Sosyal medya

Akıllı Ev

TP-Link Tapo L510E akıllı ampul satışa çıkıyor

L510E-Overview-01_large_1586306767589j

Ağ ürünlerinin yanı sıra akıllı ev ürünleri de üreten TP-Link, yeni akıllı ampulü Tapo L510E modelini duyurdu. Tapo L510E, kolay kurulabilirlik, programlanabilme ve güvenlik gibi özellikleriyle öne çıkıyor.


İlginizi çekebilir: TP-Link, kurumsal ağ projelerindeki etkinliğini artırıyor

reklam
Aorus reklamı

TP-Link Tapo L510E neler sunuyor

Tapo serisinin Türkiye’de satışa sunulan akıllı priz ve ev güvenlik kamerası modellerine ek olarak; L510E model akıllı ampul de TP-Link tarafından kullanıcılara sunuldu. Ürünün TP-Link tarafından tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 12,80 USD (96,90 TL). Tapo L510E’yi satın alan kullanıcılar, tak-çalıştır özellikli, akıllı telefon uygulamasından yönetilebilen, dim özelliğine sahip, programlama yapılabilen ve sesle komut edilebilen bir akıllı ampule sahip oluyorlar.

Tapo L510E ile evde farklı atmosferlere uygun aydınlatma ve ambiyans yaratılabiliyor. Işık ayarları kaydettikten sonra; istediğiniz zaman kaydettiğiniz ayarlara dönüş yapabiliyorsunuz. Örneğin film izlemek için farklı bir ayar, yemek için farklı bir ayar kaydedilip, ortama uygun kayıt seçilerek; ışık istenilen düzeye getirilebiliyor.

Adventure İstanbul

TP-Link, Tapo akıllı ev ürünleri için yazılım desteği de sunuyor. Bu sayede Android ve iOS destekli Tapo uygulaması ile, Tapo ürünlerinin kurulumu ve yönetimi gerçekleştirilebiliyor. Tapo L510E akıllı ampulün kurulumu için hiçbir ek cihaz (hub vb) gerekmiyor. L510E’yi satın alan kullanıcılar, Tapo uygulamasını akıllı telefonlarına yükleyip, uygulamadaki yönergeleri izleyerek cihazı birkaç dakikada çalışır hale getirebiliyorlar. Daha sonra bu uygulama üzerinden ampulün bütün ayarlarını yapmak, evden uzaktayken açıp kapatmak ya da programlamak, ışığı kısmak vb. işlemler yapılabiliyor. Bu uygulama sayesinde akıllı telefonlar ışıkları kontrol eden bir uzaktan kumanda gibi de kullanılabiliyor. Örneğin gece karanlıkta eve gelindiğinde ışık anahtarını bulmak yerine akıllı telefondan evin ışığını yakmak, birçok kullanıcı için büyük kolaylık sağlıyor. Banyonun ışığını açık unutup salona geldiğinizde ise geri dönmeye gerek yok; bunun yerine akıllı telefonunuzdan banyonun ışığını tek dokunuşla kapatabilirsiniz.

TP-Link Tapo L510E

Ev güvenliğiniz için “Dışarıda Modu”

Akıllı ev ekosistemi oluşturabilmek için Tapo L510E’de çeşitli programlar düzenlenebiliyor. Örneğin gün doğumu ve gün batımı modları oluşturarak; saat dilimine göre ev ışığı otomatik olarak uygun ayara getirilebiliyor. Ya da belirlenen saatte çocuk odasının ışığı otomatik olarak kapatılabiliyor ya da kısılabiliyor. Bu programlama, uygulama üzerinden ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda, şekillenebiliyor.

Tapo L510E akıllı ampulün bir diğer önemli özelliği ise, tatile ya da seyahate çıktığınızda, siz evden uzakta iken evde birileri varmış izlenimi yaratmak için ışıkların açılıp kapanmasının sağlanabilmesi. Tapo uygulamasında yer alan ‘Dışarıda Modu’ seçilerek, ışıklar rasgele açılıp kapanabiliyor. Bu da evde biri olduğu izlenimi yaratıyor ve evin güvenliği artırılmış oluyor. Ayrıca Tapo L510E akıllı ampul, ses ile de komut edilebiliyor. Amazon Alexa ve Google Asistan desteği olan ampulü ‘Alexa, ışığı aç’ ya da ‘Hey Google, yatak odasının ışığını kıs’ gibi komutlarla yönetmek mümkün. Normal LED ışıklardan daha az enerji tüketen Tapo L510E akıllı ampul ile ayrıca enerji tasarrufu da yapabiliyorsunuz. Bu hafta içinde Türkiye’de satışa sunulacak Tapo L510E, kaliteli ve kolay kullanıma sahip bir akıllı ampul almak isteyenler için uygun bir çözüm olacak gibi görünüyor. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Ev

Samsung JetBot 90 AI + yapay zekalı akıllı robot süpürge

Samsung JetBot 90+

Otonom sistemlerin yaygınlaşmasıyla hayatımızın bir parçası olmaya başlayan akıllı robotlar, hayatımızın her alanında bize yardımcı oluyor. Pandemi döneminde en çok tercih edilen akıllı robotların başında akıllı robot süpürgeler geldi. Akıllı robot süpürge modellerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Son olarak Samsung, yapay zeka destekli dünyanın ilk akıllı robot süpürge modeli JetBot 90 AI+’ı tanıttı.


İlginizi çekebilir:Samsung Robot Handy ev işlerinde yeni asistanınız olacak!

reklam
Aorus reklamı

Jetbot 90

Samsung JetBot 90 AI + yapay zekalı akıllı robot süpürge

JetBot 90 AI+, sürücüsüz araçlarda da kullanılan LiDAR sensörlerini kullanıyor. Bu sensörler sayesinde mesafeleri algılayabiliyor, konum takibi ve haritalandırma yapabiliyor. Üç boyutlu sensörü sayesinde mobilya, oyuncak, kablo, yere düşmüş yiyecek ve evcil hayvan dışkısı arasındaki farkları algılayabilen akıllı robot süpürge, yerdeki en küçük nesneleri dahi tespit edebiliyor. Nesne algılama algoritması sayesinde tüm nesneleri tanıyıp, böylece en güvenli ve verimli rotayı oluşturabiliyor. Rotası üzerinde bulunan engellerden kaçabiliyor. JetBot 90 AI+, hassas ve kırılabilecek nesneleri öğrenebiliyor ve temizlik yaparken bu nesneler ile mesefesini koruyabiliyor. JetBot 90 AI+, dolap ve koltuk gibi mobilyaların altına girerken kendi yüksekliğini de ayarlayabiliyor. Algoritması sayesinde evcil hayvan dışkısı ve gıda gibi maddeleri tanıyabiliyor, herhangi bir nesnenin tehlikeli olduğunu ya da daha fazla kirlenmeye yol açabileceğini fark ederse o nesneye yaklaşmıyor. Rotası üzerinde temizlenmemesi gereken bir nesne algıladığı zaman size bir bildirim göndererek sizi bilgilendirebiliyor. Bu özelliği sayesinde süpürgenin halı ve mobilyalarınıza zarar vermesi engellenmiş oluyor. JetBot 90 AI+, Samsung SmartThings uygulaması ile kontrol edilebiliyor. Zaman ayarı yapılabiliyor, girilmemesi gereken alanlar belirlenebiliyor. Ayrıca uzaktan süpürgenin kamerasına bağlanarak evin içini izleyebilir veya evcil hayvanlarlarınızın durumunu kontrol edebilirsiniz. Bebeğiniz ile dadısının nasıl zaman geçirdiğini de denetleyebilirsiniz.

Adventure İstanbul

Samsung Jetbot

 

Otomatik Boşaltma Sistemi

Temizlik sona erdiğinde ise JetBot 90 AI+, Clean Station adı verilen temizlik bölmesine giriyor ve topladığı maddeleri bu bölmedeki torbaya boşaltabiliyor. Bu sayede sürekli kullanıma hazır kalabiliyor. Samsung, ABD’de JetBot 90 AI + ‘ı 2021’in ilk yarısında piyasaya sürmeyi planlıyor ancak ülkemiz için satış tarihi henüz açıklanmadı.

 

 

 

En yeni teknolojiye sahip akıllı robot süpürge modellerini Hepsiburada‘dan incelemek için tıklayınız!

Devamını oku

Akıllı Ev

Roborock S7 robot süpürge resmi olarak tanıtıldı!

Son dönemde giderek yaygınlaşan elektrikli robot süpürgeler, temizlik konusunda pek çok yeteneği bir arada sunuyor. Xiaomi’nin destek verdiği markalar arasında yer alan Roborock da CES 2021 etkinliğinde yeni robot süpürgesini duyurdu. Roborock S7 Robot Vacuum, yüksek emiş gücü ve titreşimli temizleme teknolojisi ile dikkat çekiyor.


İlginizi çekebilir: Tecno Camon 16 Premier Hindistan’da satışa çıkıyor

reklam
Aorus reklamı

Titreşimli temizlik yapan Roborock S7 robot süpürge tanıtıldı

Tasarımıyla Roborock S6’ya oldukça benzeyen Roborock S7, buna karşın gövdesinin içinde pek çok yenilikle birlikte geliyor. Yeniliklerin başında yer alan VibraRise teknolojisi, ultrasonik algılayıcı yardımıyla tespit edilen halı gibi zeminleri vakum modu kullanarak verimli şekilde temizleyebiliyor. Ayrıca temizlik esnasında yere güçlü şekilde yapışan tozları çekmek için 50Hz frekansta dakikada 3.000 kez titreşim hareketi gerçekleştiriyor.


Sizin için seçtiğimiz robot süpürge modellerini buradaki Trendyol listemizden ve buradaki Hepsiburada listemizden inceleyebilirsiniz.

Adventure İstanbul

2500Pa emiş gücüne sahip güçlü bir motor barındıran Roborock S7, mop özelliği sayesinde ıslak ve kuru temizlik yapabiliyor. 470 ml toz bölmesi ve 300 ml su tankı ise önceki modele göre iyileştirilmiş detaylar arasında bulunuyor. 5.200 mAh’lik bataryası sayesinde 3 saat boyunca temizlik yapabilen Roborock S7’nin yönetimi Roborock ve Mi Home uygulamaları üzerinden sağlanıyor. Bunun yanı sıra süpürgenin Amazon Alexa, Google Asistan ve Siri’yi de desteklediği de ifade ediliyor.

Roborock S7, ortam temizliği için ihtiyaç duyduğu haritalama işlemi için geleneksel kameralar yerine LiDAR sensöründen yararlanıyor. Lazer desteğiyle birlikte daha hızlı ve kararlı haritalama yapan robot süpürge, temizlik işlemi bittiğinde ise zemini kirletmemek adına otomatik olarak 5 mm yükselebiliyor.

Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip Roborock S7’nin fiyatı 649 dolar olarak açıklandı. Son olarak robot süpürgenin Türkiye’de de satılmasının beklendiğini belirtelim.

 

Devamını oku

Akıllı Ev

Robotik Ev teknolojileri alternatifleri

Robotik Ev teknolojileri

Karanlık çağlarda yaşamaktan sıkılmadınız mı? Sizin için tüm zor işi yapabilecek bir elektrikli süpürgeniz olmasını istemez miydiniz? Ya da akşam eve dönerken akıllı telefonunuzdan açabileceğiniz bir ısıtma sistemi? Modern teknolojinin görkemli dünyasına birkaç cesur adım atmanın zamanı geldi.


İlginizi çekebilir ;Otonom Robot süpürge seçimi

reklam
Aorus reklamı

 

Robotik Ev teknolojileri

Adventure İstanbul

Akıllı telefonlar

Aranızdaki en az teknoloji meraklısı bile muhtemelen zaten bir akıllı telefona sahiptir. Ancak gerçek şu ki, bazı akıllı telefonlar diğerlerinden çok daha akıllıdır. Cihazınızı beş yıldan daha uzun bir süre önce satın aldıysanız, muhtemelen yükseltme zamanı gelmiştir. Bu, özellikle evinizdeki aygıtları akıllı aygıtlara yükseltmeye başlamak üzereyseniz kritik önem taşımaktadır. Ev aletlerinizi bağlamak için iyi bir cihaza ihtiyacınız olacaktır. Hemen hemen tüm hayatınızı güçlü bir akıllı telefondan yönetebilirsiniz. Programları planlamak, evden çalışmak, ışıklarınızı açmak, arkadaşlarınızla görüntülü sohbet etmek, kapı zilinizi kimin çaldığını kontrol etmek, güvenli çevrimiçi ödemeler yapmak sağlık ve fitness hedeflerinizi takip etmek için kullanabilirsiniz. Robotik Ev teknolojileri ile uyumlu bir akıllı telefon hayata keyif katar.

Robot Süpürgeler

Robotik ev teknolojileri dünyasına ilk adım olarak robot elektrikli süpürge tercihi iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. Kurulumu ve kullanımı kolaydır ve siz dışarıdayken zeminlerinizi süpürmek için programlayabilirsiniz, böylece eve döndüğünüz zaman temiz bir eve ile karşılaşacaksınız. Bir robot elektrikli süpürgeden tam olarak yararlanmak için, güçlü olmasını, nesnelerin etrafında yolunu bulabilmesini ve pil azaldığında şarj etmek için kendi şarj istasyonuna (kendi başına) dönebilmesini istiyorsunuz. Satın almadan önce en iyi robot süpürgeler hakkında biraz araştırma yapmanızı ve incelemeleri okumanızı öneririz.

Akıllı Musluklar

Akıllı bir musluk (musluk) yılda 45.000 lt su tasarrufu sağlayabilir. Sadece çevreye büyük bir iyilik yapmakla kalmayacak, aynı zamanda kendi bütçenizide koruyacaksınız. Akıllı musluklar bir sensör yardımı ile çalışır, bu da kirli ellerin vanalarınıza dokunması konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Kablosuz Kapı / Pencere Sensörü

Modern teknoloji, güvenlik seviyenizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabilir. Evinizi daha güvenli hale getirmek için akıllı bir kapı / pencere sensörü kadar basit bir şey yeterlidir. Bir kablosuz sensör, pencerelerinizi ve kapılarınızı izler ve herhangi bir olağandışı etkinlik olduğunda sizi uyarır (metin veya e-posta yoluyla). Ayrıca, evden çıktığınızda tüm pencere ve kapılarınızı kilitlediğinizi iki kez kontrol edebilirsiniz. Bir adım daha ileri gitmek isterseniz, ön kapınıza aynı zamanda akıllı telefonunuza da bağlanan bir kamera kurabilirsiniz. Evde olmasanız bile kapınıza gelen kişileri görebilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Robotik Çalar Saat

Bu sonuncusu biraz tartışmalı. Ya seveceksiniz ya da kesinlikle nefret edeceksiniz. Ancak sabah kalkmak için yardıma ihtiyacınız varsa, o zaman size yardımcı olacak olan teknoloji robotik çalar saattir. Bu alarm sabah çaldığında, ertelemenin bir yolu yoktur . Bir çalar saat çalıyor ve sonra kaçıp saklanıyor ve alarm çalmaya devam ediyor ve sizi kalkıp onu aramak zorunda kalıyorsunuz. Sinir bozucu bu saati bulduğunuzda, tamamen uyanmış olacak ve duş için hazır olacaksınız.

 

Robot süpürge modellerini Hepsiburada‘dan incelemek için tıklayınız!

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler