Sosyal medya

Kültür-Sanat

Tenet ilk 6 dakikasıyla YouTube’da yayınlanacak

tenet, warner bros, hbo max

Christoper Nolan yönetmenliğindeki “Tenet” filmi, dijital olarak yayınlanmadan önce ilk 6 dakikasıyla YouTube’da yerini aldı. Warner Bros, izleyicilerin spoiler konusunda endişelenmemeleri gerektiğini ve filmin ilk 6 dakikasıyla bu tarz bir duruma yol açılmayacağını belirtti.


İlginizi çekebilir; Hangi bölüm mezunuyuz? | Sorun Söyleyelim #2


Karşınızda Tenet

 

Warner Bros. şirketinin 2021 yılında çıkacak 17 filmini de gösterime girdikleri gün HBO Max‘te yayınlayacağını sizlere daha önce aktarmıştık. Ünlü yönetmen Christopher Nolan bu karardan çok memnun değil.

Nolan, The Hollywood Reporter‘a verdiği bir açıklamada, “Sektörümüzün en büyük film yapımcıları ve en önemli film yıldızları en büyük film stüdyosu için çalıştıklarını düşünmeden bir uykuya daldılar. Uyandıklarında ise en kötü video hizmeti sunan şirketle çalıştıklarını öğrendiler.” dedi. Bu açıklamadan sonra Dune filminin yönetmeni Denis Villeneuve ve Amerikalı yönetmen Judd Apatow gibi diğer yönetmenler de Warner Bros.’un kararından duydukları hoşnutsuzluğu dile getirdiler.

Tenet, warner bros, hbo max

Tiyatro fimlerinin varlığının sona ermeye yüz tuttuğu bir yılda Nolan’ın Tenet’i 2020’nin büyük gişe rekorları kıran filmlerinden biri oldu. Aynı zamanda diğer film stüdyoları için de ilham kaynağı oldu demek yanlış olmaz. Uluslararası alanda iyi bir performans sergileyen ve toplamda 300 milyon dolarlık gelir yakalayan film Amerika Birleşik Devletleri’nde sadece 52 milyon dolar kazanabildi. Özellikle dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vakaları ile WarnerMedia, Amerika için HBO Max hizmetini büyütme konusunda adımlar atacağını duyurdu.

Tenet’i sinemada izleyemediyseniz ve 6 dakikalık bu gösteri sizi Nolan’ın filmini izleme konusunda heyecanlandırabilirse, 15 Aralık’ta dijital olarak filmin tamamını HBO Max üzerinden seyredebilirsiniz.

Kaynak: Verge

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ali Dirican

Teknoloji, otomobil ve ekonomi

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval