Sosyal medya

Oyun

Razer Project Brooklyn : Açılabilir ekrana sahip oyun koltuğu!

Razer, CES2021’de sadece yeni dizüstü bilgisayarlarını değil farklı konsept ürünlerini de tanıtmaya devam ediyor. Marka, yerleşik ekrana sahip bir konsept oyun koltuğu olan Razer Project Brooklyn ‘i ve Project Hazel akıllı yüz maskesini tanıttı.


İlginizi çekebilir: Alcatel, uygun fiyatlı yeni telefonlarını CES 2021’de tanıttı!

reklam
Aorus reklamı

Razer Project Brooklyn

Project Brooklyn ilk bakışta normal bir oyun koltuğu gibi görünüyor ancak bu koltuğun en önemli özeliiği  60 inçlik açılabilir  OLED ekrana sahip olması. Böylece çok büyük alanlara ihtiyaç duymadan veya bir VR kaskı kullanmadan tamamen sürükleyici bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca ekranı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Razer,  bu koltuğun HyperSense adında bir titreşim ve geri bildirim teknolojisine sahip olduğunu da belirtti. Razer’ın diğer ürünlerinde  olduğu gibi bu koltukta da Chroma RGB aydınlatmaları bulunuyor.

razer project brooklyn

Adventure İstanbul

Project Hazel

Project Hazel, yüz maskeleriyle ilgili bazı yaygın sorunları gidermeyi amaçlıyor.  VoiceAmp özelliğine sahip bu maskede konuşmanızı güçlendirmek için yerleşik bir mikrofon ve amplifikatör kullanılıyor. Hazel, UV donanımlı bir kablosuz hızlı şarj kutusu aracılığıyla dezenfekte edilebilir özelliğe sahip. Razer Project Brooklyn modelinde olduğu gibi bu üründe de Chroma RGB renk aydınlatması mevcut.

razer

razer


Sizler için hazırladığımız telefon tasviyesi listemize bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Diğer konsept ürünlerden de bildiğimiz üzere Project Brooklyn oyun koltuğunun ve ya Project Hazel maskesinin son kullanıcıya ulaşıp ulaşmayacağı merak konusu.Şirket, koltuğun fizibilitesini “en iyi sporcular ve etkileyicilerle” test ettiğini ve testler yoluyla maskeye ince ayarlar yapmayı planladığını söyledi.

 

Teknolojiyle ve otomobillerle kafayı bozmuş, aynı zamanda kötü espri konusunda kendini geliştirmiş kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

PlayStation 5 satışları, Xbox Series X’i katladı

PlayStation 5

Dünya genelinde 2020 yılına ait PlayStation 5 ve Xbox Series X satışlarını gösteren yeni bir rapor yayınlandı. Rapora göre Sony, Xbox satışlarını ikiye katlarken bazı büyük pazarlarda hala geride kalmaktan kurtulamadı.

İlginizi çekebilir: Nvidia Shield TV, artık PS5 ve Xbox Series X kontrol cihazlarını destekliyor

reklam
Aorus reklamı

PlayStation 5

Sony, çok fazla beklenti ve gecikmenin ardından nihayet geçtiğimiz yılın kasım ayında yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5’i satmaya başladı. PS5, Microsoft’un sunduğu Xbox Series X ve Series S oyun konsollarıyla birlikte aynı zamanda piyasaya sürüldü.

Adventure İstanbul

Birçok farklı analist, Microsoft’un yeni konsolunun Sony’nin PlayStation 5’inin önüne geçeceğini tahmin etse de yayınlanan yeni bir rapor, durumun tam olarak öyle olmadığını gösteriyor.

PlayStation 5

GamingSmart isimli analiz firması tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Sony, 2020 yılında Microsoft’un Xbox Series X modeline kıyasla iki kat fazla PlayStation 5 sattı. Teknoloji devi, PlayStation 5 modelinden 4,48 milyon adetten fazla satarak pazarın %65,05‘ini ele geçirmiş oldu. Microsoft ise Xbox konsol satışları söz konusu olduğunda 2,4 milyon adet satışla pazar payının %34,94‘ünü elinde bulunduruyor.

Raporda yer alan bir diğer ayrıntı ise Sony PlayStation 5 konsolu ile firmanın analiz ettiği 167 ülkenin neredeyse tamamında lider pozisyonuna sahip. Bunların arasında Microsoft yalnızca 12 bölgede liderlik etti. Microsoft’un liderlik ettiği ülkeler arasında ABD ve Çin gibi iki büyük pazar bulunuyor.

PlayStation 5

Söz konusu yayınlanan raporda Tükriye’de hangi konsolun daha çok tercih edildiği de belirtiliyor. Rapora göre PlayStation 5 Türkiye’de %85,30‘lik bir pazar payına sahipken, oyuncuların yalnızca %14,69‘luk kısmının Xbox konsolları tercih ettiğini görebiliyoruz.

Sizler için oluşturduğum; akıllı telefonteknolojik ürünler ve genel ihtiyaçlar alışveriş listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Trendyol listesini incelemek içinde burayı tıklayın!

Devamını oku

Oyun

Diablo 2 Remake için çalışmalar başladı!

Yazan:

Diablo 2 Remake

Diablo 2 Remake için gerekli anlaşmalar yapıldı. Oyun tarihinde önemli bir yere sahip olan oyunun geliştirilmesi için çalışmalara başlandığı öğrenildi.


İlginizi çekebilir; Sentetik Kornea operasyonu ile görme engelli bir kişi tekrar görebildi

reklam
Aorus reklamı

Diablo 2 Remake için Vicarious Visions ile anlaşıldı!

Oyun dünyasında yeniden yapım oyunların yani güncel adıyla “remake” yapımların sayısı gittikçe artıyor. Oyuncuların sevdiği önemli sayıda eski oyun bugüne kadar yeniden yapım süreci ile güncel oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Oyunlar tarihinin önemli bir markası olan ve hayranların deliler gibi saatlerini harcadığı bir yapım daha yenilenmiş haliyle bizleri karşılayabilir. Blizzard yapımı Diablo 2, resmi olmayan kaynaklardan gelen bilgilere göre yeniden geliştiriliyor. Çıkışından bu yana 20 yıl geçen efsanevi yapımın geliştirilme sürecine başlandığı öğrenildi.

Diablo 2

Adventure İstanbul

Classics serisi için daha önceden Starcraft 2 Remastered ve Warcraft 3 Reforged yapımlarını piyasaya çıkaran Blizzard, Diablo 2 Remake için de Vicarious Visions ile anlaştı. Tony Hawk Pro Skater 1 + 2‘yi tekrar piyasaya süren stüdyo ile anlaşan firmanın, stüdyonun yapabildiklerinden sonra yeniden yapım için oldukça istekli olduğu öğrenildi. 2007 yılında Activision ile birleştikten sonra popülaritesi gittikçe azalan Blizzard‘ın bu hamle ile birlikte güncel oyunculara da kendini yeniden tanıtma fırsatını yakaladığı konuşuluyor. Özellikle Diablo 3‘ten sonra eleştirilerin odağında kalan Blizzard, bu “remake” ile birlikte kendi hayranlarının da gönlünü kazanmayı hedefliyor. Kesin olarak duyurusu yapılmayan ancak geliştirilme sürecine başlandığı öğrenilen oyunun tam olarak ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor. Umarız 20 yılın ardından kalitesini korumuş ve güncellenmiş bir oyunla karşılaşabiliriz.


Blizzard’ın “remake” oyununu beklerken zamanın farkında olmamanızı sağlayacak kaliteli kutu oyunlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Devamını oku

Oyun

Cyberpunk 2077 ilk büyük güncellemesini aldı

Yazan:

cyberpunk 2077

CD Projekt Red’in olaylı oyunu Cyberpunk 2077, ilk büyük güncellemesini aldı. Güncelleme, konsollar ve PC için hata düzeltmeleri içeriyor.


İlginizi çekebilir; Keanu Reeves olmasaydı Johnny Silverhand böyle gözükecekti!

reklam
Aorus reklamı

Cyberpunk 2077, Polonyalı oyun geliştiricisi CD Projekt Red tarafından uzun süredir geliştiriliyordu. Dokuz yıldır geliştirme sürecinde olan oyun, bazı ertelemelerden sonra 10 Aralık 2020 tarihinde çıkışını yapmış, ancak pek çok eleştirilere sebep olmuştu. Oyunu satın alan kullanıcılar sık sık karşılaşılan hatalar, kötü yapay zekâ, canlı hissettirmeyen şehir ve FPS düşmesi gibi teknik sıkıntılar nedeniyle adeta erken erişimde olan bir oyunu yarım şekilde deneyimlemişti. Bu durum tepkileri üzerine çekerken, CD Projekt Red hisseleri de düşüşe geçmiş ve hatta Polonyalı geliştirici bazı hissedarlar tarafından dava bile edilmişti. İlk olarak özür dileyip işlerin neden ters gittiğini açıklamaya çalışan CDPR, yaptığı açıklamada oyunu böyle bırakmayacaklarını ve güncellemelerle toparlayacaklarını belirtti. Bu tarz bir geri dönüşü daha önce No Man’s Sky oyununda da görmüştük. Oyun çıktığı ilk dönem ağır eleştirilere maruz kalmış, daha sonra firma tarafından sunulan destek ve güncellemelerle oldukça sevilir bir hale gelmişti.  Yeni bir No Man’s Sky olma konusunda adımlar atan CDPR, 2021 yılının ilk büyük güncellemesini yayınladı.

cyberpunk 2077

Adventure İstanbul

Cyberpunk 2077 kurtarma planı

Cyberpunk 2077 oyunun, PC ve konsol versiyonları için yayınlanan V1.1 (versiyon 1.1) güncellemesi, oyunun toparlanması yolunda atılan ilk adım. Güncellemenin toplam boyutu ise 6.7 GB. CD Projekt Red tarafından güncelleme notlarına yazıldığına göre güncelleme, hafıza kullanım sorunlarını giderirken, sokak trafiği ve çevre hasar sistemi konusunda da düzeltmeler içeriyor. Notta aynı zamanda GPU ile ilgili bazı teknik sorunların giderildiği ve konsol versiyonlarında optimizasyon sorunlarının giderildiği, performans artışının sağlandığı belirtiliyor. Kullanıcıları oldukça hayal kırıklığına yaratan oyun, bu güncellemeler ile durumu ne kadar toparlar bunu önümüzdeki günlerde gelen haberler gösterecek. Konuyla ilgili yeni gelişmeler için takipte kalın…


İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun akıllı bileklikleri Trendyol üzerinden almak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun akıllı bileklikleri Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız.


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler