Sosyal medya

Oyun

Microsoft: Xbox Game Pass, OxygenOS için sunulmayacak!

Microsoft xCloud

Microsoft, Xbox Game Pass kapsamında sunduğu Project xCloud hizmetinin Android TV ve OxygenOS için sunulmayacağını açıkladı. OnePlus ise bunun tam tersini, kullanıcıların sorunsuz bir şekilde xCloud’u çalıştırabileceklerini söyledi.


İlginizi çekebilir: Tanıtılan PS5 oyunları: Çıkış tarihleri, fragmanlar ve dahası!

reklam
MSI reklamı

OxygenOS için Xbox Game Pass desteği verilmeyecek

project xcloud android xbox game pass

Birkaç ay süren testlerden sonra Microsoft, Xbox GamePass Ultimate kapsamında bu hafta resmi olarak Project xCloud servisini kullanıma sundu. Microsoft’un bulut tabanlı bu akış hizmeti normalde çoğu Android cihazlara destek veriyor. Ancak Microsoft, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Android TV, BlueStacks ve Chrome OS başta olmak üzere bazı platformlarda Xbox Game Pass’i sunmayacağını söyledi.

“Bulut oyunları şu anda iOS cihazlarda desteklenmemektedir. Ayrıca, Android OS’in değiştirilmiş, alternatif veya benzetilmiş sürümlerini çalıştıran cihazlar (bunlarla sınırlı olmamak üzere: Chrome OS, Fire OS, OxygenOS, Android TV, Android Auto, BlueStacks) bulut oyunlarını desteklemeyecektir.”

Burada dikkat çeken bir detay var. Microsoft, açıklamasında Xbox Game Pass hizmetinin OxygenOS kullanıcı arayüzüne sahip olan cihazlarda da çalışmayacağını ifade ediyor. Android TV, Android Auto ve diğerleri bir yana; OxygenOS’in Xbox Game Pass desteğine sahip olmaması, çok büyük bir infial yaratabilir.

OnePlus: OxygenOS, xCloud platformunu destekliyor!

OxygenOS 11 Android 11

Konuyla alakalı OnePlus kanadından da bir açıklama geldi. OnePlus, Android Central ekibine verdiği bir demeçte, Microsoft’un Xbox Game Pass’in OxygenOS için uygun olmadığı iddialarını yalanladı. OnePlus kullanıcılarının xCloud’u rahatlıkla kullanabileceklerini ifade eden şirket, devamında şunları ekledi:

“OxygenOS’un Xbox bulut oyunlarını desteklediğini doğrulayabiliriz. Bu, Xbox Game Pass Ultimate üyelerinin, mevcut en iyi mobil oyun cihazlarından bazıları olan OnePlus cihazlarıyla bulut oyunlarının (Beta) keyfini çıkarabileceği anlamına gelir.”

Aslına bakacak olursanız Microsoft’un OxygenOS adını anması oldukça garip bir detay. OxygenOS, tıpkı Samsung One UI ve Xiaomi MIUI gibi standart bir Android kullanıcı arayüzü. Microsoft, açıklamasında diğer kullanıcı arayüzlerinin adını ise hiçbir şekilde anmadı. Bu bağlamda sadece OxygenOS’ten bahsetmesi, büyük olasılıkla sehven yapılmış bir tanımlama olabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi yine ertelendi!

Yazan:

Geçmişte de sık sık ertelenme haberleriyle gündeme gelen Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi tekrar ertelendi. 21 gün ek süreyle ertelenerek 10 Aralık 2020 tarihinde çıkacağı duyurulan yapımın ertelenme sebebi ise, oyunun çıkacağı tüm platformlar için yeterince test edilmemesi olarak gösterildi.

Geçmişte yaşanan erteleme haberlerinin ardından, yapılan ertelemelerin oyuncular için büyük bir hezimet yarattığını da vurgulayan CD PROJEKT RED görünen o ki yine oyuncuların ciddi tepkilerini toplamış. Açıklamasında 0(sıfır) günü yamasından bahseden yapımcı firma, bu ertelemeyi sağlayan unsurları içeren düzeltmelerin bu yamayla birlikte çıkacağını söylüyor. Ayrıca projenin büyük çaplı bir iş olduğunu ve bu yolda çıkan sorunlara özellikle dikkat edildiği vurgulanıyor.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: Netflix, Assassin’s Creed serisi için kolları sıvadı

Buna göre, geçmişte de COVID-19 gibi sorunlar sebebiyle ertelenen Cyberpunk 2077’nin yeni çıkış tarihi eski tarihinden 21 gün sonraya yani, 10 Aralık 2020 tarihine çekildi. İlerleyen günlerde yeniden bir ertelemenin olup olmayacağı ise henüz kesin değil. Oyun endüstrisinden bazı isimler, söz konusu Cyberpunk 2077 kadar büyük bir oyun olduğunda bu tarz ertelemelerin normal olduğunu söylüyor.

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Netflix, Assassin’s Creed serisi için kolları sıvadı

Yazan:

netflix assassins creed dizi

Netflix, Assassin’s Creed olarak bildiğimiz yapıma ait bir canlı aksiyon dizisi ve animasyon serisi için çalışmalara başladığını duyurdu. Serilere ait henüz bir sorumlunun olmadığı bilinirken, Netflix yapımı duyurmak amacıyla kısa bir fragmanı izleyicilerle paylaştı.

Yapımcı firmanın, uluslararası en çok satan video oyunu serisi ünvanını elinde bulunduran Assassin’s Creed için, canlı aksiyon, animasyon ve anime dizileri geliştirmek için Ubisoft ile bir içerik anlaşması imzaladığını söyleniyor. Geliştirilmekte olan ilk seri, destansı ve türlere özgü unsurlar barındıran canlı aksiyon türünde yapım olacak gibi görünüyor. Ubisoft Film ve Televizyon’dan Jason Altman ve Danielle Kreinik’in yapımcılığını üstlendiği dizi, bir dizi sorumlu arıyor.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: Popüler şaka gerçek oldu: Microsoft, Xbox buzdolabı üretti!

Konuyla ilgili yorumlarda bulunan Netflix Orjinal Seriler Başkan Yardımcısı Peter Friedlander, “Ubisoft ile ortaklık kurmaktan ve Assassin’s Creed’in sevilen zengin, çok katmanlı hikaye anlatımını hayata geçirmekten heyecan duyuyoruz” sözleriyle yapımın hikaye yönünden kuvvetli olacağını vurguladı. Henüz hangi Assassin’s Creed yapımının hikaye kaynağı seçileceği duyurulmadı. Ancak Assassin’s Creed 4 içerisinde yer alan korsan maceralarının veya Assassin’s Creed 2’de yer alan Rönesans İtalya’sının konu alınması muhtemel gibi görünüyor.

Devamını oku

Oyun

Destruction AllStars, 2021’e ertelendi: PS Plus’ta ücretsiz olacak

Yazan:

PlayStation Plus Destruction AllStars

Sony, pazartesi günü yaptığı açıklamada, PS5 ile beraber sunulması beklenen Destruction AllStars oyununun çıkışını Şubat 2021’e ertelediğini ve PlayStation Plus ile ücretsiz sunacağını söyledi. İngiliz oyun firması Lucid Games tarafından geliştirilen oyunun aslında kasım ayında PlayStation 5 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyordu.


İlginizi çekebilir: Sony onayladı: PS5, Netflix ve Spotify gibi hizmetleri destekleyecek

reklam
MSI reklamı

PS5 ile çıkması beklenen Destruction AllStars, ertelendi!

PS5 Destruction AllStars

Sony, sadece PS5 abonelerine özel geliştirilen Destruction AllStars’ı normalde bu sene kasım ayında yeni konsolla beraber oyun severlere sunmayı planlıyordu; ancak bugün yaptığı duyuruda şirket, oyunun PlayStation Plus bünyesinde olmak suretiyle Şubat 2021’e ertelendiğini söyledi. Ayrıca Destruction AllStars, çıktıktan sonra iki ay boyunca PlayStation Plus’ta ücretsiz olacak.

Bunun yanı sıra Sony, şu ana kadar oyunu ön sipariş fiyatıyla satın almış olan kullanıcılara da para iadesi yapılacağını söyledi. Yani Destruction AllStars’ı PlayStation Store, PlayStation’ın web sitesi veya bir perakendeci aracılığıyla ön sipariş verenler, Sony’den geri ödeme alabilecekler.

Aynı zamanda Sony, oyunu piyasaya çıktıktan sonra iki ay boyunca PlayStation Plus abonelerine ücretsiz sunmanın yanı sıra, Destruction AllStars için önümüzdeki hafta yeni bir fragman da yayınlayacak. Bu fragmanda yayıncının, Destruction AllStars’la ilgili çok daha fazla bilgi ve oynanış kareleri göstermesi bekleniyor. Zira bu yılın başlarında yayınlanan ilk fragmanda zaten az bilgiler vardı ve o zamandan bu yana oyunla ilgili pek bir şey görmedik.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler