Sosyal medya

Haber

Spotify, Podcastler için bildirim özelliğini getiriyor!

Spotify, Podcastler için bildirim özelliği getiriyor

Spotify, podcast yayıncıları ve dinleyicileri için oldukça önemli bir özellik olan bildirimleri sonunda kullanıcılarına sunacak. Gelecek olan güncellemeyle kullanıcılar, takip ettiği şovların ne zaman yayına girdiğini anlık bildirim olarak alabilecek.


İlginizi çekebilir: Spotify, Apple One’ı beğenmedi!

reklam
MSI reklamı

Spotify’da kullanıcıların, yeni podcast bölümlerini manuel olarak kontrol etmeleri ya da en azından uygulamaya girdiklerinde algoritma sayesinde yukarda yer almasıyla denk gelmesi gerekiyordu. Spotify, Podcast servisini kullanıma sunduğundan beri talep edilen anlık bildirim özelliğini sonunda kullanıma sunuyor. Engadget’da yer alan habere göre son güncellemeyle beraber bildirim özelliği kullanıcılarla buluşacak.

Spotify, Podcastler için bildirim özelliği getiriyor

Bildirimler, yayıncılar için de önemli

Hem podcast yayıncıları hem de dinleyicileri tarafından beklenen özellik, yayıncı tarafında son yayının daha fazla kitle tarafından dinlenmesi, dinleyici tarafında da gündem bazlı yayınların kaçırılmaması açısından oldukça önemli görülüyordu. Uzun zaman boyunca bu isteğe yanıt vermeyen şirket, rakiplerinde halihazırda bulunan özelliği bünyesine katmış bulunuyor. Her ne kadar çoğu kullanıcı bu özelliği talep etse de sürekli bildirim almak istemeyenler de olacağı için bildirimleri elle açmanız gerekiyor.

Spotify, Podcastler için bildirim özelliği getiriyor

Özellik, Spotify Free kullanıcılarına da sunulacak

Beğendiğiniz şov yayınını takip ettikten sonra yan kısımda bulunan üç noktaya tıklayıp ardından da ‘yeni bölüm bildirimlerini al’ seçeneğini aktif etmeniz halinde bildirimleri almaya başlayabileceksiniz. Hem Spotify Premium hem de Free kullanıcıları için sunulan özellik bugün mobil cihazlara güncelleme ile dağıtılmaya başlanacak. Otomatik güncelleştirmeleri açık tutmanız, yeni gelecek özellikleri kullanmanız açısından oldukça önemli.

Geek tadında derlediğim haberleri, Hardware Plus bünyesinde paylaşıyorum. Teknoloji, bilim ve popüler kültür adına her şeye meraklı, tasarımcı adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tablet/Notebook/Laptop

Acer, ultra ince modellerde ve oyuncu dizüstü bilgisayarlarında pazar payını artırıyor

Acer, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde masaüstü ve dizüstü PC ile, iş istasyonu pazarında geçen yılın aynı dönemine göre %15 büyüme kaydederek; küresel ölçekte en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi oldu. Acer yetkilileri, oyuncu dizüstü bilgisayarları ve ultra ince dizüstü bilgisayarlar için; önümüzdeki dönemde %25’lik hedef pazar payına ulaşmalarının yüksek bir ihtimal olduğunu belirtti.


İlginizi çekebilir: Acer tarafından gerçekleştirilen next@acer etkinliği sona erdi

reklam
MSI reklamı

Acer’ın pazar payı, gün geçtikçe daha da büyüyor

Canalys’in, PC Market Pulse adını taşıyan ve 2020 yılının 3 çeyreğinde masaüstü ve dizüstü bilgisayar ile iş istasyonlarını kapsayan pazar verilerini ortaya koyan araştırması; Acer adına birçok pozitif veriyi de içinde barındırıyor. Araştırmaya göre 2019 yılı 3. çeyrekte 4 milyon 902 bin bilgisayar satan şirket, 2020’nin aynı döneminde bu sayıyı 5 milyon 638 bine çıkartarak; %15 büyümeyi başardı. Acer, bu oran ile küresel ölçekte en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi olarak; birçok rakibini de geride bırakmış oldu. Şirket ayrıca, ultra ince dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu dizüstü bilgisayarları kategorilerinde hedeflediği %25 pazar payına da çok yakın konumda bulunuyor.
Nitro5_AN515-55_AN515-44_03
Sonuçları değerlendiren Acer EMEA Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, “Acer’ın bilgisayar dünyasındaki uzmanlığı, başarılı iş süreçleri ve kanal yapısıyla da destekleniyor. Bu başarıyı bölgesel olarak da gerçekleştiriyoruz. Örneğin 2018 yılında Türkiye için koyduğumuz büyüme hedeflerimizi, COVID-19 gibi tüm dünyayı etkileyen bir sağlık krizi esnasında bile gerçekleştirebildik. 2020 yılı geneline baktığımızda Türkiye’de ultra ince bilgisayarlarda %17,7, oyun bilgisayarlarında ise %17,9 pazar payı ile iddialı bir oyuncu olmayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.
Nizovsky, sözlerine şöyle devam etti: “Genel anlamda PC pazarı dünya çapında büyüyor olsa da 2019’un aynı dönemine kıyasladığımızda, belirli bir ülke veya bölgedeki eğilimler farklı olabiliyor. 2019 yılında Türkiye’de yaklaşık 1 milyon adet satıldığına inanıyoruz. Bu rakama tüm kanallar ve tüm müşteriler dâhildir. %30 büyüme yaşanan bu yıl ise söz konusu rakam 1,3 milyon birime çıkabilir. Masaüstü bilgisayarlar için, geçen yıl pazarda yaklaşık yarım milyon birim satıldı. 2020 yılında da bu rakamın aynı kalacağını düşünüyoruz.”

Acer’ın 2020 yılı için iddialı ürünlerinden bazıları

Acer Swift 3x

Acer Swift 3X

Acer Swift 3X

Acer Swift 3X, sahip olduğu Intel Iris Xe MAX bağımsız grafik çözümü ile 11. Nesil Intel Core işlemciler sayesinde, fotoğrafçılar ve YouTube için içerik üretenler gibi yaratıcı profesyonellere hem iş hem de oyun için gerekli performansı sunuyor. 1,37 kg ağırlığıyla son derece hafif yapıdaki Swift 3X, en yoğun uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilecek gibi görünüyor. 17,5 saate kadar pil ömrüne sahip olan ürün, yalnızca 30 dakika hızlı şarj ile 4 saatlik kullanım sunabiliyor. 14 inç FHD+ IPS ekrana sahip olan Swift 3X, aynı zamanda Wi-Fi 6 desteğine de sahip.
Acer Aspire 5

Acer Aspire 5

Acer Aspire 5

Iris Xe grafikli veya tercihe bağlı bağımsız NVIDIA GeForce MX450 GPU ile gelen 11. Nesil Intel Core işlemcilere sahip Aspire 5 dizüstü bilgisayar serisi; kullanıcıların aynı anda birden fazla iş üzerinde rahatça çalışabilmelerini sağlıyor. Full HD IPS dokunmatik ekranda, ince çerçevelerle beraber %80 ekran gövde oranı yakalanmış. Donanım tarafında ise 24 GB’a kadar DDR4 bellek, 1 TB’a kadar M2 PCIe SSD ve 2 TB’a kadar sabit disk bulunuyor.
Acer Chromebook Spin 513

Acer Chromebook Spin 513

Qualcomm Snapdragon 7c’li ilk Chromebook modeli Acer Chromebook Spin 513

Gücünü sekiz çekirdekli Qualcomm Kryo 468 CPU’ya sahip Snapdragon 7c bilgi işlem biriminden alan Acer Chromebook Spin 513, aynı zamanda Qualcomm Adreno 618 grafik işlemcisine de sahip. 14 saate kadar pil ömrü sunan yeni Chromebook, tam bir iş veya okul gününden daha uzun süre şarja ihtiyaç duymama potansiyeline sahip. Chromebook Spin 513, 8 GB’a kadar LPDDR4X SDRAM ve 128 GB’a kadar depolama ile geliyor.
Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 
Devamını oku

Diğer

LinkedIn, iş arayanlara yardımcı olacak yeni araçlar ekliyor

LinkedIn, iş arayanlara yardımcı olacak yeni araçlar ekliyor

COVID-19 salgını büyük ekonomik etkilere ve birçok işten çıkarmaya neden oldu. İnsanların yeni fırsatları keşfetmek ve sonraki adımlarını belirlemek için LinkedIn’e giderek daha fazla başvurmaları da arttı. Sadece bu hafta, profesyonel sosyal ağ şu anda 722 milyona kadar üye olduğunu bildirdi. Platforma son birkaç aydır rekor düzeyde katılım görüldü. LinkedIn insanları yeni rollerle buluşturmaya yardımcı olacak benzersiz bir konuma geliyor ve bu hafta platform, iş arayanlara doğrudan uygulama içinde eğitim ve keşif konusunda yardımcı olacak bir dizi yeni araç duyurdu.


İlginizi çekebilir: LinkedIn etkinlik özelliklerini güncelliyor

reklam
MSI reklamı

LinkedIn yeni eklentiler neler içeriyor?

Eklentiler, LinkedIn Kariyer Gezgini adlı yeni bir araçtır ve sahip olduğunuz becerilere göre size potansiyel kariyer yollarını gösteriyor.  Platform tarafından açıklandığı gibi: “Bazen ileriye dönük net bir yol yoktur. Yeni Kariyer Gezgini aracımız, sahip olduğunuz becerileri binlerce iş unvanıyla eşleştirerek geçebileceğiniz ve düşünmemiş olabileceğiniz kariyerleri ortaya çıkarabilir. Explorer, ihtiyacınız olabilecek ek becerileri vurgulayacak. Ayrıca, bu işe zaten sahip olan veya bir giriş yapabilecek bağlantıları öne çıkaracağız. ”

ekliyor

Araç, profil verilerine dayalı ilgili çapraz eşleşmeler sağlamak için 36.000’den fazla kariyer becerisine ve 6.000 iş unvanına referans veriyor. Dolayısıyla, örneğin bir sosyal medya yöneticisi olarak görevinizden çıkarıldıysanız, araç size düşünebileceğiniz bir dizi yakından ilgili rolü ve oraya nasıl gidebileceğinizi gösterecektir. Gerçek insanların deneyimlerine ve profillerine dayalı kariyer ilerlemeleri hakkında aynı derinliği ve içgörüyü sağlayabilecek başka bir platform veya şirket yok. Sağlanan içgörüler, insanların kariyerlerini tam olarak nasıl geliştirdiklerini yansıtır ve bu, kendi iş aramanızda veya hatta sadece nerede durduğunuza ve becerilerinizin diğer rollerle nasıl ilişkili olduğuna dair bir bakış açısı elde etmek için çok değerli olabilir.

LinkedIn’in Kariyer Gezgini artık beta sürümünde, ek yerelleştirmeler ve geliştirmeler de yakında kullanıma sunulacak.  Buna ek olarak platform, talebin nerede arttığına dair en popüler trend becerileri hakkında yeni bir rapor yayınladı. LinkedIn verilerine göre şu anda en hızlı büyüyen beş beceri: Programlama, Dijital Pazarlama, Finansal Tahmin, Veri analizi ve Atik proje Yönetimi. LinkedIn, beceri odağını geliştirerek, kullanıcıların profillerinde daha fazla öğede yetkinliklerini sergileyebilmeleri için daha fazla Beceri Değerlendirmesi de ekledi.

Beceri Değerlendirmesi ne işe yarıyor?

LinkedIn Beceri Değerlendirmelerini tamamlayan ve rozetini profillerinde sergileyen adayların işe alınma olasılığı, tamamlamayanlara göre % 20’ye kadar daha fazla. Süreç, bilginizi belirli bir alanda test ediyor. Ardından kanıtlanmış anlayışınızı göstermek için size bir profil rozeti sağlıyor.

LinkedIn, iş arayanlara yardımcı olacak yeni araçlar ekliyor
LinkedIn ayrıca işverenlerin yeni bir rol için işe aldıklarını göstermelerini sağlayacak yeni bir profil çerçevesiyle daha fazla bağlantı seçeneği eklemek istiyor.

Devamını oku

Haber

IPhone 12 almak istemeyenlere üç harika alternatif

İPhone 12 almak istemeyenlere üç harika alternatif

Apple’ın yeni iPhone 12 ve iPhone 12 Pro‘su mükemmel telefonlar, ancak bazıları Android cihazları tercih ediyor. CNBC’nin haberine göre, son zamanlarda piyasaya sürülen iPhone 12′yi istemiyorsanız, bilmeniz gereken gerçekten iyi üç Android telefon var. Hepsi yeni iPhone’lar gibi 5G içeriyor, yani önümüzdeki senelerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak kapasiteye sahipler. Ayrıca sağlam kameraları var. Hepsi de 799 dolardan başlayan standart iPhone 12‘den daha ucuz.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 ters kablosuz şarj özelliğini gizliyor olabilir!

reklam
MSI reklamı

Samsung Galaxy FE 5G

İPhone 12 almak istemeyenlere üç harika alternatif

Samsung Galaxy FE bu ayın başlarında piyasaya sürüldü. Samsung’un daha pahalı amiral gemisi telefonlarında bulunan birçok özellik sunuyor, ancak Galaxy S20 telefonları gibi 999 $ yerine 699 $ ‘dan başlıyor. Alüminyum ve plastikten üretilen Samsung’un maliyetleri düşürdüğü tek yer burası. Ancak yine de yüksek kaliteli Qualcomm 865 işlemciye, keskin ve renkli ekrana ve suya dayanıklı. Ve iPhone 12 gibi, kırmızı, mavi, mor ve yeşil gibi bir dizi renkte mevcut. Ayrıca iPhone 12′de olmayan birkaç özelliğe de sahip. Örneğin, web sitelerinde veya Twitter’da gezinmek gibi şeyler için iPhone 12′dekinden daha akıcı olan yüksek yenilenen bir ekrana sahip. Ayrıca, ekranın altında bir maske takarken telefonunuzun kilidini açmak için yararlı olan bir parmak izi okuyucuya sahip (bu, Apple’ın FaceID’si gibi yüz tanıma kilidini açmayı zorlaştırıyor). MicroSD karta sahip olması sebebiyle daha fazla film ya da oyun indirilebilir.

Google Pixel 5

İPhone 12 almak istemeyenlere üç harika alternatif

Google Pixel 5.699 dolar ve çok büyük olmayan tek elle kullanımı kolay bir telefon istiyorsanız iyi bir seçim. Renkli ekranı, harika kamerayı ve uzun pil ömrü ile seviliyor. Orta sınıf Qualcomm işlemciye rağmen gerçekten hızlı. Bunun nedeni, Google’ın yazılımı optimize etmek için çok çaba sarf etmesidir. Arkasında bir parmak izi okuyucusu var – maske takıyorsanız kullanışlı – ve gece modu portre çekimleri gibi bir iPhone 12′nin yapabileceği bazı şeyleri yapabilir. Parmak izleriyle lekelenmeyen yumuşak dokunuşlu alüminyum gövdeyi ve Google’ın sattığı benzersiz yeşil rengi de kayda değer. Son olarak, Pixel 5, diğer Android telefonlarda olmayan birkaç Google’a özel özellikle birlikte geliyor. Ses kaydedici uygulaması, örneğin röportajları otomatik olarak metne dönüştürüyor. Bir araba kazasında olup olmadığınızı tespit edebilir ve otomatik olarak acil numaraları arayabilir. Ayrıca mükemmel spam arama tarama özelliklerine de sahip.

OnePlus 8T

İPhone 12 almak istemeyenlere üç harika alternatif

OnePlus, amiral gemisi düzeyinde özelliklere sahip uygun fiyatlı telefonlar satan bir şirket olarak adını duyurdu. Fiyatları son yıllarda artmaya başlamıştı, ancak OnePlus 8T, yalnızca 749 dolardan başlayan bir telefonda üst düzey özellikler sunarak orijinal modele geri dönüyor. OnePlus telefonlarının süper hızlı olduğu da biliniyor ve OnePlus 8T bu sözü tutuyor. IPhone 12 gibi renkli ve birinci sınıf bir metal ve cam tasarıma sahip. Benzersiz bir özelliğe sahip: 39 dakika içinde, test edilen diğer tüm telefonlardan daha hızlı tam olarak şarj oluyor . iPhone 12 yarım saat içinde %50 şarj olabiliyor. Ancak, kablosuz şarj veya herhangi bir onaylı su geçirmezlik garantisi mevcut değil. Galaxy FE gibi, iyi çalışan ve ekranda gizlenmiş bir parmak izi okuyucusuna sahip. Kameralar yeterince iyi. Manzara resimlerinden gerçekten yakın çekimlere kadar birçok farklı fotoğraf türü için yine de geniş açı, ultra geniş açı ve makro lens elde edersiniz.

 

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler