Sosyal medya
MSI reklamı

Oyun Konsolu

Microsoft, XBOX’ta açık bulanlara 20 bin dolara kadar ödeme yapacak!

Microsoft, XBOX‘ta açık bulanlara 20 bin dolara kadar ödeme yapacak! Microsoft, yeni başlattığı “Xbox Bounty Program” ile XBOX Live‘de ve XBOX servislerinde açık bulanlara 500 dolarla 20 bin dolar arasında ödeme yapacak.

İlginizi çekebilir: Metro Exodus Steam Kütüphanesine geliyor!

reklam

Microsoft, XBOX Live ve XBOX servislerinde açık bulanlara 20 bin dolara kadar ödeme yapacağını açıkladı. Bulunan açığın önemine göre bu miktarın daha da artabileceğini belirtti. Örneğin bilgi sızdırma, bilgi ifşası gibi açıklarda 5 bin dolara kadar ödeme yapılırken, daha geniş kapsamlı ve tüm ekosistemi zorlayabilecek açıklarda bu ödül 20 bin dolara kadar çıkıyor.

Microsoft, daha önce benzer programı diğer ürünleri için de yapmıştı. Örneğin Windows 10‘da bulunan güvenlik açıklarına 250 bin dolara kadar ödeme yaptığı bir programı da başlatmıştı.

Xbox Bounty Program“, Xbox Series X konsolunun ve xCloud bulut oyun sisteminin hayata geçmesi öncesi başlatıldı. 2 servis de Xbox Live ağı üzerinde çalışacacağından Microsoft‘un Xbox Live‘da en ufak bir sorun istemediği çıkarımını yapabiliriz.

Sporsever....

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Konsolu

PS Plus Temmuz ayı oyunları açıklandı

Playstation kullanıcılarının eleştirileri sonrası Sony, hediye ettiği oyunlarda çıtayı iyice yükseltmeye kararlı. Temmuz ayında da Rise of The Tomb Raider ve NBA 2K20 gibi 2 önemli oyun PS Plus üyelerine ücretsiz olarak verilecek.

İlgimizi çekebilir: Yüksek bütçeli bir Harry Potter oyunu 2021’de konsollara gelecek!

reklam

Temmuz ayında Sony, Playstation Plus kullanıcılarına önemli oyunlar hediye edecek. Bu oyunlar NBA 2K20, Rise of The Tomb Raider ve Erica. Ayrıca Sony kullanıcılara Playstation Plus servisinin 10. yılı anısına bedava bir tema da hediye edecek. Oyunları 7 Temmuz’dan 3 Ağustos’a kadar kütüphanenize eklemeniz mümkün. Ayrıca 4-5 Temmuz tarihinde Playstation Plus üyesi olmayanlar da Online oyun oynayabilecek. Sony hem verdiği oyunlarla hem yaptığı bu uygulamayla PS Plus üyelerini artırmayı hedefliyor gibi gözüküyor…

Devamını oku

Haber

PlayStation 5 ve aksesuarlarının fiyatı sızdırıldı!

Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak duyurulan Sony PlayStation 5, uzun süren bekleyişin ardından yaz sonunda satışa sunulacak. Oyun konsolunun tam çıkış tarihi ve fiyatı merak edilirken, yapılan son sızıntı merak edilen bütün sorulara cevap verdi!


İlginizi çekebilir: iPhone 12, kutusundan şarj cihazı ile çıkmayabilir!

reklam

Sony PlayStation 5, Kasım ayında satışa sunulacak!

Future of Gaming (Oyunun Geleceği) adlı etkinlikte duyurulan PlayStation 5’in çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı. Daha önce konsolun tanıtım tarihini doğru bilen IronManPS5 adlı Twitter hesabı ise yeni paylaşımında PS5’in eksik kalan parçalarını tamamladı. Bu paylaşıma göre PlayStation 5 ve PS5 Digital Edition, ilk olarak 14 Kasım tarihi itibarıyla Japonya’da satışa sunulacak. Konsol ve aksesuarları, Kuzey Amerika ile Avrupa pazarında ise 20 Kasım’dan itibaren satın alınabilecek.

playstation 5

Bu önemli sızıntının yanı sıra cihazın fiyatıyla ilgili de detaylı bilgi paylaşıldı. PS5 ve aksesuarlarının sızıntıda belirtilen Avrupa’daki fiyat etiketleri ise şu şekilde sıralanıyor.

  • PlayStation 5 Standart Sürüm: 499 Euro (20 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.)
  • PS5 Digital Edition: 399 Euro (20 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.)
  • PS5 DualSense Kontrolcü: 59.99 Euro (20 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.)
  • PS5 Pulse 3D Kablosuz Kulaklık: 179 Euro (20 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.)
  • PS5 HD Kamera: 59.99 Euro (20 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.)
  • PS5 Uzaktan Kumanda: 29.99 Euro (20 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.)
  • PS5 DualSense Şarj İstasyonu: 29.99 Euro (20 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.)
  • PS5 Dikey Ayağı: 19.99 Euro (20 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak.)
Devamını oku

Oyun Konsolu

Xbox Series X’in ucuz versiyonu geliyor!

Microsoft‘un sızdırılan bir belgesinde, Xbox Series X‘in donanımsal olarak daha az güçlü ve daha ucuz bir versiyonuna dair bilgiler bulundu. Bu ucuz versiyon konsolun Blu-Ray sürücü içermesi de beklenmiyor.

İlginizi çekebilir: The Last of Us Part 2’nin etkileyici satış rakamları açıklandı!

reklam

Microsoft, Lockhart kodlu yeni bir konsol çıkarmayı planlıyor. Bu konsol, 1080p1440p‘de oyun oynamayı yeterli gören ve daha az para ödeyerek yeni nesil oyunları oynamak isteyecek kullanıcılar için cazip gözüküyor. Özellikle 4K TV ya da monitörü olmayan kullanıcılar için, Lockhart kod adlı konsol tercih sebebi olabilir. Daha düşük fiyatlı bu konsolun, Microsoft‘un son anda bir iptale gitmediği durumda Xbox Series X ile beraber satışa sunulması bekleniyor. Lockhart kod adlı bu konsolun isminin Xbox Series S olması planlanıyor, bu isim de Microsoft’un “Xbox Series” ismi için neden patent aldığını açıklıyor.

Devamını oku