Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung Eski Nesil Galaxy Gear Modellerini Desteklemeyecek!

Samsung Galaxy Gear

Eski Samsung Galaxy Gear modelleri 2021 yılında, Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri ile uyumlu olmayacak. Samsung’un 2021 yılında çıkaracağı yeni akıllı telefonları, eski nesil Galaxy Gear modellerini desteklemeyecek.

Samsung‘un yeni politikası Almanya’da bir uygulamadaki gönderide ortaya çıktı. Samsung’un bu yeni politikasına göre 2021 yılında çıkacak olan Galaxy akıllı telefon modelleri eski nesil Galaxy Gear modelleri ile uyumluluk sağlamayacak. Yapılan açıklamada tüm Gear modellerinin 2020 yılında çıkan Galaxy modelleri ile uyumluluk sağlayacağı belirtildi. Ancak 2021 ve sonrası için durum öyle değil.

Gelecek yıllarda eski nesil Galaxy Gear modelleri yeni cihazlar ile uyum sağlamayacak. Bu durumun esas nedeni yeni ve eski cihazlar arasındaki teknoloji farkından doğuyor. Tabi Samsung’un bazı pazarlama çalışmaları da bu kararda rol oynuyor olabilir. Doğal olarak yeni cihazların satılması için eski modellerin bir yerde engellenmesi gerekir. Durum öyleyse bile aradaki sürenin gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy M12 çıkışı yaklaşıyor olabilir!


2021 ve sonrasında desteklenmeyecek Galaxy Gear Modelleri!

2021 yılı ve sonrası için Samsung, belirli Galaxy Gear modellerinin yeni Galaxy akıllı telefonlar ile kullanılmasına izin vermeyecek. Bu modeller Samsung Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo, Gear S ve Gear Fit olarak belirlenmiş. Bu cihazların kullanıcıları cihazlarını 2021 yılı ve sonrasında piyasaya sürülmüş bir Samsung akıllı telefonu ile kullanamayacaklar. Açıklamalar arasında Gear S2 ve Gear S3 modelleri için bir tehlike görünmese de, bu iki modelin de desteklenmeme olasılığı var diyebiliriz.

Samsung Galaxy Gear

Samsung’un 2021 yılındaki akıllı telefonları ile uyum sağlamayacağını belirttiği Samsung Galaxy Gear modelleri bu şekildeydi. Samsung bu karar ile eski nesil Galaxy Gear kullanıcılarını yeni modelleri almaya yönlendirecek. Tabi bu sayede yeni Galaxy akıllı telefon modellerinin daha güncel teknolojilere sahip olması da sağlanacak.

Bakalım Samsung 2021 yılında bu konu ile ilgili çeşitli güncellemeler yapacak mı. Sizce diğer eski nesil Galaxy Gear modellerinin de desteği kesilebilir mi?

Bunlar da ilginizi çekebilir
Halis Kökverdi

Teknoloji meraklısı, otomobil tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval