Sosyal medya

Oyun

PUBG Lite Sezon 2 Pass, ne yenilikler getiriyor?

PUBG

PUBG Lite sürümüne geçtiğimiz hafta yepyeni bir güncelleme yayınlandı. Peki bu güncelleme biz oyunculara ne gibi yenilikler getirecek? Hep birlikte inceleyelim.


İlginizi çekebilir: PUBG MOBILE hilecileri oyundan men edecek!


Yeni güncelleme PUBG için yayına sürüldü. Sürüm notları ve yaptığımız oyun incelemeleri dahilinde sizin için oyunda yer alan yenilikleri ve düzeltmeleri derledik. Güncelleme detaylarından en önemlisi alışverişte kullandığımız oyun içi paraların kullanımında bir değişikliğe gidildi. Lite Pass Sezon 2; Survival Title Sezon 2, 4vs4 oyun modu ve hata düzeltmeleri içeriyor.

PUBG

Yeni oyun içi alışveriş sistemi neler sunuyor?

Yeni güncellemenin getirdiği yeniliklerle birlikte kullanılan para birimleri Chicken Medal ve Gümüş Bullet olmak üzere ikiye ayrılıyor. Chicken Medal adı verilen paralarla ücretli kasaları satın alabiliyorlar. Bu kasalardan bildiğiniz üzere daha değerli niteliğe sahip silahlar ve özelleştirilebilir kıyafetler çıkabiliyor. Böylece tarzınızı konuşturabiliyorsunuz. Bu madalyaya ulaşmak istiyorsanız eğer PUBG’deki günlük etkinliklere katılarak, Lite Pass ve Lite Pass Premium ödüllerinden, günlük görevlerden, challenge görevlerinden ve diğer oyun etkinliklerinden kazanabiliyorsunuz.

PUBG

Silver Bullet ise, oyun içi çatışmalarda kazandığınız kıyafetleri dönüştürerek bu paraları kazanabiliyorsunuz. Oyunda yer alan Silver Bullet Mağazası’ndan bu yopladığınız paralarla alışveriş yapabiliyorsunuz.

Yeni kapışma modu: 4’e 4

PUBG Lite artık 4’e 4 moduna sahip. Oyuncular, dört kişilik ekiplerden oluşan iki takım yaratabiliyor ve bu ekiplerle karşılıklı olarak kapışabiliyorlar. Oyun modu, eski nakliye konteynerleri ve araçlarıyla çevrili terkedilmiş bir depo alanında geçiyor. Hangi ekip, toplamda 40 kişiyi öldürürse oyunu o kazanıyor.

PUBG

Lite Pass, 10 Ekim’de başladı ve Aralık’ın 5’ine kadar sürmesi planlanıyor. Oyuncular ayrıca, sezon bitse dahi 12 Aralık’a kadar kazandıkları ödülleri de alabiliyorlar. Lite Pass İkinci Sezon ile birlikte, oyuncular günlük görev ve kapışma görevlerinden deneyim puanı (XP) ve ödüller de toplayabiliyorlar.

Ayrıca, Lite Pass Premium ve Lite Pass Premium Plus aldığınız takdirde farklı görevler ve ödüllere kavuşmanız da mümkün hale geliyor.

Tüm detaylar ve sürüm bilgileri için buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar!

 

 

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir öğretmen adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Google Stadia hangi oyunları içerisinde barındırıyor?

Google Stadia

Google Stadia, 19 Kasım’da yapılacak bir etkinlikle beraber kullanıma açılacak. Peki açılışa bir hafta kala bu online oyun platformunda hangi oyunlar yer alacak?


İlginizi çekebilir: Google Stadia uygulaması, Play Store’da yayınlandı!


Google tarafından geliştirilen online oyun platformu Stadia, 19 Kasım’da kullanıcıları ile buluşacak. Birçok kişi tarafından beklenen bu platformun içerisinde bulunacak oyunlar ise merak konusuydu. Google tarafından açıklanan listeye göre açılışta platformun içinde 12 oyun bulunacak.

 • Assassin’s Creed Odyssey
 • Destiny 2
 • Gylt
 • Just Dance 2020
 • Kine
 • Mortal Kombat 11
 • Red Dead Redemption 2
 • Thumper
 • Tomb Raider
 • Rise of the Tomb Raider
 • Shadow of the Tomb Raider
 • Samurai Shodown

Bu listede istediğiniz oyunun bulunmadığını görüp üzülüyorsanız, Google tarafından yıl sonuna kadar platforma gelecek oyunların listesi de açıklandı.

 • Attack on Titan 2: Final Battle
 • Borderlands 3
 • Darksiders Genesis
 • Dragonball Xenoverse 2
 • Farming Simulator 19
 • Final Fantasy XV
 • Football Manager 2020
 • Ghost Recon Breakpoint
 • Grid
 • Metro Exodus
 • NBA 2K20
 • Rage 2
 • Trials Rising
 • Wolfenstein Youngblood

Devamını oku

Haber

Google Stadia uygulaması, Play Store’da yayınlandı!

Google Stadia

Google‘ın Pixel cihazları ile birlikte hemen hemen her cihaz için yayınlanacak olan Google Stadia servisi, tanıtımından 2 hafta önce Google Play Store‘da yayınlandı.


İlginizi çekebilir: Chromium tabanlı Microsoft Edge 15 Ocak’ta geliyor


19 Kasım‘da piyasaya sürülmesi beklenen Google‘ın yeni servisi Stadia‘nın Android uygulaması Google Play Store‘da yayınlandı. Neredeyse tüm Android kullanıcılarının indirebileceği uygulamanın giriş kısmında bizleri Destiny 2‘nin görselleri karşılıyor.

Uygulamayı açtığınızda bizleri karşılayan bir diğer düğme ise başlarken sekmesi, bu sekmeye tıkladığımızda daha sonra değiştiremeyeceğimizi söyleyip bir Google hesabı seçmenizi istiyor. Bundan sonra devam etmeniz için Stadia Founders veya Premiere Edition davet kodlarından birine sahip olmalısınız. Eğer bir davet kodunuz yok ise buradan daha fazla ileriye gidemezsiniz.

 

Devamını oku

Haber

Çin, 18 yaş altına oyunlarda süre ve para sınırı getirdi!

Çin

Çin hükümeti, 18 yaşından küçüklerin internet üzerinden oyun oynama süresini sınırlandırdı. Ülkenin resmi ajansı Şinhua‘ya konuşan hükümet yetkilisi, oyun platformlarının oyuncuların kimlik ve yaşlarını belirleyebilmesi için hükümetin veri tabanlarına erişebileceği bir sistem kurulacağını açıkladı.

İlginizi çekebilir: WhatsApp Web’i koyu tema ile kullanın!

Çin

Çinli oyuncular, akşam 10’dan sonra veya günde 90 dakikadan fazla oyun oynayamayacak. Çin’de çocukları oyun bağımlılığından korumak için alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Salı günü yürürlüğe giren yeni bir kanun, 18 yaşın altındaki gençlerin günde 90 dakikadan daha uzun süre veya 08:00-22:00 saatleri dışında oyunları oynamalarını yasaklayan sınırlamalar getirdi.

Çocuklar hafta içi günde 90 dakika, tatillerde ve hafta sonları günde 3 saat oyun oynama hakkına sahip olacak. Oyunlar için 8-16 yaş arası çocuklar ayda 29 dolar, 16-18 yaş arası çocuklar da 58 dolar harcayabilecek.

Çin

Çin dünyanın en büyük ikinci oyun pazarı konumunda ve daha önce de bilgisayar oyunu bağımlılığına karşı adımlar atmıştı. Araştırma şirketi Newzoo‘ya göre Çin’de artan regülasyonlar nedeniyle ABD oyun pazarı klasmanında bu yıl Çin’in önüne geçti.

Dünyanın en büyük oyun şirketi olan Tencent, 12 yaş altı oyuncularına günde 1 saat, 12-18 yaş arası oyunculara da günde 2 saat sınırı getirmişti. Tencent ayrıca oyunculardan kimliklerini alarak yaşlarını tespit etme uygulamasına geçmişti.

Yeni kanunla hükümet, yıllık 33 milyar dolardan fazla gelir elde eden ve yüz milyonlarca kullanıcıyı barındıran Çin’in çevrimiçi oyun endüstrisini dizginlenmeye çalışıyor. Bazı ülkeler aşırı oyun oynamayı bir kamu sağlığı sorunu olarak görüyor. Bu ülkelerin çoğunda bağımlılığı tedavi etmek için klinikler bulunuyor.

Devamını oku