Sosyal medya
MSI reklamı

Aksesuar

Monster Pusat Oyuncu Aksesuarları İncelemesi (VİDEO)

Monster Pusat

Oyuncu dizüstü bilgisayarları konusunda ülkemizdeki en önemli marka haline gelen Monster’ın Pusat serisi aksesuar ailesini inceliyoruz. Bu ailede sunulan Pusat V3, V5 ile V5 Oyuncu Faresi, Pusat Oyuncu Mousepad, Pusat K1 Mekanik Oyuncu Klavyesi ve Pusat Virtual 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı yer alıyor.

reklam

Monster, oyuncu dizüstü bilgisayarlarının yanı sıra oyunculara özel aksesuarlar da üretmeye başlayan Monster, fare, klavye, mousepad ve kulaklık gibi üretimlere de başladı. 3 adet farklı kullanıma yönelik fare çeşitleri sunan Pusat serisinin tüm ürünleri test masamızdaki yerini aldı.

Monster Pusat K1 Mekanik Klavye

Monster üretimi mekanik bir oyuncu klavyesi olan Pusat K1, 299 TL fiyatıyla dikkat çekiyor. Mavi anahtar kullanan ve bu nedenle MOBA ve MMO türü oyunlar için, yani espor için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Mekanik klavye anahtarları arasında en gürültülüsü olması sebebiyle ofis gibi ortamlarda kullanmak biraz sıkıntılı olsa da oyun konusunda oldukça rahat bir kullanım sağlıyor. Numerik klavyeyi de barındırması da bizim açımızdan bir artısı oldu.Tam RGB desteği sayesinde kendine özel yazılımı üzerinden renk seçeneği de sunan Pusat K1, 50 milyon basış ömrü, Windows tuşu vb tuşları kilitleme ve ergonomik tasarımı ile ele rahat oturan bir tarz sunuyor.

Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı

Pusat serisinin bir diğer ürünü olan oyuncu kulaklığı olan Pusat Virtual 7.1, adında da belirtildiği gibi 7.1 surround sesi sanal olarak sunuyor. Geniş kulak pedleri ile rahat bir kullanım sağlayan kulaklık, otomatik ayarlanan kafa yastığı ile de her türlü kafa yapısına uyuyor. 50 mm sürücüleri ile güçlü bir ses sunan kulaklık, kumandası üzerindeki özel tuş ile üst seviye bir bass desteği de sunuyor. Hatta bu bass öyle yüksek ki, masa üstünde kendi kendine hareket edebiliyor ve %100 ses oranında kulağınızı gerçekten rahatsız edebiliyor.

USB üzerinden kablolu bağlantı sağlayan kulaklık, kumandası üzerinden ses açma ve kısma, mikrofonu açma kapama, surround sesi aktif etme ve RGB aydınlatmasını açma-kapama işlevi sunuyor. RGB desteğini kırmızı, turuncu, yeşil ve mavi renk ile kısıtlayan Pusat kulaklık, 119-3dB ses, 21 Ohm empedans gibi değerler sunuyor. Mikrofonu da sesli görüşme ve oyun içi konuşmalarda yeterli seviyede performans sergileyen kulaklık, 295 TL fiyatlandırmaya sahip.

Monster Pusat Oyuncu Fareleri

 

Monster’ın aksesuar tarafında tek klavye ve kulaklık modeli sunmasına rağmen fare tarafında farklı oyun stillerine yönelik 3 farklı model skalası mevcut. V3 modeli 94 TL, V4 modeli 176 TL ve V5 modeli ise 235 TL fiyatlandırmaya sahip olan modeller, bütçe dostu bir görüntü sergiliyor.

Pusat V3

V3 modelinden bahsetmek gerekirse 800-1200-1600-2400 ve 7200 DPI arasında geçiş imkanı sunması, hafif ve ergonomik yapısı ile dikkat çektiğini belirtmek gerek. Sert plastik malzeme kullanılan bu modelde 5 milyon tıklama ömrü sunuluyor. 500/1000 Hz tarama oranı geçişi sunan Monster Pusat V3, sağ tarafında iki adet programlanabilir tuş içeriyor. Lazer sensör kullanan bu fare genel kullanım ve tüm oyun türleri için güzel bir seçim olabilir.

Pusat V4

V4 modeline gelecek olursak, strateji, MOBA ve MMO tarzı oyunlara uygun yapısıyla ve ağırlığını kendi isteğinize göre ayarlayabilmenizi sağlayacak biçimde olmasıyla dikkat çekiyor. Üzerinde toplamda 18 adet programlanabilir tuş barındıran Pusat V4, sağ tarafında 12 adet tuşun yer aldığı büyük bir fare. 50-16400 DPI arasında değişebilen geniş bir aralık sunan V4, RGB renk desteği de sağlıyor. Bunu kendi yazılımı üzerinden fareye 4 farklı DPI kısayolu atayarak değiştirebilmeniz de sağlanıyor. Doku açısından V3 gibi plastik bir yapı olsa da daha yumuşak ve ele güzel bir hissiyat veren yapıda olması da önemli bir artısı.

Pusat V5

En tepe model oyuncu faresi olan Pusat V5 ise tüm özellikleriyle diğer modellere nazaran seçim sebebi olabilecek bir fare olarak dikkat çekiyor. Ayarlanabilir ağırlık, yumuşak ve kaliteli plastik malzeme kullanımının yanı sıra alt zemininde metal kullanılması da sağlam bir fare algısını daha ilk tutuşta sağlamayı başarıyor. Özellikle FPS ve TPS oyunlarında direkt olarak tercih edebileceğiniz Pusat V5, RGB desteğini 10 milyon renk skalasında sunuyor. 50-24000 DPI gibi fazlasıyla geniş bir hassasiyet aralığı sunabilen fare, üzerinde 11 programlanabilir tuş ile fareyi dilediğiniz gibi kullanım şekline sokabilmenize olanak veriyor.

Pusat Mousepad

Bir de mousepadinden bahsetmek gerekirse siyah ve yeşil rengin hakim olduğunu ilk olarak söyleyebiliriz. Biraz kalın yapıda, dokuma kumaştan üretilen ve altında kaydırmaz yüzey barındıran mousepad, 280 x 200 mm boyutunda orta büyüklükte geliyor. Kolay temizlenebilir, suya karşı dayanıklı yapıdaki mousepad, yumuşak yüzeyi ile de rahat kullanım vadediyor.

Sonuç olarak Monster markasına katılan Pusat ailesi piyasadaki rakiplere oranla iyi bir fiyat/performans ürünleri olmayı başarmış. Her ne kadar bizi en çok etkileyen ürün Pusat V5, en az etkileyen ise kulaklık olsa da tüm ürünler fiyatına göre beklenilen performansı sağlayabiliyor. Dilerseniz paket olarak sunulan Pusat V5 Oyuncu Faresi, Pusat Oyuncu Mousepad, Pusat K1 Mekanik Oyuncu Klavyesi ve Pusat Virtual 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı şeklindeki seti de 799 TL fiyatla satın alabileceğinizi de hatırlatalım.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

AŞIK OLUNACAK EN SAĞLAM KLAVYE! | Logitech G513 Carbon Clicky incelemesi

AŞIK OLUNACAK EN SAĞLAM KLAVYE! | Logitech G513 Carbon Clicky incelemesi

Logitech G513 Carbon Clicky incelemesi ile karşınızdayız. Logitech’in oyuncular arasında “efsane klavye” olarak nitelendirilen ürünü G513 Carbon, yeni anahtarları ile geliyor. Romer-G Dokunmatik, Romer-G Lineer ve GX Blue mekanik anahtar seçenekleri bulunan klavye en sevilen GX Blue Clicky anahtarı ile farklı bir hale bürünüyor..


İlginizi çekebilir; Logitech Z607 5.1 ses sistemi | Z5500 ve Z906 alternatifi

reklam

Logitech G513 Carbon Clicky incelemesi

Dayanıklı 5052 alüminyum-magnezyum alaşımından üretilen G513 Carbon, sağlamlık ve şıklık katmayı başarırken hafızalı köpük adı verilen el desteği ile farklı ve oldukça rahat bir konfor elementine sahip oluyor. Piyasada bulabileceğiniz en iyi avuç içi desteğine sahip diyebileceğimiz G513 Carbon, bu tarz parçaları sevmeyenler için çıkarılabiliyor.

Hafızalı köpük ile gelen bilek desteği de oyun sırasında konfor vadediyor. Alt kısma monte edilmiş altı kauçuk ayak sağlam şekilde yerinde durmasını sağlıyor. Ek, özel USB kablo, bilgisayardaki USB yönlendirici bağlantı noktasını klavyenin üzerindeki kendi girişine bağlayarak tam güç çıkışı ve veri hızı sağlarken, USB bellekleriniz için kasanın arkasına uzanmanıza gerek kalmıyor.

Lightsync RGB desteği sayesinde 16,8 milyon renkle aydınlatma seçeneği sunan klavye, oyunlar, ses veya ekranınız tarafından yönetilebiliniyor. Ayrıca üzerindeki USB yönlendirici sayesinde bilgisayardaki USB yönlendirici bağlantı noktasını klavyenin üzerindeki kendi girişine bağlayarak tam güç çıkışı ve veri hızı sağlıyor. Bu sayede bir cihazı şarj etmek ve USB bağlantısı sağlamak için bilgisayarınıza uzanmanız gerekliliği de ortadan kalkıyor.

Sonuç olarak; Logitech G513 Carbon, hafızalı avuç içi desteği ile konforlu, RGB destekli özellikleri ve GX Blue Clicky anahtarıyla üst seviye oyuncu klavyesi konumunda. Biraz sesli olsa da FPS başta olmak üzere hemen hemen tüm oyunlarda hızlı ve anında tepki verebileceğiniz durumda olacaksınız.

Devamını oku

Aksesuar

Razer Huntsman Tournament Edition: Hızlı, mekanik ve taşınabilir

Razer Huntsman Tournament Edition, Razer markasınının sevilen Huntsman klavyesini daha küçük ve taşınabilir yapıda olan versiyonu olarak karşımızda.


İlginizi çekebilir; Razer Kishi Universal, Android cihazlar için raflarda yerini alacak!

reklam

Razer Huntsman Tournament Edition incelemesi

Razer’ın dünya genelinde popüler birçok klavye serisi var. BlackWidow, Huntsman, Ornata, Cyanosa, Tartarus diye uzayıp giden listede birçok klavyenin TE, yani Tournament Edition olarak geçen, profesyonellere yönelik turnuva versiyonları da bulunur. TE modelleri tam manasıyla oyuncular için ve daha küçük yapıda oluyorlar. Bunun en büyük farklılığı ise numerik bölümün olmaması.

Bu sayede hem daha kompakt hem de rahat taşınabilir olan klavyelerde konuğumuz ise Huntsman TE. Razer’ın doğrusal mekanik anahtarlarını kullanan Huntsman TE 1 mm işlem mesafesi ile piyasanın en hızlı klavyelerinden biri konumda. Diğer kısa işlem mesafeli lineer yapıdaki mekanik anahtarlara göre % 16.67 daha hızlı olan bu anahtarlar ile tuşa dokunduğunuz anda işlem görüyor olması sayesinde e-spor oyunlarında öne geçebileceksiniz. Aynı zamanda Razer’ın geliştirdiği bu optik mekanik anahtarlarda klasik mekanik klavyelerdeki 50 milyon tuş basım ömrüne nazaran 100 milyon basım ömrü ile de çok daha uzun ömürlü olmayı başarıyor.

Uzun ömürlü ve kompakt

Bir diğer uzun ömrülülük noktasında ABS ya da PVC kaplama yerine PBT tuşlar kullanan Razer, bu sayede tuşların uzun ömürlülüğüne de önemli bir katkı sağlıyor. Makro atamalarını Razer Synapse üzerinden yapabildiğiniz klavye, 5 profile kadar kaydetme seçeneği sağlıyor. Bu sayede farklı oyun ve programlara özel atamalar yapma imkanı da sunuyor. USB Tip-C üzerinden bağlantı sağlayan ve PC’de Tip-A portunu kullanan cihazda kablo da çıkarılabilir yapıda. Bu sayede özellikle profesyoneller için taşıma sırasında da ekstra bir kolaylık sağlıyor.

Elbette bir Razer ürünü olduğu için Chroma RGB aydınlatma seçeneği de bulunan klavyede 16,8 milyon renk arasında rahatlıkla seçim yapabilmeniz sağlanıyor. Yani Razer Huntsman Tournament Edition tam bir kompakt, hızlı ve taşınabilir oyuncu klavyesi arayanlar için üretilmiş diyebiliriz.

Devamını oku

Aksesuar

Evinizde pratikliğin yıldızı: Vestel Yıldız S8500 incelemesi

Evinizde pratikliğin yıldızı: Vestel Yıldız S8500 incelemesi

Vestel Yıldız S8500 evinizdeki en büyük yardımcınız olacak. 60 dakikaya varan çalışma süresiyle tüm evi temizleyebileceğiniz Yıldız S8500’ün detaylarını ve deneyimini Aslı aktarıyor.

reklam

Vestel Yıldız S8500 dikey şarjlı süpürge hakkında detaylı bilgi için: https://bit.ly/2YPopxP

Vestel Yıldız S8500 şarjlı süpürge

Yıldız S8500 şarjlı süpürge modeli 21,6 voltluk uzun ömürlü ve verimli bataryasıyla bir saate varan çalışma süresine sahip. Inverter BLDC motor teknolojisi ile sessiz ve yüksek verimli bir performans sergileyen cihaz, aynı zamanda her türlü zeminde güvenle çalışabiliyor. Aynı zamanda kullanma bağlı olarak 10 yıla varan motor ömrü sunuyor.

2 farklı güç kademesine sahip olan Yıldız S8500 modelinde halı ve sert yüzeyler için de ayrı süpürme modları bulunuyor. Tam güç çalışan maksimum modda zorlu yüzeylerde rahat bir temizlik yapabilirsiniz. Multisiklonik toz haznesi sayesinde tüm tozlar filtrelenirken yıkanabilir HEPA filtresi ile maksimum hijyen de sağlıyor. Tek el ile tozlara temas etmeden boşaltılabilinen toz haznesi ile pratik kullanım sunuyor. Anında ve kolay temizlikte en büyük yardımcınız olabiliyor.

Yıldız S8500 entegre aksesuarları

Vestel Yıldız S8500 ile birlikte gelen led aydınlatmalı motorlu turbo başlık, ana başlığınız olan tüm yüzeylerde rahatlıkla temizlik yapmanızı sağlıyor. Önünde yer alan led aydınlatma ile görülmesi zor noktalarda rahat bir kullanım vadediyor. Ayrıca ikisi bir arada süpürme aparatı ile birçok farklı ve hassas yüzeyde kullanılabilir. Bu fırça ile panjurları, havalandırmaları, menfezleri ve döşemeli yüzeyleri temizleyin. Keçe kısmını kullanarak hassas yüzeyleri rahatça temizleyebilirsiniz.

İnce uçlu süpürme fırçası başta koltuk araları ve perdeler başta olmak üzere zor noktaları temizlerken, esnek uzatma hortumu ile rahat hareket etmeniz de mümkün. İşiniz bittiğinde ise park istasyonu ve duvar asma aparatı ile tek adımda cihazınızı asıp yerinden alabilirsiniz. Şık ve aksesuarları da saklayabileceğiniz duvara montaj aparatı ile ürününüzü istediğiniz her yerde asarak saklayabilirsiniz.

Devamını oku