Sosyal medya

Genel

Mozilla Firefox’un ikonik logo tasarımını yeniledi!

Firefox

Mozilla, Firefox markasını artık tarayıcıdan daha fazlası olduğu gerçeğini yansıtmak adına ismiyle özdeşleşmiş logosunun tasarımsal çizgilerini tamamen değiştirdi.


İlginizi çekebilir: Mozilla, Firefox’un ücretli sürümünü yayınlayacak

reklam
Aorus reklamı

Mozilla, on altı yıl kullanmış olduğu logosuyla resmen yolları ayırmış oldu. Şirketin geçen yıl dile getirdiği  “kuyruğunda alev olan, hızlı tilki tüm ürün ailesini temsil edecek kadar iyi bir imaj çizemiyor” olmasıyla birlikte şirketin yeni bir logo duyurması bekleniyordu.

Yeni logoda tilkininin yüzü kaldırılıyor ancak kuyruğu kalıyor. Tarayıcının logosu hala ikonik tilkiden parçaları barındırmaya devam edecek. Yeni bir yazı tipiyle birlikte logo, kullandıkları tasarım ve renkler itibariyle markanın tüm ürünlerini daha iyi temsil ediyor.

Adventure İstanbul

Mozilla

Firefox artık bir tarayıcıdan daha fazlasını kullanıcılarına sunmak istiyor. Son zamanlarda, çevrimiçi hesaplarınıza giriş yapıldığı takdirde uyarıda bulunan güvenlik aracı Firefox Monitör, şifreli (kriptolu) dosya paylaşım uygulaması olan  Send ve Lockwise parola yöneticisi gibi uygulamaları yayınlamıştı.

 

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

The Medium oyunu bitince inceleme yazabileceksiniz!

Yazan:

The Medium

The Medium oyuncuların görüşüne önem veriyor. Oyun bitiminde yapım, oyunculara inceleme ve geri dönüş yapma olanağı sağlıyor.


İlginizi çekebilir: Intel Rocket Lake i9-11900K işlemcisinin son özellikleri ortaya çıktı

reklam
Aorus reklamı

Oyun bitince inceleme yazabileceksiniz!

The Medium an itibariyle Xbox Series X/S ve PC kullanıcıları için satışa çıktı. Bildiğiniz üzere oyun, yeni nesil oyun konsollarının duyurusunun yapılmasının ardından merakla beklenen oyunlar arasındaydı. Resmi olarak çıkış yapan oyun, bekleyişin ardından piyasaya çıktı. Korku aksiyon ögelerinin yer aldığı oyunda, ilginç bir hikaye anlatım tekniği bulunmakta. Bildiğiniz üzere süre itibariyle biraz kısa olarak nitelendirilen oyun 100 saatlik bir deneyim sunmakta. Öte yandan hikayeyi bitirmiş oyuncular için güzel bir yenilik söz konusu. Artık jenerik sonrası oyun ile alakalı görüşlerini yazma imkanına sahip olacak.

The Medium

Adventure İstanbul

Bloober Team tarafından piyasaya çıkan oyun, görünüşe göre oyuncuların geri dönüşlerine çok önem veriyor. Oyun ile alakalı görüşlerin bildirilme imkanının yer aldığı bölüm sayesinde, firma oyuncuların fikirlerini en net yoldan öğrenmenin yolunu buldu. Jenerik sonrası yer alan paragrafta firma, oyunu yaptıkları en heyecan verici iş olarak tanımladı. An itibariyle satışta olan oyunu sizler de deneyebilirsiniz. Bununla birlikte oyunu bitirdikten sonra da görüşlerinizi firmaya gönderebilirsiniz. Xbox Game Pass PC’de yer almayan oyunun, birkaç ay sonra kütüphaneye eklenmesine kesin gözüyle bakılıyor.


Dijital oyun dünyasından yorulan oyuncular için oluşturduğumuz kutu oyunu listelerine, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.


 

Devamını oku

Genel

Intel Rocket Lake i9-11900K işlemcisinin son özellikleri ortaya çıktı

intel rocket lake i9

Intel Rocket Lake serisi amiral gemisi Core i9-11900K masaüstü işlemcisinin daha detaylı özellikleri internette görüldü.


Bakmak isteyebilirsiniz:

reklam
Aorus reklamı

Videocardz’ın sunduğu Intel 11.nesil K serisi işlemcilerinin özelliklerini içerdiği söylenen bilgilerin; bir MSI sunumundan alındığı iddia ediliyor.

Intel i9-11900K işlemcisinin serideki amiral gemisi çip olması beklenenler arasında. Bu sızıntıya göre ise işlemci 8 çekirdek ve 16 işlem parçacığının yanında 5.2GHz turbo saat hızına sahip olacak. Her ne kadar bu hız geçen senenin Intel Core i9-10900K işlemcisiyle aynı olsa da; gelen sızıntılar yeni işlemcilerin eskilerine olan üstünlüğünü gözler önüne seriyor. Tek çekirdekli testlerde 11900K işlemcisi selefini %35 gibi bir oranla geride bırakmış durumda.

Adventure İstanbul

Masaüstü işlemcisiyle birlikte aynı zamanda Termal Hız Artırma özelliği de gelecek. Bunun ise maksimum saat hızını 100Mhz kadar yükseltmesi mümkün olacak.

Intel Rocket Lake serisinin i9 dışındaki diğer çipleri de sızdı

Bununla birlikte iddia edilen MSI sızıntısına göre bir diğer 8 çekirdekli 16 parçacıklı i7-11700K işlemcisi; i9-11900K ile aynı temel bileşenleri içerecek. Ancak bu çip 3.6GHz temel saat hızının yanında 4.9GHz turbo hızı ile daha düşük saat hızları sunacak. Yine bu işlemcinin de Termal Hız Artırma desteğiyle birlikte 5GHz’e çıkabileceğini hatırlatalım.

intel rocket lake i9

Core-K serisinin biraz daha alt segmentlerinde ise 6 çekirdekli ve 12 parçacıklı i5-11600K karşımıza çıkıyor. Bunun yanında yine sızıntılara göre Ryzen 5 5600X işlemcisinin rakibi olacak olan çip 3.9GHz ve 4.9GHz temel ve turbo hızlarıyla görülebiliyor. Fakat bu işlemci ise Termal Hız Artırma teknolojisini desteklemiyor.

Son olarak üç çipin birden 125W TDP yani Isıl Tasarım Enerjisi’ne ihtiyaç duyacaklarını belirtmeliyiz. Bunun yanında ise DDR4-3200 hafıza desteği sunuluyor. Sızıntının söylediği diğer bilgilere göre ise i9-11900K ve 11700K 16MB L3 belleğe sahip. Diğer taraftan i5-11600K, 12MB ile biraz daha az bellek kapasitesi barındırıyor.

Her ne kadar bu sızıntılar bizlere henüz çıkmamış Rocket Lake işlemcileri hakkında bazı fikirler verse de işlemciler piyasaya sürülene kadar net bir bilgimiz olmayacak gibi duruyor. Bu konuda ise Mart ayı verilen tarihler arasında.

Devamını oku

Genel

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, WhatsApp hakkında konuştu

whatsapp

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, WhatsApp sözleşmesine tepki gösterdi. Bakan Gül, farklı ülkelerde farklı tutum sürmenin çifte standart olduğunu belirtti.


Netflix Türkiye ofisi için 5 yıl deneyimli Ofis Müdürü arıyor

reklam
Aorus reklamı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

WhatsApp’ın Gizlilik İlkeleri güncellemesi ile ilgili tartışmalar bitmek tükenmek bilmiyor. Bununla birlikte konuyla ilgili son açıklamalar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından geldi.

Adventure İstanbul

WhatsApp’ın 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurmuştu. Ancak tepkiler üzerine geri adım attığı yeni sözleşmesi kişisel verilerin Facebook ile paylaşılmasını öngörüyordu. Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca kişi WhatsApp’a tepki göstererek Telegram, Signal ve BİP uygulamalarına geçiş yapmıştı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

Adalet Bakanı Gül, Kişisel Verileri Koruma Kurumunda düzenlenen “28 Ocak Veri Koruma Günü Programı”nda konuştu. Bakan Gül; öğretmeni, polisi, hakimi, savcıyı, memuru, valiyi, kaymakamı, genci, yaşlıyı 83 milyonun şerefli, onurlu bir ferdi olarak görmenin, iktidarıyla muhalefetiyle herkesin boynunun borcu olduğunu vurguladı.

Kişisel verilerin korunmasına yönelik yapılanları anlatan Bakab Gül, elektronik sistemlerde saklanan verilerin korunmasının önemini vurguladı. Bununla birlikte veri güvenliğini yabancı kaynaklarla sağlamanın sınır güvenliğini yabancı askerlere emanet etmek gibi olduğunu ifade eden Gül; “Siber vatan“ı korumak için veri güvenliği konusundaki yerli ve milli çalışmaların hızlandırıldığını aktardı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, WhatsApp’ın zorunlu güncelleme kararına ilişkin; “Son günlerde bir sosyal iletişim platformunun uygulamanın devamı için kişisel verileri kullanma, başka platforma aktarmaya rıza şartını getirdiğini görmekteyiz. Ancak Avrupa Birliği ülkelerine çifte tercih sunulması, farklı ülkelerde farklı tutum içerisine girilmesi çifte standarttır” dedi.

Son olarak WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre; Türkiye’deki kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için kabul etmek zorunda olduğu yeni Gizlilik Sözleşmesi, “Avrupa bölgesi” olarak tanımlanan ülkelerdeki kullanıcıları kapsamayacak.

Sizler için oluşturduğum; akıllı telefonteknolojik ürünler ve genel ihtiyaçlar alışveriş listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Trendyol listesini incelemek içinde burayı tıklayın!

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler