Sosyal medya

Aksesuar

Monster’dan Oyunculara Özel Ekipmanlar Geliyor!

Türkiye’de adını sıkça duyuran Monster, oyunculara yönelik dizüstü bilgisayarların ardından şimdi de oyuncu ekipmanları ile karşımıza çıkıyor.

Yerli bilgisayar üreticilerinden oyun odaklı olarak sıyrılmayı başaran Monster, Abra, Semruk ve Tulpar gibi üst seviye gaming laptop serileri ile dikkat çekiyor. Ancak artık sıra Pusat adı verilen ekipman serisinde. Pusat K1 oyuncu klavyesi, Pusat V5, V4 ve V3 adındaki oyuncu fareleri ile oyuncu ekipmanları ve aksesuarları sektörüne de giriş yapan Monster, uygun fiyatlı seçenekler sunmasıyla dikkat çekiyor.

Oyunculara Özel Pusat K1 Gaming Keyboard

reklam
Aorus reklamı

Verilen bilgiye göre oyunculardan gelen talep doğrultusunda hazırlanan Monster Pusat K1 Gaming Keyboard adlı mekanik oyuncu klavyesi, Türkçe Q tuş dizilimi,  fırçalanmış metal gövdesi ve RGB aydınlatmasıyla şık bir görüntü sunuyor. Yüksek hassasiyete ve hızlı tepkime süresine sahip olan tuşlar, 50 milyon basma ömürleri ile normal klavyelerden daha dayanalıklı yapıda olacak.

Pusat V serisi Gaming Mouse

Adventure İstanbul

Pusat V diyebileceğimiz seri ile oyuncu fareleri de sunan Monster, Pusat V3 Gaming Mouse 800 ila 7200 DPI arasında değiştirilebilen hassasiyet ayarını sunuyor. 6 adet programlanabilir tuşu olan farenin 1000MHz’e kadar çıkarılabilen tarama oranı fare hareketinin gecikme olmaksızın ekrana yansıtılmasını sağlayabiliyor. Ayrıca Pusat V4 Gaming Mouse daha yüksek hassasiyete ihtiyaç duyan ve özellikle MOBA ya da MMO türü oyunları tercih eden oyunculara yönelik bir ürün olarak hazırlanmış. Üzerinde yer alan 18 adet programlanabilir tuş ile bu fare 1000 ila 16400 DPI arasında değişen hassasiyet sunuyor. Dâhili hafızası sayesinde farklı oyunlara ait ayarların kaydedilebileceği bu farenin ağırlığını da ilave ağırlıklarla değiştirmek mümkün.

Pusat fare ailesinin son üyesi ise 24000 DPI’a kadar çıkabilen geniş bir hassasiyet sunan Pusat V5 Gaming Mouse. 10 adet programlanabilir tuşu ve tam spectrum RGB arka aydınlatması bulunan fare, farklı aydınlatma modları ile dikkat çekiyor. 5 farklı kullanım modu kaydetme ve devamlı tuş basma fonksiyonu olan bu fare en üstün oyun deneyimini hedefleyenler için geliştirilmiş.

Pusat Vırtual 7.1 Rgb Gaming Headset

Klavye ve farenin yanı sıra Pusat Virtual 7.1 RGB Gaming Headset adlı oyuncu kulaklığı da sunan Monster, 50mm’lik sürücüleri olan bu kulaklık ile oyunculara kaliteli bir ses ve gerçekçi ses efektleri sunmayı amaçlıyor. Pusat Virtual 7.1’e adını veren sanal 7.1 Surround teknolojisi de atmosferi güçlendirerek kullanıcısına adeta oyunun içindeymiş gibi hissettirecek. Oyuncuların ihtiyaçları ve istekleri göz önüne alınarak tasarlandığı belirtilen Pusat Virtual 7.1’in bükülme ve kırılmaları engelleyen örgülü bir kablosu ile dikkat çekiyor. Kablo üzerinde yer alan kumanda ile sesi ve mikrofonu kontrol etmek, kulaklığın RGB aydınlatmasını ve titreşimi açıp kapatmak mümkün.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

100W Hızlı Şarj Destekli GaN Teknolojili Adaptörler!

Yazan:

Mobil aksesuar üreticilerinden olan Mcdodo, 100W hızlı şarj destekli GaN teknolojili adaptörler akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlar için bugüne kadarki en yüksek şarj hızı sunan adaptörler üretti.Tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de 499 TL’lik fiyatıyla satışa çıkacak.


İlginizi Çekebilir: Mcdodo, Mobil Aksesuar Ürün Gamını Genişletiyor!

reklam
Aorus reklamı

Galyum nitrür isimli yarı iletkenle üretilen GaN şarj adaptörleri hızlı şarj dünyasında öne çıkmayı hedefliyor. Silikon temelli geleneksel şarj cihazlarından daha az parçaya ihtiyaç duyduğu için ufak boyutlarda ama daha yüksek çıkış verebilen bu teknoloji, Mcdodo’nun da üzerinde çalıştığı en önemli konulardan biriydi. Mcdodo’nun tasarımıyla da oldukça iddialı olan 100W GaN şarjları, en hızlı şarj sürelerini en ufak boyuttaki adaptörlerle sunduğunun altını çiziyor. Bünyesinde birden fazla port barındıran Mcdodo GaN şarjlar, aynı anda akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlar için kullanılabiliyor. Özel koruma teknolojisi ile cihazları güvenli bir şekilde şarj ettiğini de belirtiyorlar.

Adventure İstanbul

 

Mcdodo GaN 65W şarj adaptörü Samsung marka bir akıllı telefonu 90 dakikada yüzde 100 şarj edebildiğini iddia ediyor. 124 gramlık ağırlığıyla da taşıma kolaylığı sağlayan ve Type-C üzerinden 90 dakika içinde Macbook Pro ve MacBook Air’i hızlı şekilde tam şarj edebildiğini iddia ediyor. iPhone hızlı şarjıyla ise 30 dakikada yüzde 50 şarj imkanı sunduğunu belirtiyor.

 

Mcdodo GaN 100W şarj adaptörü Samsung marka bir akıllı telefonu 70 dakikada yüzde 100 şarj edebildiğini belitiyor. Yine Type-C üzerinden 70 dakika içinde Macbook Pro ve MacBook Air’i hızlı şekilde tam şarj edebiliyor. iPhone hızlı şarjıyla ise 20 dakikada yüzde 50 şarj imkanı sunuyor.

Devamını oku

Aksesuar

Xiaomi Mi Band 6 özellikleri sızdırıldı

Xiaomi Mi band 6

Xiaomi, birçok kullanıcı tarafından beğenilen Mi Band serisinin yeni üyesini tanıtmak için hazırlık yapıyor. Xiaomi Mi Band 6 özellikleri, bir kullanıcı tarafından uygulama kodlarında fark edildi ve Twitter aracılığıyla sızdırıldı.


İlginizi çekebilir: Apple Watch ve Galaxy Watch şeker hastalarının işini kolaylaştıracak!

reklam
Aorus reklamı

Xiaomi Mi Band 6 özellikleri

Xiaomi Mi Band serisi her yeni modelde pahalı akıllı saatlerin işlevlerine bir adım daha yaklaşmayı başarmıştı. Şimdi de serinin 6. nesli olan Xiaomi Mi Band 6 ile bunu bir adım daha öteye taşımayı planlıyor.

Sızdırılan bilgiler, Mi Band 6’nın Amazon Alexa akıllı ses asistanıyla uyumlu bir şekilde çalışacağını söylüyor. Bununla beraber, geçtiğimiz yıl Apple Watch 6 serisinde gördüğümüz SpO2 kan oksijen ölçüm sensörünü de barındıracağını belirtiyor. Sızdırılan görsellerde tasarımın Mi Band 5’e benzediğini görebiliyoruz. Bu yüzden, ekran boyutunun pek değişmediği tahmin ediliyor.

Adventure İstanbul

Xiaomi Mi Band 6

XMSH16HM model koduyla karşımıza çıkacağı belirtilen cihazın NFC’li ve NFC’siz iki farklı versiyonu olacağı da söylentiler arasında yer alıyor. NFC’li versiyonun Çin pazarı için, NFC bulunmayan versiyonun ise hem Çin hem de global pazar için piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Ayrıca yeni modelin dahili GPS ile geleceği iddia ediliyor.

Mi Band 5 şu anda müzik, kalp atış hızı, spor, cüzdan vb. gibi birden fazla yerleşik uygulamaya sahip. Gelecek 6. nesil Mi Band’in, işlevlerini bir adım daha genişletmesi için daha fazla yerleşik uygulamaya sahip olması bekliyor. Yeni modelde 30 adet aktivite modu olacağı belirtiliyor. Eklenen aktivite modları arasında dans, zumba, kriket, basketbol ve kickboks yer alıyor.

Şu ana kadar yapılan sızıntılar arasından cihazın fiyatı ve çıkış tarihi hakkında ne yazık ki bir bilgi yer almıyor.


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


Devamını oku

Aksesuar

Apple Watch ve Galaxy Watch şeker hastalarının işini kolaylaştıracak!

Apple Watch ve Galaxy Watch

ETNews’in paylaştığı yeni bir rapor, hem Apple Watch Series 7‘de hem de bir sonraki Samsung Galaxy Watch‘ta görünecek, sağlıkla ilgili olası yeni bir özelliği ayrıntılarıyla anlatıyor.


İlginizi çekebilir: Hangi Apple cihazları iOS 15 alacak, 6s’in fişi çekiliyor mu?

reklam
Aorus reklamı

Kan şekeri ölçümü acısız hale getirilebilir

Bir süredir Apple’ın Apple Watch için non-invaziv bir şeker ölçer üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu, insüline bağımlı şeker hastalarının ihtiyaç duydukları uygun insülin dozunu bulabilmeleri adına her yemekten önce kan şekerlerini kontrol etmek için kullanabilecekleri bir cihaz. Normalde bu süreç, şeker hastalarının parmak uçlarını keskin bir iğne benzeri neşterle delmeleri ve biraz kan almalarını gerektiriyor. Ancak Apple ve Samsung’un yeni nesil akıllı saatlerinin şeker hastaları için hayatı biraz daha az ağrılı hale getireceği anlaşılıyor.

Non-invasive glucometer from Quantum Operation introduced at CES this year - Rumored feature for next Apple/Samsung watches could result in less pain for 25 million Americans

Adventure İstanbul

Samsung’un 2021’in ikinci yarısında üç yeni akıllı saat çıkaracağı ve kan şekeri ölçümlerini sunacak modelin Samsung Galaxy Watch 4 veya Samsung Galaxy Watch Active 3 olarak adlandırılacağı bildirildi. Apple Watch Series 7‘nin de aynı özelliği sunacağı iddia ediliyor. Saatler, Raman spektroskopisi adı verilen bir teknoloji kullanacak. Özel bir lazer ışığı kullanan bu teknoloji, bir kişinin kanındaki glikoz miktarı bileşim oranını belirleyebiliyor. Bu teknoloji için şeker hastalarının ötesine geçen başka uygulamalar da var.

Ancak bu özelliği kan şekeri düzeylerini izlemekle sınırlandırmak bile Apple ve Samsung’un ağrısız kan şekeri ölçümü yapma özelliğine sahip yeni akıllı saatlerine yoğun taleple sonuçlanabilir.

Bununla beraber eğer Apple ve Samsung bu özelliği yeni akıllı saatlerinde sunmayı düşünüyorsa, burada hataya yer olmadığını da biliyorlar. Çünkü küçük bir oranda bile yapılacak yanlış okuma, kullanıcının çok fazla insülin almasına veya yeterli insülin almamasına neden olabilir. Yeterli insülin almayan diyabetik kişinin kan şekeri çok yüksek kalır ve kullanıcının görme yeteneği gibi faaliyetlerini etkileyebilir. Gereğinden çok insülin enjekte edilirse de, bir şeker hastası hipoglisemiden (düşük kan şekeri) muzdarip olabilir ve bayılabilir.


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler