTube’dan belgesel ya da Twitch üzerinden oyun yayınlarını izlemekten mahrum kalmıyorum. Ayrıca diğer bir sorunum da odama interneti kablolu olarak getirmek için masaüstü bilgisayarıma çektiğim 10 metrelik kabloydu. Duvara sabitlemek yerine halıların altında geçirerek odama ulaştırdığım kablolar da bir süre sonra haşat oluyordu (kapıya sıkışmalar, ayağımın takılması vs). TP-Link’in diğer bir ürünü olan TL-WN725N ile masaüstü bilgisayarımda da artık kablosuz internet kullanıyorum. 10 metrelik fazladan ethernet kablosu var artık elimde, isteyene gönderebilirim.

TP-Link TL-WN725N USB

TP-Link TL-WN725N USB

Kablosuz ağ adaptörü

Masaüstü bilgisayarınızın sebep olduğu ethernet kablosu karmaşasına son verebilirsiniz

Oyuncu insanlar kablolardan vazgeçemezler. Klavye, fare, kulaklık gibi aksesuarlar ile beraber internet bağlantıları da kesinlikle kablolu olur. Aslında yavaş yavaş kablosuz tercih edenler de oluyor da, gelenekçiler en azından böyle diyelim. Fakat evlerdeki internet bağlantılarında modemden uzak bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız 10 metrelik ethernet kablolarıyla ancak interneti ulaştırabiliyorsunuz.

TP-Link TL-WN725N USB Kablosuz ağ adaptörü ile masaüstü bilgisayarınızı kablosuz ağlara bağlanabilir hale getirebilirsiniz. 150 Mbps bağlantı hızı desteği sayesinde oyunlarınızı da gecikme süreleri artmadan oynayabilir ya da yayınları sorunsuzca izleyebilirsiniz.

Tak / Çalıştır özelliği bulunan TP-Link TL-WN725N USB Kablosuz ağ adaptörünün kutusundan çıkan CD ile isterseniz pek çok ekstra ayar kazandıran sürücülerini de kullanabilir ve güvenlik ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval