Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

OPPO Find N Teaser Videosu ve Basın Görselleri Yayınlandı!

Oppo, yakında tanıtılacak olan Find N katlanabilir ekranlı akıllı telefonu için bir tanıtım videosu yayınladı. Video, beklenenden çok daha küçük bir katlanabilir ekranlı akıllı telefonu gösteriyor.


Bakmakta fayda var: OPPO, Orta ve Doğu Avrupa’da Rekor Büyüme Elde Etti


2021 yılı içerisinde OPPO’nun yeni bir akıllı telefon serisi çıkaracağı ve bu telefonunda katlanabilir ekranlı bir model olacağı konuşuluyordu. Şirket artık bunu resmiyete döktü ve OPPO Find N ismini taşıyan telefonun tanıtım videosunu ve basın görsellerini paylaştı. Şirketin Weibo hesabı tarafından yayınlanan teaser klibi, katlandığında küçük bir dış ekrana sahip olan bir katlanabilir ekranı gösteriyor. Aslında akıllara Sony’nin Compact serisi gibi geçmiş yıllardan kalma cihazları getiriyor.

Ayrıca, sol üst köşede bir selfie kamera ile daha büyük bir ekran gösteren cihaza katlanmamış halini de görmüş oluyoruz. Katlanabilir ekran açılınca 4:3 formatında gibi görünüyor, ancak kompakt akıllı telefon ekranı ve daha küçük boyutları nedeniyle Samsung Galaxy Z Fold 3’ten daha küçük bir boyutta olacağa benziyor. Video ayrıca, telefonun yine Samsung’un katlanabilir cihazlarına benzer şekilde yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısına sahip olacağına işaret ediyor.

Oppo’nun videosu ve gönderisi, Oppo’nun Inno Day etkinliğinin ikinci günü olan 15 Aralık’ta daha fazlasını öğreneceğimizi doğruluyor. Yani bu oldukça ilgi çekici katlanabilir hakkında daha fazla bilgi edinmek için 3 gün daha bekleyeceğiz. Ancak sızıntılarda cihazın tamamen açıldığında 2K 7.8 inç veya 8 inç tablet boyutunda AMOLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. 120 Hz yenileme hızına sahip olacağı ve 50 MP ana kameraya sahip olacağı, selfie kamerasının ise 32 MP olacağı tahmin ediliyor. İşlemci kısmında da Snapdragon 888 işlemcisinden gücünü alması bekleniyor. Peki siz OPPO Find N hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında bizlere belirtin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval