Sosyal medya

Kulaklık

Plantronics BackBeat GO 600 inceleme

Plantronics BackBeat GO 600 inceleme

Plantronics BackBeat GO 600 inceleme videomuzda, şirketin en yeni kablosuz kulaklık modelini inceliyoruz. Özellikle konforlu tasarım anlayışıyla öne çıkan cihaz, ses performansı konusunda da mutlu etmeyi başarıyor.

reklam

Plantronics BackBeat GO 600 inceleme

Ürünün en beğendiğimiz noktalarından biri çok hafif ve rahat bir kulaklık olması. Kulağınızı tamamen kaplayan kulaklık pedleri ve başınızı destekleyen yumuşak yastıklı üst bölüm sayesinde, neredeyse kulaklığı hiç hissetmiyorsunuz. Ayrıca üründe aktif gürültü engelleyici olmamasına rağmen, müzik çalmasanız dahi dışarıdaki sesler büyük oranda kesiliyor.

Platronics BackBeat GO 600

Müzik dinlerken de en yüksek ses seviyesinde dahi dışarıya ses iletilmiyor olması önemli bir detay. Ses performansı konusunda dengeli bir kulaklık olan BackBeat 600, bass ve dengeli olarak iki farklı modda kullanılabiliyor. Sözünü ettiğimiz modlar arasında geçiş yapmak için sağ tarafta fiziksel bir tuş bulunuyor. Bu sayede kolayca modlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. 40 mm’lik sürücülerle birlikte doyurucu bir tiz ve bass performansı sunuluyor. Ayrıca ürünün tek şarjda 18 saate varan kesintisiz müzik oynatabilmesi de günde 2 saat müzik dinleyen biri için kulaklığı haftada 1 kez şarj edeceği anlamına geliyor

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kulaklık

Sony WH-CH510 Bluetooth kulaklık inceleme ve kullanıcı deneyimi

Sony Wh-ch510 bluetooth kulaklık

Bu yazımızda Sony’nin 2019 yılının son çeyreğinde piyasaya sunduğu Sony WH-CH510 Bluetooth kulaklık modelinin özelliklerinden bahsedip kullanıcı deneyimlerimizi paylaşacağız.


İlginizi çekebilir: Sony WH1000XM4 bluetooth kulaklık sızıntıları ortaya çıktı

reklam

sony wh-ch510 bluetooth kulaklık beyaz

Sony WH-CH510 modeli kullanıcılara neler sunuyor?

Bu model için kısaca Sony’nin WH-CH500 modelinin makyajlı versiyonu diyebiliriz. Değişen tasarım ve artan pil ömrü en belirgin özellikleri. Öncelikle bu cihaz giriş seviyesi bir Bluetooth kulaklık olmasına rağmen giriş seviyesi bir kulaklıkta görmeye pek alışkın olmadığımız artılara sahip. Bunlar:  USB Type-C bağlantısı, Bluetooth 5.0 desteği ve tam şarjda 35 saatlik pil ömrü. Ürünün Micro-USB yerine Type-C bulundurması bizce güzel bir artı katmış; Bluetooth 5.0 desteği ise bildiğimiz üzere en güncel Bluetooth sürümü. Bu sayede cihaz 15 metreye kadar kesintisiz bağlantı sağlayabiliyor ve ses senkronu konusunda çok başarılı. Video izlerken de bu farkını ortaya koyuyor. Cihazı tam şarj ettiğiniz zaman 35 saatlik pil ömrü sunması bizce mükemmel bir artı olmuş. Açıkçası ben 1 kere şarj edip neredeyse iki hafta boyunca şarj etmeyi unutuyorum. En kötü senaryoda şarjınız hiç yoksa bile 10 dakikalık şarjla 90 dakika kullanım sunabiliyor. Eğer bir Sony WH-CH510 edinirseniz şarj konusu problem olmaktan çıkıyor. Ayrıca ürün ülkemizde siyah, beyaz ve mavi olmak üzere mat renk seçeneklerine sahip.

Sony Wh-ch510 bluetooth kulaklık

Sony WH-CH510 eksileri neler?

Eksiler konusunda sayabileceğim ilk özellik Sony’nin kullanmış olduğu 30 mm’lik sürücüler. Bu sürücüler basların ve tizlerin belirgin olduğu temiz bir ses veriyor ama sesteki o çevresel katmanları yakalamak biraz ufak sürücülere sahip olduğu için biraz zor. Fakat yine de bu kötü bir ses kalitesi olduğu anlamına gelmiyor; ses yüksekliği ve ses kalitesi tatmin edici düzeyde. Bir başka eksisi ise cihazın kafa bandı kısmında yumuşak bir malzeme ile desteklenmemiş olması. Bu birçok kullanıcı için problem yaratabilir. Satın almadan önce denemenizi tavsiye ederim.

Sony WH-CH510 bluetooth kulaklık mavi

Fiyat nedir?

Daha önce de belirttiğim üzere Sony WH-CH510 giriş seviyesi bir Bluetooth kulaklık. Fiyat nereden almaya çalıştığınıza bağlı olarak 250-350 TL arasında değişkenlik gösteriyor. En yakın rakibi olan JBL T500BT ise 300400 TL aralığında değişiyor. Eğer 2 model arasında kaldıysanız Sony’i daha avantajlı bir fiyatla edinebileceğinizi de söyleyebilirim.

Daha ayrıntılı bilgi için: Sony WH-CH510 Kablosuz Kulaklık

Devamını oku

Kulaklık

A101’de 25 TL’ye satılan Piranha 2102 kulaklık inceleme

Yazan:

A101 Piranha 2102 kulaklık inceleme

Ucuzcu Enginar‘ın yeni bölümünde 6 Şubat itibarıyla A101 mağazlarında 25 TL fiyatıyla satışa çıkacak Piranha 2102 kulaklık modelini inceledik. Bakalım ürün bize neler sunuyor?

Piranha 2102 özellikleri

Ürünün kırmızı, mavi ve siyah olmak üzere üç farklı rengi var. Tasarımsal açıdan uygun fiyatlı bir ürün olduğundan tüm kasa plastik malzeme kullanıyor. Bu durum, özellikle kafa ayarını yaptığınız bölümler için ekstra dikkat etmeniz gerektiği anlamına geliyor. Zira test bir harekette kırılma gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca tasarımsal açıdan kulaklıkla yaşadığımız en büyük sorun, suni deri malzeme kullanan kulaklık pedleri oldu. Zira kısa süreli kullanımlarda bile ciddi şekilde terletmeye sebep oluyorlar.

reklam

Modelin katlanabilir yapısı, özellikle çantada kulaklığı taşıyacaklar için güzel bir detay. Ayrıca kulaklığın üzerindeki tuş sayesinde hem şarkıyı oynatma/durdurma veya bir sonraki şarkıya geçiş, hem de gelen aramayı yanıtlama işlevini sunuyor. Yaptığımız görüşme testinde, mikrofonun iyi olduğunu ve rahatlıkla görüşmelerini yapabileceğiniz sonucunu çıkardık. Son olarak ürünle yüksek sesli müzik dinlediğinizde, yanınızdaki insanlar ne dinlediğinizi net bir şekilde duyabiliyor.

Ses performansı nasıl?

Modelin 25 TL’lik satış fiyatını düşündüğümüzde, beklediğimizden iyi bir ses performansıyla karşılaştığımızı belirtmeliyiz. Özellikle ses seviyesi anlamında birçok kişiyi tatmin edecektir. Yine de özellikle bass seslerin neredeyse hiç olmaması, dinlediğiniz şarkıdaki enstrümanların daha baskın vokallerin ise biraz arka plandan geliyor olması gibi problemler de var tabii ki. Yine de ürünün fiyatına oranla fena bir ses performansı sunmadığını söylemek doğru olur.

Devamını oku

İnceleme

Fiyat performans oyuncu kulaklığı: Corsair HS35 Stereo inceleme

Yazan:

Corsair HS35 Stereo inceleme

Corsair HS35 Stereo inceleme videomuzda, şirketin bugüne kadar ürettiği en uygun fiyatlı kafa üstü kulaklıklarından birine yakından bakıyoruz.

Corsair HS35 Stereo inceleme

Nispeten daha uygun fiyatlı bir oyuncu kulaklığı olduğu için, Corsair HS35 Stereo modelinin dış tasarımında genel olarak plastik malzeme kullanılmış. Ancak tabii ki kulaklıkları ayarladığımız yan gövde metal malzeme. Kulaklık bu sayede sadece 250 gram ağırlığında ve gerçekten çok hafif. Ayrıca başınızı destekleyen yastıkla beraber kulaklık pedlerinin dokusu, modeli oldukça konforlu yapmış.

reklam

Corsair HS35 Stereo inceleme

Bizim incelediğimiz model siyah renkti. Ancak yeşil, kırmızı ve mavi olmak üzere kulaklığın farklı modelleri de yer alıyor. Bahsettiğimiz renk değişimleri kulaklığın sadece üst kafa bandında ve kulaklık pedlerinde söz konusu. Onun dışında kulaklığın diğer bölümleri yine siyah renkte kalıyor. Corsair HS35 Stereo modelinde harici bir mikrofon yer alıyor. Kullanmadığınızda bu mikrofonu çıkartabiliyorsunuz. Videomuzda mikrofon üzerinden yaptığımız ses kaydını dinleyebilirsiniz. Discord sertifikalı mikrofon, ürünün fiyatını da düşündüğümüzde gayet iş görür bir seviyede.

Ürünün belki de gördüğümüz en büyük eksisi, yüksek ses seviyesinde sesi dışarıya çok veriyor olması. Eğer ofis ortamı gibi farklı insanlarla beraber aynı ortamı paylaşıyorsanız, bu durum sorun olabiliyor.

Ses performansında ise 50 mm’lik neodinyum sürücüler karşımıza çıkıyor. Bununla beraber 32 Ohm empedans ve 20 ila 20.000 Hz arasında değişen bir frekans aralığı sunuluyor. Ürünün ses performansı, bu fiyat segmentindeki bir ürüne göre gayet başarılı. Oyun oynarken veya müzik dinlerken tiz ve mid sesler oldukça dengeli, temiz bir şekilde aktarılıyor. Ancak bass konusunda modelin pek iddialı bir yapıda olmadığını belirtelim.

Devamını oku