Sosyal medya

Donanım

MiiPC: Çocuklar için tasarlanan 99 dolarlık ev bilgisayarı

415904506_640

 

Çocuklarınızın internette ne kadar zaman geçirdiğini ya da bu zamanın ne kadarını sizin “işe yarar” dediğiniz internet sitelerinde geçirdiğini hep merak etmişsinizdir. Çocuğunuza “Yeter artık kalk bilgisayarın başından” demeden önce, bilgisayar başında ne kadar verimli zaman geçirdiğini artık görebileceksiniz.

Bugün itibariyle Kickstarter kitlesinin beğenisine sunulan 99 dolarlık MiiPC, tüm ebeveynlerin aradığı cihaz olabilir. MiiPC Android tabanlı bir ev bilgisayarı. Piyasadaki diğer ürünlerden en büyük farkı ise ebeveynlere sağladığı kontrol olanakları. Android tabanlı olduğu için pek çok uygulamaya erişimi olan cihaz, ebeveynlere çocuklarının cihaz üzerinde ne yaptığını bir çizelge halinde gösterebiliyor. Ebeveynler MiiPC’yi iOS ya da Android’li diğer cihazlarından kontrol ederek girilmemesi gerek internet siteleri ya da uygulamaları seçip, isterlerse süre olarak kısıtlamalar getirebiliyorlar.

MiiPC’nin içerisinde 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Marvell işlemci bulunuyor. Bu işlemciye de 1 GB RAM, 4 GB dahili hafıza destek veriyor. WiFi ve Bluetooth 4.0 bağlantı seçenekleriyle ya da doğrudan ethernet kablosuyla internete bağlanabiliyor. MiiPC’yi kullanacağınız ekrana da HDMI girişi sayesinde bağlayabiliyorsunuz.

Kickstarter üzerinde 50 bin dolarlık yatırım arayan MiiPC’yi şimdiden 99 dolara ön sipariş edip ekibe yardımcı olabilirsiniz.

MiiPC Kickstarter sayfası

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval