Sosyal medya

İnceleme

One’ı büyük bulanlara özel

HTC-One-MInI

HTC One MInI

HTC One’ı hepimiz beğendik fakat 4.7 inç ekranı büyük bulan kullanıcılar ne yapacak? HTC One Mini, One’ın neredeyse bire bir küçük kopyası olmuş, güzel de olmuş. Ama sanki biraz pahalı mı ne?

Ekranların sürekli büyümesinden şikayetçi olan biri olarak küçük boyutlu ve yeterli performanslı cihazlarla özel olarak ilgilendiğimi söyleyebilirim. Haliyle One Mini de heyecanla beklediğim ürünler arasındaydı.Cihaz gerçekten One’a çok benziyor. Kasasının büyük bir kısmı metalle kaplı olmasına karşın One’dan farklı olarak çerçevesi plastikten yapılmış. Açıkçası bu durum ucuzluktan ziyade “yere düştüğünde dağılmayacak” hissi uyandırıyor.

Ekranı harika

Zamanında 4.3 inçlik telefonumdaki 1280 x 720 piksellik çözünürlüğün ideal olduğunu savunurdum, hâlâ sözümün arkasındayım. HTC One Mini’de de aynı boyut / çözünürlük oranını gördüğüme sevindim. 341 ppi değerini sağlayan bu ekranda herhangi bir piksel görmek olanaksız. Harika bir görüş açısı ve renk kalitesi sağlayan bu ekranın herkesin memnun edeceğini düşünüyorum. HTC One’ın fark yaratan Boom Sound hoparlörleri, One Mini’de de yer alıyor. Bu hoparlörlerle film izlemek ve oyun oynamak gayet keyifli. Sesin gerçek stereo olması bir yana, ufaktan bas seslere de yer verebiliyor olması gayet başarılı. 1.4 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci ve 1 GB RAM sayesinde ürün son derece akıcı çalışıyor.

Sonuç olarak: Android tarafındaki en büyük eksiklerden biri olan “küçük ama yetenekli cihaz” konusunu HTC One Mini güzel bir şekilde gideriyor.

Neden alınır?

• Ele çok güzel oturuyor

• Ekranının renkleri çok başarılı

• Boom Sound ile diş ses kalitesi

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir